vzdělání,tituly,práce

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 15:07:06

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  vzdělání,tituly,práce
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4  Vše Tisk
Autor Téma: vzdělání,tituly,práce  (Přečteno 31433 krát)
WannaHer2

Karma: 1
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #25 kdy: 04. Duben 2011, 14:41:37 »

Noviny dneska nabízej miliony prací. "hledám zaměstnance do mladého týmu.....nabízíme slušný plat...apodobně" Stačí zvednout telefon pak zadek a jít za svym cílem.

S tím samozřejmě souhlasím. Něco dělat a nebrečet. Jenže nadruhou stranu, z podobných inzerátů se nakonec vždy vyklube call centrum, pouliční prodej nebo nějaké letadlo (OVB, Partners apod.) Opravdová práce (kde vytvářiš nějakou hodnotu, nemusíš se za ni stydět a vyděláš nějakou korunu) se hledá trochu hůř.

Souhlas, mám bohužel stejnou zkušenost. Je toho plno, samé takovéto "nic neříkající" nabídky plné superlativů (flexib. prac. doba, nadstandardní výdělek, možnost práce z domu atp) jsou ty různé nabízečky a podbízečky lidem.  

Jinak snad jen pro doplnění mého úplně prvního příspěvku - vydal jsem se špatnou cestou (technika-informatika), ikdyž mě vždycky bavilo něco objevovat (mikroskopování, dinosauři, tajemno, vesmír, lidské tělo) a přemýšlet o nich, a matematika, fyzika a informatika mi nikdy zvlášť nešla. A pozdě jsem zjistil, že jsem udělal blbost, když už jsem měl maturitu z it oboru. Nechal jsem se ovlivnit (jsem na to dost náchylný - nebo alespoň jsem byl) tím, že rodiče v informatice viděli to, že informatici a technici vydělávají hromadu peněz, tak abych měl prachy. Jenže na to, že mě to musí bavit (což mě nebavilo) nějak nebrali asi potaz. Nechci je obviňovat, jen říkám, jak to bylo. A proto, až budu mít (jestli) jednou děti, tak je chci vychovat a podporovat v tom, aby dělaly to, co je opravdu bude bavit a půjde jim to, ne to, z čeho se dají vytřískat peníze.
Zaznamenáno
Abruzzi
***


Karma: 159
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 594


Zobrazit profil
« Odpověď #26 kdy: 04. Duben 2011, 15:05:03 »

OVB neni letadlo. Kdyby bylo letadlo, nepůsobilo by v Evropě od roku 1970 a v Česku by nepůsobilo těch 20 let cca od toho roku 1993.

Jen tak pro informaci  Super!
Zaznamenáno

stoudy
**
Karma: 28
Příspěvků: 173


Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: 04. Duben 2011, 15:24:08 »

OVB neni letadlo. Kdyby bylo letadlo, nepůsobilo by v Evropě od roku 1970 a v Česku by nepůsobilo těch 20 let cca od toho roku 1993.

Jen tak pro informaci  Super!

Doporučit jasně tunelovej fond jako byl švýcarský Helvag, napakovat se na provizích (ty byly přes 20%) a nechat hloupé klienty (většinou babičky kamarádů) přijít v součtu až o půl miliardy. A pak v následných soudních sporech hezky říkat: ,, My nic, my jsme jen radili..." :-D

To, že působí tak dlouho ukazuje spíš na lidskou hloupost. Kdyby lidi nebyli tupé ovce, dávno by tyhle ,,firmy" poslali do prdele, protože v konenčném důsledku jen zdražují finanční produkty. Pakliže má banka na to, aby vyplácela provizi za zprostředkování, může tyhle peníze klidně použít na zlevnění dané položky (úvěru, spoření, pojištění)


Ale to sem nepatří, když tak prosím moderátora, aby tento příspěvěk dle svého uvážení smazal.
« Poslední změna: 04. Duben 2011, 15:27:29 od stoudy » Zaznamenáno

"Brány svého vězení si nosíme v sobě".   Jean Paul Sartre

"Žena neví, co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane".   Oscar Wilde

"Je hezky, hormony se bouří, sukně se zkracují a na qarkovi se objevují nadrženci, kteří se bojí holku svést...."  joei
onsad
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Příspěvků: 252


Zobrazit profil
« Odpověď #28 kdy: 04. Duben 2011, 17:04:41 »

Dospěl jsi pozdě. Proč sis vybíral něco co tě nebaví ? Nejsi houževnatej, jsi takovej rozvážnej a odhaduju, že nevíš pro co se rozhodnout. Musíš vzít život do vlastních rukou. Jsi dospělej, za svoje činy odpovídáš ty sám, nikdo tě nebude zachraňovat. Buď se o sebe postaráš ty sám nebo nikdo. Dneska kopem všichni za sebe, a je všem jedno jak se daří tomu druhýmu.


Nadruhou stranu má mince i druhou stranu. Jo, je to hrozně supr mít vejšku. Všichni ti od mala ryjou do hlavy vystuduj vysokou školu a budeš se mít dobře. Budeš inženýr, budeš se mít dobře. Ono to zní hrozně nóbl, pán je inženýr ING, PhDr, CsC ale upřímně za titul si chleba nekoupíš. Život neni o tom jestli máš titul, to si jen naše společnost vymyslela.

Proto vem okovy života do vlastních rukou a začni vydělávat. Máš možnosti. Je jen na tobě jestli je využiješ nebo ne. Noviny dneska nabízej miliony prací. "hledám zaměstnance do mladého týmu.....nabízíme slušný plat...apodobně" Stačí zvednout telefon pak zadek a jít za svym cílem. Sedět doma u compu a brečet na fóru, že tě vyhodí ze školy a že nevíš co máš dělat je pod úroveň. Seš chlap tak se sebou něco udělej. Myslíš, že třeba Bill Gates v tvym věku vůbec nevěděl co má dělat a litoval se  ? Ne, promyslel si možnosti, dostal nápad a šel si za tim. Když si nepudeš za něčim co chceš, nikdy nebudeš úspěšnej.


Zas bych tu tolik alfácky a silácky nemachroval. Kolik ti Abruzzi je let? A BTW jeden starší a pravděpodobně úspěšný chlápek mi radil, že v ČR je titul docela důležitý. A právě proto, že si to naše společnost vymyslela, tak je dobré ten titul mít. A ano, možná nějaký super alfa samec udělá miliardu se základkou. Ale kolik jich je? Notas bene na tomhle foru.
Zaznamenáno
onsad
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Příspěvků: 252


Zobrazit profil
« Odpověď #29 kdy: 04. Duben 2011, 17:05:58 »

OVB neni letadlo. Kdyby bylo letadlo, nepůsobilo by v Evropě od roku 1970 a v Česku by nepůsobilo těch 20 let cca od toho roku 1993.

Jen tak pro informaci  Super!

To nic nemění na tom, že to je shit.
Zaznamenáno
Abruzzi
***


Karma: 159
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 594


Zobrazit profil
« Odpověď #30 kdy: 04. Duben 2011, 17:30:58 »

dělal jsi tam snad, že je to pro tebe shit  ? Zprostředkovala ti snad OVB něco, abys mohl usoudit jestli je to shit ?

Já si myslim, že to co OVB zprostředkuje je pro lidi, který se ve financích nevyznaj (kdo se v tom dneska vyzná) velice přínosné.


A já to posoudit můžu - dělam tam.

Nemyslim si, že bych tu nějak alfácky machroval. Co se týče toho co jsem napsal, tak si za tim stojim. A ne pro to, jestli je to alfácký nebo betácký. Tohle je můj pohled na věc. Na takovou věc jako to, že si někdo volí obor, který ho nebaví a neví co má dělat. Rozhodně lepší než mu poradit se slovy "to bude dobrý, najdeš si něco jinýho a budeš šťastnej a v pohodě" protože to ho maximálně uklidní ale nic mu to nedá
Sorry
Zaznamenáno

onsad
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Příspěvků: 252


Zobrazit profil
« Odpověď #31 kdy: 04. Duben 2011, 17:37:52 »

Jo, ve finančním poradenství jsem dělal. A je úplně šumák, jestli to je OVB, ZFP, ABC, XXX atd. Všechno stejný. Omluvou mi bylo, že mi bylo 18-19 a chtěl jsem rychle velký prachy. Jo, jsou lidi, co na tom vydělávaj prachy. A já jim to neberu. Ale většinou je cílem každýmu střelit životní pojistku, protože je z ní tučná provize. A ve finále to vůbec nepotřebuje.
Zaznamenáno
Abruzzi
***


Karma: 159
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 594


Zobrazit profil
« Odpověď #32 kdy: 04. Duben 2011, 17:42:41 »

Ano, většina "dravých krys" tam jde udělat zlatej důl, ale nemůžeš odsoudit úplně všechny. Nejsou špatný produkty, jen špatní poradci. Jsem v týmu, kde pracujem naprosto čestně a neni cílem vysát z někoho prachy v rámci životní pojistky. Ale poskytnout mu to nejlepší poradenství aby byl spokojenej. Je to o tom jakej člověk to dělá.
Zaznamenáno

onsad
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Příspěvků: 252


Zobrazit profil
« Odpověď #33 kdy: 04. Duben 2011, 17:49:39 »

Asi nedohodneme a jsme OT, ale vzhledem k tomu, že jsi placený z provizí, tak musíš prodávat. A když prodáváš, tak vydělává tvůj maneger a společnost. Takže tam nastává trochu střet zájmů. A spokojený může být i klient, kterému jsi nic neprodal, ale zas nejsi spokojený ty. Úsměv
Zaznamenáno
Nonkomunikátor:)
*
Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Příspěvků: 99


Zobrazit profil
« Odpověď #34 kdy: 09. Duben 2011, 19:28:07 »

Ono "Finanční zprostředkovatelství" se tady už řešilo. Zkušenost mam (tímto děkuji OVB za bezplatnou ukázku brainwashigu a kurz sociální komunikace Úsměv). Podle mě to příliš seriózní práce neni, hodnoty se tvořej jinak a jinde. tečka.

K těm titulům. Titul má jen malou váhu. Poctivý vysokoškolský studium vhodně vybranýho oboru na vhodný škole je k nezaplacení. Získáš rozhled, kontakty, schopnost řešit problémy, kritický myšlení, naučíš se řídit vlastní čas a trochu tý latiny z oboru. Dobrá je technika a jazyky, ale nemá smysl dřít se s něčim co tě nebaví...

V čem by ses měl rozvíjet ti trochu napoví třeba test "multiple inteligences" na mypersonality.info
Zaznamenáno

Kdo nemluví v číslech, neví o čem mluví.

(E/I)NTJ
Mr.LiWu
*****


Advocatus diaboli

Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Praha
Příspěvků: 2 153


Zobrazit profil
« Odpověď #35 kdy: 11. Duben 2011, 00:54:09 »

Asi nedohodneme a jsme OT, ale vzhledem k tomu, že jsi placený z provizí, tak musíš prodávat. A když prodáváš, tak vydělává tvůj maneger a společnost. Takže tam nastává trochu střet zájmů. A spokojený může být i klient, kterému jsi nic neprodal, ale zas nejsi spokojený ty. Úsměv

Být qark forum fejsbůk, tak dám "lajk"...Naprostej souhlas...Moc bych nevěřil že ten kdo radí za provize poradí to nejvýhodnější pro mě...a tudíž nejmíň výhodný pro něj....když ten člověk jede za nějakou smluvní taxu, proč ne, pokud se vyzná tak to dost dobře fungovat může...a funguje...ale to tu popisuje abruzzi - produktu který prodávaj narychlo vyškolení "exeperti" bych prostě nevěřil Úsměv
Zaznamenáno

Kdo chce hledá možnosti, kdo nechce hledá důvody
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #36 kdy: 11. Duben 2011, 08:00:59 »

Zapomínáte na to, že vždycky je to o lidech.

Dělal jsem u poradenské firmy a lidi dneska třeba něvědí, jaké jsou možnosti a teď nemyslím jen pojsitky a takový "blbiny". Dostal jsem se třeba do rodiny, kde žili docela spokojeně, ale chtěli šetřit nějakou korunu navíc.

Tak jsme to probrali, co mají atd. sloučil jsem jim úrazový pojištění do rodinného jak chtěli (úspora asi 30% oproti tomu co měli dříve), doporučil předělat bankovní účty od spořitelny jinam a tím ušetřili dalších 600, celkem ušetřili díky mojim radám asi 900,- Kč za měsíc a ty peníze začali odkládat bokem.

Co je na tomto poradesntví špatného, to mi teda řekněte?

Btw argument: jeden šikovný pán mi poradil o titulu to a to.... pro tebe je to třeba šikovný pán, ale každej má jiný cíle. Měl by jsi poslouchat rady od lidí, kteří mají to, co chceš mít ty. takže taková rada pro tebe, onsade, může být uplně trefná, ale já bych se nad takovým člověkem třeba pousmál a řekl si, že ok, má 150 za měsíc v zaměstnání, ale já nechci být zaměstnanec celý život jak on.

A to že tu brečíte, že se z inzerátů na nadstandadní příjem vyklube prodej... se nedivte, prodej je dneska nejlíp placená profese. Dobrý prodejce vydělá víc než kdokoliv jiný. je třeba si najít jen zajímavý obor, zboží a postupovat tak, aby to bylo v souladu s Vaším vědomím a svědomím.

Pokud někdo prodává deky za 5násobek ceny v krámě a je to stejná kvalita, je to jeho věc(i když já takové "prodejce" odsuzuju). Aneb jak říká šéf: Kdo má dost tlustou kůži, nepotřebuje páteř.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Mr.LiWu
*****


Advocatus diaboli

Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Praha
Příspěvků: 2 153


Zobrazit profil
« Odpověď #37 kdy: 11. Duben 2011, 13:27:45 »

Kdo má dost tlustou kůži, nepotřebuje páteř.

Což je přesně důvod proč si hodně vybírám komu věřit a komu ne. A finanční poradce OVB, AWD, Partners for life planning pro mě protě není někdo komu bych věřil a svěřil mu svoje prachy
Zaznamenáno

Kdo chce hledá možnosti, kdo nechce hledá důvody
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #38 kdy: 11. Duben 2011, 13:39:02 »

Já chtěl jen říct, že jsou tam i slušní lidé.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Mr.LiWu
*****


Advocatus diaboli

Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Praha
Příspěvků: 2 153


Zobrazit profil
« Odpověď #39 kdy: 11. Duben 2011, 13:43:52 »

To určitě jo, to nepopírám, ale co jsem se setkal s těmihle poradci tak to byli prodejci pojištění ( nejčastěji kapitálové životní pojištění ) případně jeden či 2 fondy...O jiných možnostech investování nevěděli téměř nic, což mi přijde na někoho kdo se prezentuje jako finanční poradce co ti doporučí jak zhodnocovat peníze dost slabý výkon...
Zaznamenáno

Kdo chce hledá možnosti, kdo nechce hledá důvody
Artist
****


Karma: -8
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Praha
Příspěvků: 712


Zobrazit profil
« Odpověď #40 kdy: 11. Duben 2011, 16:07:07 »

Noviny dneska nabízej miliony prací. "hledám zaměstnance do mladého týmu.....nabízíme slušný plat...apodobně" Stačí zvednout telefon pak zadek a jít za svym cílem.

S tím samozřejmě souhlasím. Něco dělat a nebrečet. Jenže nadruhou stranu, z podobných inzerátů se nakonec vždy vyklube call centrum, pouliční prodej nebo nějaké letadlo (OVB, Partners apod.) Opravdová práce (kde vytvářiš nějakou hodnotu, nemusíš se za ni stydět a vyděláš nějakou korunu) se hledá trochu hůř.

Souhlas, mám bohužel stejnou zkušenost. Je toho plno, samé takovéto "nic neříkající" nabídky plné superlativů (flexib. prac. doba, nadstandardní výdělek, možnost práce z domu atp) jsou ty různé nabízečky a podbízečky lidem.  

tak pouzivajte hlavu. Prva vec: precitam inzerat.Nazov pozicie by mal nieco dat: Danovy auditor, Programator jawa, logistik, pravnicky asistant.... 2) precitam popis pozicie: poziadavky, zodpovednosti, povinnosti...3) pozriem sa na nazov firmy: Siemens, ADP, Microsoft...
pokial budete dodrzovat zmienenu proceduru nema vas kto osrat. Pracovne pozicie vyhotovuju vysokoskolsky vzdelany ludia, casto personalisti a ziadna seriozna firma neda inzerat typu "Super prachy, jednoducha praca" clovek nemusi mat IQ ani delfina aby pochopil, ze je to nejaky oser. A tiez pozerat na spravnych strankach. Manazerske pozicie v lokalnom tisku mehladaj a napr. Jobs.cz v sekcii absolventi je celkom seriozna. Personalne agentury mozu byt dobre tiez, mam dobre skusenosti. Ponukaju aj nizsie manazerske ci specializovane prace.

Pokial niekto hlada brigadu popri skole: Boh ti pomahaj...

Zaznamenáno

"Kombinace jeho brutalniho fyzickeho vzhledu s dobrosrdecnyma jiskricima ocima, musi mit na holky ultimatni effekt kdyz je v pohode"

popis Artyho jednym znamym Šťastný


"Polib mi můj naleštěnej zadek!" Bender Bending Rodrigue
bronox
*


Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Příspěvků: 63


Zobrazit profil
« Odpověď #41 kdy: 16. Duben 2011, 13:58:45 »

No, proč ne zápočet je stejně o ničem Úsměv Ale pokud je člověk na Bak. už 6 let, tak počítám, že mu musí zbývat přibnližně asi tak 1-2 předměty. Takže to nestojí za to, aby kvuli tomu dělal znova celou školu. A pokud během 6ti let nebyl schopný udělat těch 30 předmětů (to je 2,5 na semestr)... tak myslím, že neudělá žádnou VŠ Úsměv
¨

Tak to jsme asi vážně snad jediná škola a obor, kde nám to za ty tři roky dělá 50 předmětů  Smějící se Super!.....
Zaznamenáno
Lucaso
*


Karma: 16
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Brno
Příspěvků: 89


Zobrazit profil
« Odpověď #42 kdy: 16. Duben 2011, 19:45:44 »

Za prvé. Hledat práci přes personální agentury a servery není ta ideální možnost. Ideální je se stýkat s lidma, kteří dělají to, co bys chtěl dělat. Mají nějakou svou firmu a hledají pracovníky. Pak se na ně můžeš obrátit s tím, jestli náhodou někoho nepotřebují. Prostě se soustředit na networking, budovat kontakty. Časem se ti to vrátí.

K obchodnické profesi: Pokud se naučíte věci prodávat, hledat a oslovovat nové zákazníky, lidi vám utrhají ruce. Nemusíte jen prodávat pojistky. Stačí vyhlédnou svou "firmu snů", napsat jim co umíte a co jim můžete nabídnout. Když jim pomůžeš vydělat, rádi ti zaplatí. Umět hledat nové zákazníky a něco prodávat, ale není jednoduché.

K titulu: Myslím, že titul není důležitý. Určitě usnadní cestu, ale v žádném případě to není podmínka. Znám X lidí, kteří nemají VŠ a s penězma nemají problém. Pak znám taky lidi co měli samé jedničky a mají problém s nájítím slušné práce. Není to o tom co umíš, ale jak se umíš prodat. Víte proč děti bohatých, které chodí do školy pro bohaté vydělávají víc než ostatní? Ne protože je to dobrá škola, ale protože se tam potkají se správnými lidmi.

K dělat co mě baví X dělat něco pro peníze: Můj přístup je takový, že se snažím teď dělat to, co mě baví. O peníze mi nejde. (bohužel se mi nedaří nejlíp a je pravda, že kdybych se nechal zaměstnat jako programátor, vydělám si daleko víc). Čím je člověk starší, tak je to horší. Kamarádi si začínají vydělávat a ty máš pořád hovno. Chceš se jim vyrovnat. Chceš si najít holku, postavit někde na předměstí dům (samozřejmě na hypotéku), zasadit strom. První dovolená v bulharsku, první dítě... Přesně jak píšeš, chceš lepší práci abys uživil přítelkyni, pak budeš chtít lepší auto, lepší dům lepší dovolenou... Přesně podle scénáře. Nádherně to vystihl bump v tomto článku: http://www.socialdynamics.cz/forum/viewtopic.php?t=2321 Takový přístup odmítám. podle mě je lepší se řídit svým srdcem, než tím co nám káže společnost.

Začít od začátku se dá v každém věku. To, že si "promarnil" část života něčím, čím si nechtěl už nezměníš. Nemusíš ale marnit další dny, tím že v tom budeš setrvávat. Jdi za svým srdcem.
« Poslední změna: 16. Duben 2011, 19:50:48 od Lucaso » Zaznamenáno

Život je pro mě jen jedno velké divadlo, jedna velká hra. Rozhodl jsem se, že ho zahraju jako by šlo o život.
Přečtěte si scénář, který mi život píše...
bronox
*


Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Příspěvků: 63


Zobrazit profil
« Odpověď #43 kdy: 16. Duben 2011, 23:25:41 »

Je to tak, nejdůležitější v životě je být ve správný čas na správnym místě a potkat ty správný lidi..... nic víc v životě nepotřebuješ....

O vzdělání se dá polemizovat, může být k ničemu, ale může to být třeba i rozhodující faktor.... podle mně to u nás díky kvalitě školství spěje k tomu, že nějakej ten titul už za chvíli bude mít skoro každý... a pokud budeš chtít jít dělat někde vedoucího pracovníka, tak ho budeš muset mít. Taky by se dalo říct, že karierní postup je taky rychlejší..... ale je to pořád jen polemika.... Sleduju jen, že o techniky je zájem pořád a pořád i bude, tak jsem se vydal tímhle směrem a snad se mi to jednou vyplatí..... taky se dá začít podnikat, ale zase je to o tom být ve správný čas na správnym místě se správnou myšlenkou... a v tom je ten život zajímavej.... Mrkající
Zaznamenáno
Artist
****


Karma: -8
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Praha
Příspěvků: 712


Zobrazit profil
« Odpověď #44 kdy: 18. Duben 2011, 14:10:02 »

Za prvé. Hledat práci přes personální agentury a servery není ta ideální možnost. Ideální je se stýkat s lidma, kteří dělají to, co bys chtěl dělat. Mají nějakou svou firmu a hledají pracovníky. Pak se na ně můžeš obrátit s tím, jestli náhodou někoho nepotřebují. Prostě se soustředit na networking, budovat kontakty. Časem se ti to vrátí.

K obchodnické profesi: Pokud se naučíte věci prodávat, hledat a oslovovat nové zákazníky, lidi vám utrhají ruce. Nemusíte jen prodávat pojistky. Stačí vyhlédnou svou "firmu bla bla bla....

zacal som k tomu nieco pisat ale je pod uroven zaoberat sa takym radobyuchom. Urobis vhodnejsie ked sem namiesto tychto filozofickych zvytkov o ktorych pise kazdy autor vo svojej knihe "Ako som prisiel k uspechu" hodis priamo odkaz Usetris tym cas sebe. A najvhodnejsie bude pokial nebudes pisat o veciach o ktorych nemas skusenost a neziskas ju sam v niekolych medzinarodnych firmach.

Artist
Zaznamenáno

"Kombinace jeho brutalniho fyzickeho vzhledu s dobrosrdecnyma jiskricima ocima, musi mit na holky ultimatni effekt kdyz je v pohode"

popis Artyho jednym znamym Šťastný


"Polib mi můj naleštěnej zadek!" Bender Bending Rodrigue
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #45 kdy: 18. Duben 2011, 14:59:07 »

Tak Artiste, já mám obojí z praxe a přijde mi, že co napsal je pravda.

S personálníma agenturama mám zkušenost špatnou, efektivita je pro mě nulová.
A obchodní profese je opravdu dobře placená, když se do toho člověk zamiluje.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Mr.LiWu
*****


Advocatus diaboli

Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Praha
Příspěvků: 2 153


Zobrazit profil
« Odpověď #46 kdy: 18. Duben 2011, 15:28:49 »

Zdá se mi to nebo musí být Artist vždy v opozici Úsměv

Souhlas s joei, taky mám zkušenost že ty kontakty o kterých píše Artistem kritizovaný autor jsou poměrně zásadní. Ať už jde o bussines nebo o zaměstání, každý raději sáhne po tom koho zná a je pro něj důvěryhodný než po "člověku z ulice".
Zaznamenáno

Kdo chce hledá možnosti, kdo nechce hledá důvody
onsad
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Příspěvků: 252


Zobrazit profil
« Odpověď #47 kdy: 18. Duben 2011, 15:53:36 »

Na druhou stranu je zajímavé, že o nedůležitosti titulu píše člověk v 21 letech, kdy žádný titul pravděpodobně nemá a zkušeností také asi moc ne. Jak mi tu joei psal, že by se tomu člověku, co mi říkal zkušenosti o titulu vysmál, tak to mu člověku už bylo přes 40 let určitě. A nějaké zajímavé peníze rozhodně vydělával.
A nezapomínal bych taky na to, že je potřeba taky něco umět.
Zaznamenáno
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #48 kdy: 18. Duben 2011, 16:17:05 »

ale onsade, ono vůbec nejde o to, jestli titul mít nebo ne, to je každého věc, jde o to, co v životě chceš a jestli se tomu blížíš či nikoliv
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
onsad
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Příspěvků: 252


Zobrazit profil
« Odpověď #49 kdy: 18. Duben 2011, 16:23:59 »

joei: Máš titul? Co v životě chci je jednoduché. Hromadu prachů a furt šukat. Nic jiného není potřeba. Celý svět je na tom založený, sex a prachy. Chceš prachy, abys měl hromadu sexu. Díky dostatku oběživa na účtu jseš schopen plně uspokojit fyzické a psychické potřeby. A neříkete, že ne. Úsměv
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS