Žádnej chlast, kouř, drogy - správnost, nebo nudnost?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 21:24:19

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Žádnej chlast, kouř, drogy - správnost, nebo nudnost?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4  Vše Tisk
Autor Téma: Žádnej chlast, kouř, drogy - správnost, nebo nudnost?  (Přečteno 31759 krát)
Abruzzi
***


Karma: 159
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 594


Zobrazit profil
« Odpověď #25 kdy: 25. Září 2011, 11:32:56 »

A.R. - Jestliže nekouříš, nepiješ, nehulíš proto, že si sebe vážíš, a ctíš svoje zdraví tak jsi správnej. Jestli bys začal chlastat a fetovat jen proto, abys zapadl, byl by to vrchol hlouposti. Nenič si zdraví, jsi mladej, máš na výběr. Ti kdo hulej a fetujou propadli závislosti a jejich život je značně omezen. Jestli chceš svobodu, tak se tomu vyhni.
Zaznamenáno

Matth3w
**


Life lover

Karma: 34
Pohlaví: Mužské
Věk: 28
Místo: Maloměst o/a
Příspěvků: 265


Zobrazit profil
« Odpověď #26 kdy: 25. Září 2011, 12:04:03 »

Nekouřím,nehulím - vidím to jako přednost a dost holek taky,jsem na to pyšnej.
Alkohol - mám chuť dám si,jde se s přáteli posedět do hospody dám si,když se mi do něčeho nechce dám si panáka na kuráž.Když si občas dám,nedělá to ze mě alkoholika.Vím kde mám hranice který mě vyhovujou.Piju jen takovou pralesní ligu.Jak už tu zaznělo,puzzle,když piješ nemusíš vždycky blít a pokud jsi v podstatě abstinent stačí tak jedno pivo aby ses dostal do nálady a potom ti zdaleka ráno nebude blbě.
Zaznamenáno

Jak se můžete bát něčeho co vás osvobodí ?
Na světě existuje jen jedno hrdinství : Vidět svět takový, jaký je a milovat ho.
A.R.

Karma: 1
Příspěvků: 45


Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: 25. Září 2011, 15:27:46 »

Ambruzzi - Začít jen kvůli tomu abych líp zapadl to už jsem vyškrtl dávno.
Matt - alkohol na kuráž to chápu ale myslím že zajímavější je přesvědčit a dokopat se do toho sám - určitě jsou ale i situace, kdy tohle nemusí stačit nevím.
Zaznamenáno
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #28 kdy: 25. Září 2011, 21:10:21 »

Samozřejmě všechny ty sporty a hlavně divadlo dělám sám, takže je to šíleně asociální. Obvzlášť to divadlo hraju jen tak sám doma, bez jiných herců a bez publika. Takže ano, vůbec neumím komunikovat s lidma. D9, to je tak absurdní představa Šťastný Ale necháme to, když myslíš, že ses v hospodě naučil lépe komunikovat než já třeba tím divadlem, tak pohoda, věř si čemu chceš Šťastný To programování byl jenom příklad, dalším je třeba to divadlo - každopádně ty nezklameš a také i o tomhle napíšeš, že to je asociální nebo zase napíšeš, že jsem neschopnej nějak jinak, to je mi jasné Šťastný

A ano, si vítěz, můžeš si jít nafotit péro a třeba si ho změřit s láhví bíra a poslat to nějaký svý šmoulince Šťastný Máš pravdu, tohle je taky můj životní cíl a moc se těším, až takhle budu moct stírat lidi na fóru taky Šťastný

Jinak lidi taky nechápou, že já nepotřebuju jedno pivo, abych se dostal do nálady. Do nálady se dostanu i tím, že kvalitně spím, mám dost vitamínů a nejsem fyzicky unavenej. Pak na to nepotřebuju alkohol, abych se bavil Šťastný Takže pak do toho klubu taky jdu a strkám si tam třeba minerálku a jsem v pohodě jako jiný třeba na 4 pivech. Nevím, co je na tom k nepochopení. Jestli to někdo neumí, jeho mínus. Já to taky ne vždycky uměl, jenže pít mě nebaví, nemám rád, když nemám 100% čistou hlavu, tak jsem se naučil dostat se do toho stavu i bez alkoholu.

A je mi v podstatě jedno, jestli někdo pije, nebo ne. Jen nesnáším mentalitu "piju, protože ostatní taky", kterou tu v podstatě prezentuje D9 se svým "nezapanul si mezi vrstevníky, protože nepiješ". S tím já prostě nesouhlasím. Stejně jako nesouhlasím, že pití s kámošema je lepší než se věnovat třeba florbalu. Nebo to, že v hospodě se člověk naučí suprově komunikovat s lidma a získá tak sociální cítění. Možná trochu, jenže to nemá takový význam, jaký tomu D9 přikládá. Toť můj názor.

Do osobních urážek ála D9 styl se nezapojuju, tak kdyžtak pokračujte beze mě. I když mohl bych tu napsat nějaký unáhlený soud, ztučnit ho a dát ho třeba červeně, to by bylo cool a troufnul bych i D9, který to dal velkým a tučně Šťastný No nic, tak originální nejsem, na to bych potřeboval bíra v krvi Šťastný

Samozřejmě 100% abstinent nejsem, to už jsem psal. Jednou za čas si něco dám, jenže jenom proto, že chci a jenom tehdy, když mi to nenaruší plán na další den, kdy chci jít třeba sportovat. To bych se cítil jako ochlasta. Jenže oproti ostatním piju prostě tak málo, že ostatní mě za abstinenta snad i považují.
« Poslední změna: 25. Září 2011, 21:34:46 od puzzle » Zaznamenáno
onsad
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Příspěvků: 252


Zobrazit profil
« Odpověď #29 kdy: 25. Září 2011, 23:00:58 »

K tomuhle mám poměrně co říct Úsměv

Poprvé jsem se opil loni touhle dobou, čili v nějakých 18. Do té doby jsem nikdy nekouřil, nepil a nic tvrdšího bych do sebe už vůbec nedostal, na to si sebe až moc vážím. Dá se říct, že na všechny tyhle chlastací akce kolem 9. třídy jsem nikdy nechodil, takže mi díky tomu i hodně chyběly ty sociální vazby s holkama a s kámošema. Každopádně nikdy mě to netrápilo, měl jsem spoustu svých jiných aktivit.

Teď za poslední rok jsem něco vypil, každopádně ne tak, že bych nebyl schopný dojít v pohodě sám domů, nezvracel jsem, všechno si pamatuju, takže to vlastně ani nebylo nic hroznýho. Samozřejmě ten tlak od jiných je poměrně velký, naposledy dneska jsem jel z florbalu a ostatní mě tahali do hospody. Odmítnul jsem. Stejně tak všude v klubu s kámošema to slyším - i když zase jak kdo, už jsem na to kámoše navyknul, tak to respektují a nelákají mě. Nicméně už jsem stejně tak v pohodě, že i na 4 matonkách jsem zábavnější a lepší než průměrný kluk s několika pivama, panákama a já nevím čím vším. To je prostě fakt. Minule s lustrigolem v klubu se slečna zrzka neznámá a Monika taky ptali, proč nepiju, tak jsem tenhle můj názor řekl a akorát jsem za to byl obdivovanej a souhlasili se mnou a že to prý mají stejně - i když si dál ustrkávaly svůj drink. Stejně tak s Lenkou. Ono se dá říct, že ty holky mají radši, když nepiješ a dokážeš se bavit i bez chlastu, to ti každá řekně, jak to mají stejně, jenže stejně skutek utek, stejně chlastají jak nezavřené - holt ženský tomu tlaku podlehnou vždycky.

To, jestli jseš nudnej, nebo ne, nemá s chlastem pranic společnýho. Můžeš být nudnej i s ním, můžeš být super bez něj.

Jako slyšel jsem i názory, že kvůli pickupu někdo začal kouřit a pít. Aby právě rozšířil témata rozhovoru nebo ty sociální vazby nebo co já vím co. Nepřijde mi to dobrý. Naopak já to mám teď tak, že vyloženě chci trávit čas s lidma, co nepijou jen aby pili. Prostě když už si jednou za čas dají, tak spíše jen tak na chuť. Když mi někdo řekne, že vysedávat v hospodě je jeho oblíbená aktivita, okamitě si u mě zavřel vrátka, takový člověk je pro mě ztráta času a energie.

Samozřejmě jak říká Barzi, zdravý... když si ho zkurvíš, bude to poměrně blbý třeba vzhledem k tvým dalším životním cílům. A to tě bude tisíckrát víc srát než když pošleš kámoše do prdele s chlastem.

Tak se sám rozhodni, na jakou stranu hřiště se přidáš. Můj tým je jasný.

Jen jestli to ty holky neříkaly jentak, aby neurauzily. Šťastný Viz. jen to, že to mají stejně, ale pijou dál.
Zaznamenáno
lustrigol
**


Karma: 20
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 250


Zobrazit profil
« Odpověď #30 kdy: 26. Září 2011, 07:24:55 »

No a co?? Je to jejich věc jestli chlastaj jak dogy nebo ne,  Kroutící očima Pokud si chtěj ničit játra a zdraví, já jim to neberu.

Já prostě nejsem typ co musí jít nutně s davem a dělat to, co dělaj všichni ostatní, ikdyž jsem tu dobu taky míval, občas se taky nepiju, ale už to rozhodně neni tejden co tejden. A jestli nějáká holka má jedinej zájem jít se v pátek večer ožrat, tak je pro mě nezajímá a nemám si s ní moc co říct.  Kroutící očima
Zaznamenáno

Jsme tím, čím si myslíme, že jsme.
It's not only about picking up a women, it's about building a life.
Život je přesně tím, co si z něj ty sám uděláš.
Víme, co jsme, ale nevíme, co můžeme být.
Spokey
***


Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Ostravsko
Příspěvků: 369


Zobrazit profil
« Odpověď #31 kdy: 26. Září 2011, 16:48:23 »

Chce to klid ... http://www.drsnysvet.cz/divny-finsky-song/ Šťastný
Zaznamenáno
onsad
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Příspěvků: 252


Zobrazit profil
« Odpověď #32 kdy: 26. Září 2011, 19:50:25 »

Když pominu ten emoční výlev D9 a puzzle, tak má D9 pravdu a souhlasím s ním. Pokud nechcete v 16 řešit nějaký pick-up apod. a chcete mít šanci na šuk, tak bych na ty chlastací akce chodil a bavil se. Naučíte se asi emoční inteligenci a získáte sociální skill. Neříkám, že je to nějaká magic-pill, ale určitě by mi to pomohlo. Když nebudete lejt extra moc, tak si zdraví moc nezničíte.
A ano, moralisti nebudou souhlasit. Stejně tak rodiče, babičky apod. Ale chce to malinko kalibrovat, no. Tj. třeba hrát fotbal/florbal v týmu a potom chlastat. Budete sportovat, budete cool a zároveň budete společenští. Tj. ideální status cool borce.
Toť můj názor víceméně tragéda. Podivený
Zaznamenáno
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #33 kdy: 26. Září 2011, 20:25:08 »

Onsad: Jsou i jiný sporty, kde si tohle dovolit prostě nemůžeš. Hlavně, pokud máme, my sportovci, nějaké ambice.
Puzzle a Abruzzi to napsali dobře.
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #34 kdy: 26. Září 2011, 20:31:47 »

Onsade, je vidět, že si nikdy nic na profi úrovni nehrál. V 16 chlastat a hrát florbal? To by tě trenér slušně hnal Úsměv Nebo bys nosil ručníky a pití Úsměv A garantuju ti, že na takovém soustředění bys byl rád, kdybys v půl desátý po 3 trénincích zalehnul a spal. Tu flašku bíra by sis ani nepředstavil. Každopádně sezóna není celej rok, to je fakt. Nebo to můžeš hrát někde za sedmou ligu, tam je to jedno.

Kámoš Pavel hraje profi fotbal za Duklu a ten by ti taky něco popovídal o chlastu a vrcholovém sportu. To je prostě neslučuje. Další kámoš Tomáš podlehnul chlastu a dopadlo to tak, že nejdřív vypadnul ze základní jedenáctky a jenom seděl a teď už nehraje vůbec. A byl jeden z nejlepších kdysi. S chlastem ti klesá fyzička, najednou seš slabej, u míče vždycky druhej, takže máš holt smůlu, jdeš zahřívat lavici. Je to tvoje volba, ty musíš mít srovnaný priority, každopádně obojí jde jen hodně těžko. Jako jednou za čas si dát pivko jo, jenže ne v tom smyslu chlastačky nebo hospoda každý den.

Takže s Joudou souhlasím, to je názor sportovce, co to má z praxe.
Zaznamenáno
onsad
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Příspěvků: 252


Zobrazit profil
« Odpověď #35 kdy: 26. Září 2011, 20:36:30 »

Je fakt, že jsem na sporty lopata. Ale neříkám chlastat každý den. Ale prostě spolužáci z gymplu, fotbalisti, sportovci, cool borci prostě skoro každý pátek a sobotu se chodili společensky bavit (něco popít). Neberte to jako dogma, chlastám a jsem cool. Těžko se to popisuje. D9 to vystihnul, kdybyste neflejmovali a neuráželi se.

Edit: A je teda fakt, co jsem vypozoroval, že lidi co se hrdě hlásí k abstinenci, byli v očích druhých za tragédy. Můžete si říkat jak chcete, že to byli alfasamci, či cokoli, ale prostě okolí to tak nevidělo. Moc takových lidí jsem tedy nepoznal, ale ty které ano, tak takoví byli. Jsem schopen to pochopit, když je někdo nemocný, nějaký alkohol mu nechutná, nechce moc pít atd.

Možná je to tím, že abyste si udrželi ten "frejm" nepiju a jsme cool, musíte být hodně frajeři. Protože proti vám stojí prakticky celá společnost, která alkohol toleruje jako zábavu atd.
« Poslední změna: 26. Září 2011, 20:45:57 od onsad » Zaznamenáno
Josh
**


štěstí přeje připraveným!

Karma: 23
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 205


Zobrazit profil
« Odpověď #36 kdy: 26. Září 2011, 20:53:18 »

Spolužáci, kteří provozují sporty na vysoké úrovni si taky vklidu dopřejí nějaký ten alkohol a nevím o tom že by to moc řešili. Samozřejmě se nesmí  ožírat jako prasata, ale pár piv si klidně dají. Samozřejmě na soustředění by si to nikdo z nich ani nezkusil, protože ulehnou do postele a jsou rádi, že jsou rádi. Ne jako naše volejbalový soustředění, kde se prakticky jen obchází hospody a dízy, ale zpět k tématu  Šťastný.

Já bych se snažil najít určitý kompromis mezi Puzzlem a D9. Samozřejmě, že žít jen k tomu abych se šel v sobotu sundat do největšího pajzlu je špatná věc. Bohužel se mi zdá že tím žije čim dál víc lidí.  Podivený
Na druhou stranu, když děláme s kámošema grilovačku a posezení venku, tak si taky pár kousků dám  Úsměv A jak říká D9 tak z toho občas vznikají opravdu skvělé zážitky, který člověk jen tak nevymyslí  Šťastný (a tím nemyslím nějaké šukání na hazjlu s první holkou co se namane)


Zaznamenáno

"Po třiceti letech se naučil číst lidské myšlenky. Tři dny na to umřel nudou."

"But I want something good to die for,
To make it beautiful to live."
Buchy
***


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 392


Zobrazit profil
« Odpověď #37 kdy: 26. Září 2011, 21:21:40 »

Mě jen není jasný ten názor, který tu tak nějak poletuje mezi příspěvkama. Proč si někteří myslí, že pitím se z nich stávají víc cool borci? A proč si myslí, že když nepijou, tak to společnosti vadí? Proč by to neměli chápat? Já se nikdy nesetkal s tím, že by mi někdo vyčítal nebo mě hecoval do piva, když jsem řekl, že nemám chuť. Je pravda, že mám chuť docela často, ale nevidím to jako mínus. Alkohol přece lidí nedělá, jen je vybarvuje.
Zaznamenáno

"Sex je dědičný. Jestliže jej vaši rodiče nikdy nezažili, je docela pravděpodobné, že vy také ne." N.N.
onsad
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Příspěvků: 252


Zobrazit profil
« Odpověď #38 kdy: 26. Září 2011, 21:35:19 »

Buchy: To nevím, tak dalece společnosti nerozumím. Říkám jen to, co jsem vypozoroval. A spíš je to tak, že ti co pijou, tak prostě chodí do těch hospod a baví se. Nejsou cool kvůli pití, ale kvůli tomu, že tam jdou a baví se. Za to, když někdo nechce pít, tak třeba do té hospody nejde a sedí doma a programuje. Smějící se Promiň puzzle. Stydlivý Taky trochu programuju. Pssst!
Zaznamenáno
Rysan



Karma: 6
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #39 kdy: 26. Září 2011, 22:24:10 »

Pít či nepít, to je oč tu běží    Šťastný
do 19let jsem neměl ani kapku alkoholu
do 21let jsem pil jako duha (nelituju toho užil jsem si, ale už stačilo)
od 22 až po současnost piju minimálně

Následující řádky si každý přeberte jak je libo.

Výroky o alkoholu
Alkohol mi dovoluje být tím hrdinou, který si vykračuje prostorem a časem a provádí všechno, po čem touží. Takže ho mám rád... jo!
(Charles Bukowski)

Alkohol je pro lidský mozek tím, čím je písek v ložiscích stroje. Obojí znemožňuje pracovní výkon…
(Thomas Alva Edison)

Alkohol v příslovích
Ti co pijí, nevědí, jak víno škodí. Ti co nepijí, nevědí, jak víno prospívá. (japonské přísloví)
Z piva se spí, z kořalky blbne, z vína se zpívá. (moravské přísloví)

Alkohol v kinematografii
Na alkohol! Na příčinu a současně řešení všech životních problémů. (Homer Simpson – 8. série seriálu Simpsonovi)
Alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství. (Horác-Hogofogo ve filmu Limonádový Joe aneb Koňská opera)

Alkohol v literatuře
„Co tady děláš?“ zeptal se Malý princ pijana, který seděl mlčky před řadou prázdných a řadou plných lahví.
„Piji,“ odpověděl pochmurně pijan. „A proč piješ?“ zeptal se malý princ. „Abych zapomněl,“ řekl pijan. „Nač abys zapomněl?“ vyzvídal malý princ a užuž ho začínal litovat. „Abych zapomněl, že se stydím,“ přiznal se pijan a sklonil hlavu. „A zač se stydíš?“ vyptával se dále malý princ, protože by mu rád pomohl. „Stydím se, že piji!“ dodal pijan a nadobro se odmlčel.
(Antoine de Saint-Exupéry, Malý princ)

A na závěr pokud jste se proukousali až sem si neodpustím odkaz na jeden song: http://www.youtube.com/watch?v=e7kJRGPgvRQ   Šťastný
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #40 kdy: 26. Září 2011, 22:55:17 »

zajímavý, zrovna kamarád, který mě naučil chlastat (chlastá hrozně moc dodnes Šťastný), byl v 17ti mistr republiky v judu...

každopádně ta realita je prostě uplně jasná, já ať řeknu cokoliv, tak se na tom nic nezmění... a sice asociálové, kteří na to prostě nemají, sedí doma, abstinují a ještě z toho dělají rádoby přednost, jakože oni jsou ti frajeři, protože nepodlehli společnosti.
Faktem je, že společnost určuje, co je jaké (odjakživa!). Subjektivní morální hodnoty, vůbec neberu v úvahu to, jak primitivní, zpátečnické a sebeklamné v tomto případě jsou, nemají v tom, jak se ve společnosti profilujete, žádnou váhu, protože vás ve výsledku vždycky každý změří standartem většiny a ne vaším vlastním vytvořeným měřítkem, a to platí i pro jedince, kteří váš názor sdílí, a i pro vás samotné, pouze si prostě nedokážete přiznat.

Mně nevadí abstinenti, na tom není nic odsouzeníhodného. Ale vadí mi ta falešnost u lidí, kteří předstírají, že si abstinenci zvolili dobrovolně, protože chtějí mít "čistou hlavu," "nechtějí si ničit zdraví," whatever. Proboha... na co si tu hrajete

(PS.: já piju alkohol v první řadě proto, že mi to chutná...)
Zaznamenáno

Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #41 kdy: 26. Září 2011, 23:28:55 »

Tady to vypadá!

Prvně - nemůžete argumentovat pomocí šikmé plochy! Tj. zveličovat možné následky nevýznamného rozhodnutí = dáš si panáka -> zničíš si játra -> více méně jsi mrtvej. Pokud člověk pije s mírou a ne denně, tak žádné zkažení zdraví nehrozí, resp. je zanedbatelné, pokud vás nechá klidným procházka vedle rušné silnice cestou do školy.

Já sám za sebe můžu říct, že (ač programuju), tak piju. Ve valné většině případů si dám jen pár piv nebo třeba sklenku whisky a nejsem ani opilý. Prostě mi to chutná Úsměv Občas si dám takové "social-beer" i když nemam chuť, přiznávám, ale opět to bledne ve světle jiných věcí, kdy děláme něco jen abychom se zavděčili.

A.R.: Nic proti tobě, ale musím částečně souhlasit s D9 (byť bych to napsal jinak). Z tvého názoru na mě kouká démonizace alkoholu a pohrdání temi, co si ho občas dají. Pokud někdo chodí jednou, dvakrát za měsíc na pivo, neničí si zdraví ani nemá závislost. Nemyslím si nutně, že člověk který nepije musí být uhrovitý teenager hrající WOW 20h denně, ale praxe ukazuje, že apriori radikální odmítání alkoholu se společenskou neoblibou do určité míry koreluje.
Musím souhlasit v tom, že kdybych nepil, tak bych přišel o spoustu skvělých zážitků a DHV stories. Ať chceš nebo ne, tak pokud jsi na jiné vlně než společnost, tak za chvíli odpadneš. Když to přeženeš a naliješ do sebe lahev ještě před příchodem, tak si to neužiješ, protože budeš totál mimo (joei by moh vyprávět), ale opačný extrém funguje taky. Ideální je být trochu v náladě.
Analogie, kdyby ostatní postupně oslepávali a ty bys furt viděl - tak dotiční vypráví, jak vyráželi z baru a zčínalo se smrákat, ne... a dojdu za roh a úplně vidim, jak se ztmívá a řikám si, tyvoe jak jako dojdu domu... a najednou tma, ne... tak lezu podél stěny a najednou nahmatám něco měkkýho... a vono ženská. Tam byla opřená o zeď a oops... najednou mam v ruce její pevný trojky Šťastný
A tvoje story: "Všichni mleli něco o tom, že nic neviděj a byli mimo, tak jsem šel domu."

Další zásadní věc je, že když lidi pijou, tak k sobě mají blíž (padají společenské zábrany). Je nepopiratelný, že i lidi, kteří o mě ani nezavadili pohledem ke mě měli pod vlivem mnohem blíž. A to má zásadní výhodu. Společné zážitky. Když budeš pod vlivem a někdo navrhne, že jdete k němu a přespíte tam na chodbě, tak ti to přijde jako OK nápad. Když budeš střízlivej, tak si řekneš, že přece nebudeš trávit noc v chodbě s bandou ožralů. Jenže oni se ráno probudí, vyřízení a budou si vyprávět zážitky z večera, socializovat se a utužovat vazby. A ty sedíš doma.

Rozhodně se nesnažim říct, že by bylo dobré pít jak duha. Nebo kouřit, protože je to cool. Říkám, že odmítat to z "vyššího morálního principu" je kravina. Člověka, který "nepotřeboval" pít jsem v životě poznal jen jednoho. A byla to mohu říct jediná světlá výjimka. Všichni ostatní, co "nepotřebovali" se uměli bavit max. když byli všichi střízliví a jakmile byla trochu uvolněnější atmosféra, tak začli ztrácet dech a tvářit se, že všichni okolo jsou "nechutní ožralové". Nemusí to být tvůj případ, možná že jsi výjimka, ale dost o tom pochybuju. Většina lidi totiž má zábrany, které alkohol odbourává Úsměv

A vlastně v neposlední řadě mě alkohol naučil převzít zodpovědnost za to co dělám. Normálně mám silnou potřebu 100% integrity s morálkou a tak, ale pod vlivem se ukazuje, že to není pro mě naprosto přirozené. A už jsem udělal pár věcí na které nejsem úplně pyšný. Ale byla to docela dobrá zkušenost do života.

A na závěr citát:
Mně nevadí abstinenti, na tom není nic odsouzeníhodného. Ale vadí mi ta falešnost u lidí, kteří předstírají, že si abstinenci zvolili dobrovolně, protože chtějí mít "čistou hlavu," "nechtějí si ničit zdraví," whatever. Proboha... na co si tu hrajete
Úsměv To sem chtěl napsat, ale nevěděl jsem jak a tak jsem popsal půl stránky snažíce se to vyjádřit.

A ještě poznámka na konec. Kdo mě znal tak okolo 14-15, tak ví, že jsem říkal přesně to samé co AR Úsměv Jak všichni jen chlastaj a kouřej a že s nima neni normální řeč - samozřejmně to byla blbost. Chodili ve čtyřech na JEDNO pivo do kelímku, které jim točila známá servírka a následně ho tajně pili někde za keřem v parku. A já sem byl jen připosranej dělat něco tak nelegálního (ale holt sem byl takovej v tý době). Takže - been there, seen that, learned my lesson.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #42 kdy: 27. Září 2011, 06:42:07 »

Tak jednak nikde nepíšu, že jsem abstinent. Psal jsem, že jednou za čas si někde dám. Jenže jen tehdy, když to nenaruší moje jiné plány třeba druhý den. Tzn. chlast nikdy nedávám na první místo, ani kdybych ho pil s nejlepšíma kámošema. Takže ano, když nepiju, tak si to zvolím sám. A když druhý den nic nemám, tak si dám, což si také zvolím sám a nenechám se do (ne)pití vmanipulovat společností.

Ono mi ten alkohol mi až tolik nechutná, což taky nepřispívá k tomu, že bych si ho často dával.

Druhá věc je, že prostě doma nesedím. Nebo sedím někdy, někdy zase ne. Každopádně ať jsem kdekoliv, dělám to, co mě baví, jen tak se neflákám. To mi nepřijde špatné. I když chápu, že z pohledu těch, co jsou v hospodě to může vypadat divně.

Citace
Další zásadní věc je, že když lidi pijou, tak k sobě mají blíž (padají společenské zábrany). Je nepopiratelný, že i lidi, kteří o mě ani nezavadili pohledem ke mě měli pod vlivem mnohem blíž. A to má zásadní výhodu. Společné zážitky. Když budeš pod vlivem a někdo navrhne, že jdete k němu a přespíte tam na chodbě, tak ti to přijde jako OK nápad. Když budeš střízlivej, tak si řekneš, že přece nebudeš trávit noc v chodbě s bandou ožralů. Jenže oni se ráno probudí, vyřízení a budou si vyprávět zážitky z večera, socializovat se a utužovat vazby. A ty sedíš doma.

A to ti vůbec nevadí, že tě lidi brali jen pod vlivem chlastu? Mě by to teda tak sralo, že bych na sobě pracoval a ne se nalejval. Navíc ten tvůj nápad s chodbou...vážně nic lákavýho. Navíc zase "sedíš doma"...vám vůbec nedochází, že já místo toho jsem třeba na florbalovém zápase, tzn. také mezi lidma, akorát u toho navíc dělám něco smysluplného než že střízlivým z večerní kocoviny.

DHV story...tak to je sice pro většinu lidí pravda, každopádně u mě bys tím měl spíše DVL, nemůžeš to generalizovat.
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #43 kdy: 27. Září 2011, 12:32:08 »

Av4: 100% souhlas... asi ti pošlu dárkový koš
(btw já celou dobu tvrdím to samé, problém je v tom, že mam většinou tendenci k radikálnějšímu a kontroverznějšímu podání)

puzzle:
Ono mi ten alkohol mi až tolik nechutná, což taky nepřispívá k tomu, že bych si ho často dával.
Potlesk no konečně jsme u toho... ani nevim, proč píšeš ty další věci, když bohatě stačilo tohle a vše je prostě jasné. Ať už si vytvoříš jakékoliv umělé subjektivní rádoby morální hodnoty, biologie vždycky vyhraje a v tomto případě je biologií to, že ti alkohol nechutná, a proto ho nechceš pít. Či-li je to přesně tak, jak tu celou dobu říkam. Byl jsi k tomu donucen, není to tvoje vlastní vůle a těma morálníma píčovinama si to jen omlouváš. A tenhle druh sebeklamu je právě to, co mi tu vadí. Také jsem v té pozici kdysi byl. Myslím, že tím si projde spousta lidí, proto taky píšu to, co píšu v prvních příspěvcích (v tomto vláknu), a sice, že jste mladí a ještě z toho vyrostete (doufejme)

Znám spoustu lidí, kteří si tou rolí vyvrhele, který pohrdá alkoholem a vším s ním spojeným, prošli nebo se v ní nachází právě teď (jako ty a někteří další tady) a jednu věc mají všichni společnou, a sice: všichni si ve skrytu duše latentně přejí, aby mohli pít s ostatními, a vsadim boty, že je to i tvůj případ
Zaznamenáno

Dredwerkz



Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Kladno
Příspěvků: 29


Zobrazit profil
« Odpověď #44 kdy: 27. Září 2011, 18:14:56 »

Jinak lidi taky nechápou, že já nepotřebuju jedno pivo, abych se dostal do nálady. Do nálady se dostanu i tím, že kvalitně spím, mám dost vitamínů a nejsem fyzicky unavenej. Pak na to nepotřebuju alkohol, abych se bavil Šťastný Takže pak do toho klubu taky jdu a strkám si tam třeba minerálku a jsem v pohodě jako jiný třeba na 4 pivech. Nevím, co je na tom k nepochopení. Jestli to někdo neumí, jeho mínus. Já to taky ne vždycky uměl, jenže pít mě nebaví, nemám rád, když nemám 100% čistou hlavu, tak jsem se naučil dostat se do toho stavu i bez alkoholu.

Neprotiřečíš si trochu? Máš rád čistou hlavu, ale dostáváš se sám do stavu "jako jiní po 4 pivech". Ono celá ta věta "jsem v pohodě jako jiný třeba na 4 pivech" je divná, odsuzuješ ty, co pijí, ale zároveň jseš vpohodě jako oni?

A je mi v podstatě jedno, jestli někdo pije, nebo ne. Jen nesnáším mentalitu "piju, protože ostatní taky", kterou tu v podstatě prezentuje D9 se svým "nezapanul si mezi vrstevníky, protože nepiješ". S tím já prostě nesouhlasím. Stejně jako nesouhlasím, že pití s kámošema je lepší než se věnovat třeba florbalu. Nebo to, že v hospodě se člověk naučí suprově komunikovat s lidma a získá tak sociální cítění. Možná trochu, jenže to nemá takový význam, jaký tomu D9 přikládá. Toť můj názor.

Tady zase já nesnáším tu mentalitu "tohle dělají všichni, tak já půjdu proti nim a jsem nejlepší".

Prostě souhlasím s D9 a Av4, dá se bavit bez alkoholu, ale nikdy to nebude takový druh zábavy, jako s alkoholem.
Zaznamenáno
A.R.

Karma: 1
Příspěvků: 45


Zobrazit profil
« Odpověď #45 kdy: 27. Září 2011, 19:15:56 »

druh zábavy to bude jinej to jo ale já když jsem na nějaké pařbě a nepiju tam tak mě příští den docela baví jak si ostatní nemůžou pořádně vzpomenout a já jim říkám jak to všechno doopravdy bylo. Teď si třeba vzpomínám jak jsem je takhle opravil a jeden "perfektní a záživnej příběh z pařby co je tu tak oslavovanej" byl fuč. Teď tím nechci říct že každej příběh co máte je jen o tom že jste si na něco nevzpoměli, jen že já tohle zažil a beru to jako zkušenost.


Tady zase já nesnáším tu mentalitu "tohle dělají všichni, tak já půjdu proti nim a jsem nejlepší".


(Teď budu citovat jednoho chlápka odsud fóra ale zapomněl jsem jeho jméno tak pardon)

"Jenom mrtvý ryby plavou s proudem"

Co tím chci uvíst je, že podle mýho člověk co se chová jako ostatní, co jde prostě vyšlapanýma cestama a nevymýšlí nic novýho a jenom opakuje zajetý postupy tak nežije. Nechává se táhnout tím proudem a klidně může i spát (obrazně řečeno). Prostě jenom čeká na smrt - snaží se přežít život

To je zkrátka můj názor na chování a nechování se podle společnosti. Samozřejmě neříkám, že člověk co chodí po rukách a mluví filipínsky a ještě k tomu pozpátku a oblečení má naruby tak je ten co život žije.
Zaznamenáno
Dredwerkz



Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Kladno
Příspěvků: 29


Zobrazit profil
« Odpověď #46 kdy: 27. Září 2011, 19:38:28 »

Vůbec jsi nepochopil, co jsem tím chtěl říct. Podle toho co říkáš, je správné pouze to, co je v rozporu s ostatníma, to je přece blbost.
Nevím proč mě hned řadíš do té skupiny "vy". A hlavně proč vyzdvihuješ ten případ, že si nikdo nic nepamatuje? To je vidět, co si pod pitím představuješ, opět jsi vedle.
Smazána zbytečná citace. Ava
« Poslední změna: 27. Září 2011, 20:25:33 od Av4 » Zaznamenáno
A.R.

Karma: 1
Příspěvků: 45


Zobrazit profil
« Odpověď #47 kdy: 27. Září 2011, 19:52:23 »

V poslední větě píšu ať si nemyslíte zrovna to, co jsi ty napsal že si myslíš. A u toho pamatování říkám že to pití znám I takhle.
Zaznamenáno
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #48 kdy: 27. Září 2011, 20:00:07 »

D9, já si nepřeju, abych mohl pít s ostatníma. Ono kdybych chtěl, můžu dělat s kámošema to, co ty, tzn. chodit každý den někam do hospody nebo na párty. Jenže nechci, dávám přednost jiné zábavě. Takže nevím, proč kdybych si to přál a měl tu možnost to dělat, proč bych to odmítal. Jediné vysvětlení prostě je, že to dělat nechci, což ty pořád odmítáš pochopit. Stejně jako ty třeba nechceš hrát florbal, já nechci pít. Mám k tomu důvody, které tu prezentuju v celém vláknu a i když se ti nelíbí, já si za nima stojím, i kdyby ses mi uklikal na karmu -. Takže ti nezbyte než šoupat nohama a připustit, že i bez toho chlastu se můžu bavit, že i bez toho chlastu ty sociální dovednosti mám také, protože jsem skutečně mých skoro 20 let nežil v izolaci od ostatních. Jo, možná si na tom lépe v balení šmoulinek, to nepopírám, každopádně nevidím důvod, proč v tom nějak soutěžit, já jsem se svým životem spokojený, vím co umím nebo co mi naopak nejde, vím co chci v životě dělat, mám svoje koníčky a tak podobně - samozřejmě je co zlepšovat a na tom průběžně pracuju, to je také fakt.

Dredwerkz:

Tak stará známá věc je, že spousta kluků se holky ani nedotkne, dokud nejsou pod parou. Stejně jako s tím, že spoustu věcí si holce nedovolí říct. S tím já prostě nemám problém za střízliva. Stejně jako s tím se odvázat a dělat blbosti za střízliva. Nějak moc se nekontroluju, takže udělám spoustu pytlovin i bez chlastu, dokážu se dostat do té super energie. Tohle tím myslím, takže ne, ani trochu si neprotiřečím. Výhoda mého přístupu je, že třeba 10 minut po těhle šaškárnách můžu jít programovat, hrát florbal, řídit auto, prostě cokoliv, ty s chlastem nejspíš ne - a to kolikrát ani celý druhý den.

« Poslední změna: 27. Září 2011, 20:10:05 od puzzle » Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #49 kdy: 27. Září 2011, 20:24:58 »

puzzle: Neříkám "místo chození na floorball bež do hospody" Úsměv Jen, že je blbost nejít do hospody jen proto, že "tam prostě nechodíš" Úsměv
Abych to vysvětlil: "Nechci hrát floorball, protože z toho jsou ohnutý záda". Pominu-li, že to nemusí být pravda, tak mě NIKDO NENUTÍ, abych ho hrál. Ale kdokoli se může pokusit mě přesvědčit, že floorball vůbec není tak špatnej, jak si ho představuju a že možná o něco přicházim...
Ohledně chodby - lezl jsi někdy promočenej uprostřed noci po kolena v tajícím sněhu při přechodu hor? Neni to extra hezkej pocit. Spíš je ti zima a nejradši by ses na to vyprdnul. A přitom ti ručim za to, že to chceš zažít. Aneb zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný a/nebo unikátní Mrkající

A.R.: Ono to taky není o tom, že bys měl OBJEKTIVNĚ LEPŠÍ zážitky. Jde o to, že jsou to SPOLEČNÉ zážitky. Samozřejmně, pokud tvůj kompletní social circle sdílí tvé názory a prostě do hospod nechodí - good for you. Ale ve většině případů se o valnou část toho SC neúčastí připravíš.
BTW: Neumim si představit, že existuje tým (kdekoli mimo první ligu + nároďák), kde se nechodí chlastat. Třeba konkrétně atleti chlastají jak duhy. Jasně, že se nechlastá před zápasem, ale třeba na konci ligy/turnaje rozhodně. A ano, když je z někoho alkoholik, tak hraje blbě a nakonec dopadne celkově bídně, ale normální lidi to dokážou snad zvládat.
Ad "jen mrtvý ryby plavou s proudem": Odpovím příslovím "kdo chvíli (stranou) stál, stojí opodál" Úsměv

Ale ještě jednou, kdyby to nebylo jasné: NIKOHO K NIČEMU NENUTÍM, JEN SE SNAŽÍM KOMUNIKOVAT SVÉ NÁZORY !
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Stran: 1 [2] 3 4  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS