Život na americké střední škole

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
26. Duben 2024, 18:34:17

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Život na americké střední škole
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 Tisk
Autor Téma: Život na americké střední škole  (Přečteno 97532 krát)
Bobo
****


Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 40
Příspěvků: 685


Zobrazit profil
« Odpověď #150 kdy: 29. Leden 2009, 00:28:37 »

Co tak poznam naturu Americanov, mozno by stacilo obycajne: Smiem sa k vam pridat? Vacsina z nich je priatelskych a nerobilo by im to podla mna ziadny problem.
Zaznamenáno
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #151 kdy: 29. Leden 2009, 03:40:23 »

Bobo: Nojo, to mě nenapadlo Šťastný ... I když co jsem takhle v září řešil, jak se dostat do nějaký skupiny, která ráno stojí ve škole na chodbě a povídá, vždycky se mi dařilo, když jsem s nimi měl něco společného (jsme ve stejné třídě, nevíme kudy se někam dostat, atd.) a až od toho jsme se přesunuli na jiná témata... Ale jak by se podle tebe dalo vytvořit společné téma v bazénu? Teď už to nevylepším, ale v rámci nabírání zkušeností se to může hodit. Úsměv
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
Bobo
****


Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 40
Příspěvků: 685


Zobrazit profil
« Odpověď #152 kdy: 29. Leden 2009, 09:16:43 »

Ked som bol cez leto na dovolenke, tak som jednoducho zobral lopticku a hodil som ju uplne neznamym babam. Samozrejme mi ju hodili naspat a potom sme si zacali hadzat. Skusal som to viac krat a len jedna z tych bab za cely tyzden si s nami nesla hadzat.
Zaznamenáno
Comanch
*****


Karma: 70
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 316


Zobrazit profil
« Odpověď #153 kdy: 29. Leden 2009, 23:00:51 »

Beduin: Sněží 5x za zimu? Jak je potom možný že se ve spoustě am. filmech oběvují zasněžené domečky a okolo nich důchodci odhrnující tuny sněhu z chodníku?
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #154 kdy: 29. Leden 2009, 23:05:20 »

Protože tyhle filmy nebývají z Texasu a vůbec z jížních států USA Úsměv Já bych beduina tipnul na Oklahomu (i podle toho, jací jsou tam lidi)...
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #155 kdy: 29. Leden 2009, 23:23:54 »

Comanch: Protože Virginie (kde jsem) je někde na zeměpisný úrovni jižního Španělska a naopak Maine (na severu USA) je "vedle" Rakouska. To je už trochu rozdíl ve vzdálenosti k rovníku / severnímu pólu... Když přidáš, že většina Spojených Států je mnohem dál od moře než evropské státy, a třeba studené větry z Kanady, zjistíš, že na některých místech USA je mnohem větší zima i když jsou blíž k rovníku, než ČR.

A myslím, že nějakou roli hraje i Atlantický oceán (mezi Evropou a Amerikou). V něm se tvoří víc hurikánů než v Pacifickém (mezi Amerikou a Asií) a myslím že v něm jsou i studenější proudy. A celkově je na západě větší teplo, než na východě kontinentu.

Bobo: Tak teď si to už budu pamatovat. Snad. Úsměv
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
Kiruy
***
Karma: 16
Příspěvků: 528


Zobrazit profil
« Odpověď #156 kdy: 30. Leden 2009, 00:42:20 »

Nemyslím si, že se v Pacifiku tvoří méně tropických bouří než v Atlantiku. To, že se o nich nemluví, ještě neznamená, že nejsou.
Vliv na klima asi bude mít to, že atlantik leží na východním pobřeží, kdežto převládající směr větru na severní polokouli je západní.
Zaznamenáno
J/R
****


Karma: 69
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Místo: Minas Morgul
Příspěvků: 748


Zobrazit profil
« Odpověď #157 kdy: 30. Leden 2009, 01:32:53 »

Já bych eště dodal, že čtenáři tohoto fóra nejsou malý děti, ani retardi, abys jim musel vysvětlovat, kde je kterej oceán. Mrkající Smějící se
Jinak opět zajímavý příspěvky.
Zaznamenáno
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #158 kdy: 30. Leden 2009, 03:03:49 »

No po tom, co jsem si tu v říjnu spletl za kterou stranu šel do voleb Obama, jsem si řekl, že podrobností, které něco definují, není nikdy dost Šťastný

Co jsem teď koukal na mapy, hurikánů je všude zhruba stejně, to má Kiruy pravdu. Na východní pobřeží USA jich ale létá víc, než na západní - stačí vygooglit třeba "tropical storms map". To jde ruku v ruce s tím směrem větru na severní polokouli... Nojo, asi budu muset na zeměpise dávat větší pozor a přestat kreslit návrhy na různý webdesign, který stejně nikdy nepoužiju. Úsměv
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #159 kdy: 07. Únor 2009, 16:11:01 »

Nojo, asi budu muset na zeměpise dávat větší pozor a přestat kreslit návrhy na různý webdesign, který stejně nikdy nepoužiju. Úsměv
Jestli chceš, tak se mi pochlub do PMka, třeba se domluvíme Mrkající
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Lalanea
**


Karma: 19
Pohlaví: Ženské
Věk: 30
Příspěvků: 219


Zobrazit profil
« Odpověď #160 kdy: 07. Únor 2009, 16:28:10 »

Zajímalo by mě, kolik toho Američani vědí o Česku? Co znají, sportovce, politiky...? Na co se ptají o ČR jako první věc? Ptají se třeba v hostitelské rodině, jak se něco řeší/co je obvyklé v nějaké situaci u nás? Kolik zodpovědnosti se od tebe očekává? Zajímají se o češtinu? Zdá se jim těžká? Učils někoho "ř"? Jak mu to šlo? Úsměv
Zaznamenáno

A ze všeho nejhorší jsou trpaslíci...
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #161 kdy: 07. Únor 2009, 18:14:54 »

Pár lidí z mého okolí jsou dost fandové do hojeke. Vzhledem k tomu, že Češi jsou třetí nejpočetnější národnost v NHL (hned po Američanech a Kanaďanech), o některých našich hráčích toho ví víc, než já S jazykem Naopak o politice, která jde mimo USA, toho moc lidí tady neví. Vzhldem k tomu, že se tu americký fotbal vede nad "normálním" fotbalem (soccer), ani českém fotbalu se moc nemluví.

Malé procento si taky neuvědomuje rozpad Československa ale klidně je nechávám říkat, že jsem z Československa. Když ale říkají, že jsem z Německa, tak to je opravuju. Úsměv ... Nebo jedou jsem hrál basketbal a dozvěděl jsem se že máme mezinárodní tým - Korejce, Američana, Rusa (a ukázal na mě), to jsem ho taky opravil.

Pravděpodobně všechny hostitelské rodiny jedou způsobem svojí země. Byl jsem několikrát na návštěvě u ostatních výměnných studentů a tam je podobná situace, jako u mě. Host.rodiče jsou tolerantní k tomu, že nevím všechno co se tu považuje za samozřejmý, ale žijeme normální americký život - včetně řešení různých problémových situací.

O Češtinu je stejný zájem jako o všechny jiné exotické jazyky (exotické z pohledu Američanů). Je to totálně jiný jazyk, tak se mě ptají jak se řekne "Jak se máš", "Ahoj", a podobný fráze. Ze začátku je velký zájem, ale až zjistí tyhle základní fráze, zájem opadá. Někteří lidé mě tady dokonce oslovují mým českým jménem, ale kdykoliv se zmíní o mém jméně, říkají ho v prvním pádu a to zní v kombinaci s americkým přízvukem skutečně divně. Takže si radši nechávám říkat anglickým ekvivalentem mého jména.

Moc lidí tady Ř skutečně říct neumí. Vždycky řeknou něco mezi F, V, a R. A na "třista třicet tři stříbrných stříkaček..." koukali s otevřenou pusou, když jsem to začal říkat. No ale já jsem pak zas totálně nezvládnul jeden americký jazykolam, takže to je 1:1  Úsměv

Avaranger: Nechci, aby to vypadalo, že jsem před chvílí machroval a nebo naopak že jsem moc skromnej. Ale jen si na papír kreslím rozvržení (tady bude hlavička, tady menu) a nějaký detaily ("tahle čára upoutá pozornost na tohle místo", "menu položky budou v plain textu, odélníkách a nebo oddělený svislýma čárama?" a tak), takže tohle skutečně není na žádnou tvorbu webů, jen takový kreslení namísto domečků a autíček S jazykem

Jinak příští týden (14., na Valentýna) máme soustředění po půl roce, takže určitě napíšu další obecné info a svoje zážitky.
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
Kazisvět
****


Karma: -16
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 625


Zobrazit profil
« Odpověď #162 kdy: 07. Únor 2009, 22:55:22 »

A jak to tam je vlastně se znalostí evropy? Vědí že u "Československa" je nějaké Rakousko? Vědí, že CZ předsedá EU? Je tam taky takovej ten stereotyp v tom stylu, že když se řekne Francie, tak si každej představí romantiku a francouzký polibky? Pijou tam pivo, nebo mají nějakej svůj nápoj? Byl tam kolem volby prezidenta opravdu takovej humbuk nebo z toho dělala česká média jen takovou kachnu? Byla tam v médiích nějaká zmínka o té "slavné" Entropě (teď si nejsem jistej, jestli se to tak jmenuje, ale mám na mysli tu plastickou mapu evropy) ?
Zaznamenáno
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #163 kdy: 08. Únor 2009, 00:38:43 »

Když se tu řekne, že jedeš do Evropy, spousta lidí si představí dovolenou ve Francii nebo Itálii... Když na mapě ukážeš libovolný evropský stát, naprostá většina dospělých ho identifikuje správně, teenageři mají tak ve třetině případů problém.

Učím se tu francouzsky, historicky první rok co se učím francouzštinu. Občas se ve třídě koukáme na výukový videa a ze začátku nikdo nechápal, jaktože si v tý Francii dávají při pozdravení pusu na tvář.

Co se týče znalosti EU, snad všichni ví, že existuje, ale už víc nevidí do její vnitřní stuktury. O tom, že ČR letos předsedá, jsem se bavil asi s pěti američanama a nikdo z nich to nevěděl. Je zvláštní, že ostatní výměnní studenti z Evropy to věděli. A o té mapě mi napsal jeden kámoš z Čech na icq, jinak bych o ní taky nevěděl. Takže zas tolik informací o EU sem neprosakuje.

Pití alkoholu. Pohybuju se z velký části mezi teenagerama, a tady alkohol pije ani ne 5% z nich. Z toho se nedá dělat žádnej vzorek... Pivo se tu prodává zásadně v třetinkových lahvích. Nejznámější značka je americký Budlight a pije se i německý pivo. Ale v obchodě jsem tu už viděl i českou Plzeň.

Nevím, jak moc velký rozruch dělaly kolem prezidenta český noviny, ale tady to byla dost velká akce. Všude billboardy, před každým domem vývěsky "My volíme Republikány/Demokraty"... Obama si před volbama zaplatil hodinu vysílání na čtyřech velkých celonárodních televizních stanicích. Republikáni se naopak zaměřili na McCainovy politické zkušenosti a měli reklamy stylu "Svěřili byste svůj život do rukou doktrorovi, který jde poprvé operovat? Řidičovi, který se teprve učí řídit?... Vy nechcete svěřit svůj život do rukou mladíka, který se všechno teprve musí naučit!"... Pak se taky dělalo dost rozruchu kvůli inaguraci. V den, kdy Obama přísahal, bylo na tom náměstí ve Washingtonu přes milion lidí. Ale potom zas všechen rozruch utekl stejně rychle jako se předtím objevil.
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
srockerx
Host
« Odpověď #164 kdy: 08. Únor 2009, 02:51:49 »

Také mám dotaz, ovšem nejprve Ti musím říct chlape, že Ti závidím, dostat se do USA byl a stále je můj malý sen. Andílek Tak k tomu dotazu. Sleduje někdo v Tvém okolí wrestling, jsem jeho fanda a fakt mě to zajímá. Pokud ano, tak jakou společnost a popřípadě komu z hráčů fandí, koho nenávidí. Taky bych se chtěl zeptat, jak dlouho by (zhruba) trvalo, než bych měl šanci rozumět lidem v USA, než bych dostal jazykový cit. Ve škole jsem v angličtině dle vyučující na chvalitebnou (na B  Úsměv) - taková záložka Simple English na Wikipedii mi problém moc nedělá, ovšem rozumět a odpovídat někomu, kdo se anglicky učí od narození, je určitě něco jiného.

Předem děkuji na odpoveď.
Zaznamenáno
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #165 kdy: 08. Únor 2009, 04:55:09 »

O třech mých spolužácích vím, že přímo zápasí wrestling za naši školu. A jsem si jistý, že znám někoho dalšího, jen nevím že zápasí. (Kdyby ses divil, že to je tak velký číslo, mám v součtu asi 200 spolužáků/spolužaček, takže to to zas vyrovnává do normálního procenta)... Potom hostitelská rodina jednoho mýho kamaráda (taky výměnný student pro tenhle rok) sleduje wrestling, vlastně celá jejich rodina zápasí taekwandoo. Pozvali mě na akci, kde jsme všichni sledovali zápas Georges St-Pierre vs. BJ Penn. Sledovalo nás to asi 20 lidí (přizvali jejich známý) a všichni kromě dvou fandili St-Pierrovi. Po čtyřech kolech (z pěti) to Penn vzdal, protože byl skoro pořád na zemi... To je vlastně moje jedinná zkušenost s wrestlingem. Jinak o něm moc nevím, ale ještě můžu s jistotou říct, že tady to je mnohem oblíbenější sport, než v ČR.

Za jak dlouho bys měl šanci rozumět? Záleží na tom, jak se budeš snažit. Vidím tady korejce, kteří jsou obklopení dalšíma korejcema a dalšíma korejcema a anglicky neumí pořádně ani po několika letech. Naopak tu je kupa výměnných studentů z celýho světa, kteří se pilně snaží. Prakticky, když si s nikým v okolí nemůžeš povídat jinak, než anglicky, ono tě to samo donutí se zlepšovat. Úsměv

Obecně první měsíc se člověk zlepšuje nejvíc. V tý době zjistíš, že spousta frází, co ses naučil ve škole, ti je naprosto k ničemu, a že naopak nerozumíš dalším věcem. Ale když řekneš lidem, aby na tebe mluvili pomalu, dá se jim rozumět hned ze začátku... A po čase (u mě to byly tři měsíce) začneš přímo přemýšlet v angličtině. V tu chvíli ti v hlavě neprobíhá proces "Slyším větu v EN -> Přeložím do CZ -> Vymyslím odpověď v CZ -> Přeložím do EN -> Odpovím v EN", ale už jen "Slyším větu v EN -> Vymyslím odpověď v EN -> Odpovím v EN", a od tý chvíle je pak všechno dorozumívání skutečně jednoduchý.
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
Kazisvět
****


Karma: -16
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 625


Zobrazit profil
« Odpověď #166 kdy: 08. Únor 2009, 11:25:55 »

Beduin-díks moc.

Jinak, asi to chce docela kuráž ne? Já osobně bych na to asi koule neměl.
Zaznamenáno
srockerx
Host
« Odpověď #167 kdy: 08. Únor 2009, 12:00:28 »

No tááák to wow. Myslel jsem, že zápasit wrestling za školu, uvidíme jen ve filmu, ale ono to opravdu funguje. Co se týče oblíbenosti, vím, že je wrest oblíbený v USA, ale až tak. Úsměv
Zaznamenáno
marcus
*


Karma: 2
Příspěvků: 128


Zobrazit profil
« Odpověď #168 kdy: 08. Únor 2009, 13:54:49 »

Tak ale nie je wrestling ako wrestlingŠťastný
Zaznamenáno

Pane, daj mi pokoru prijať veci, ktoré neviem zmeniť, odvahu zmeniť všetko to, čo zmeniť môžem, a múdrosť, aby som dokázal jedno od druhého odlíšiť. - František z Assisi
Fabien
*


Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 81


Zobrazit profil
« Odpověď #169 kdy: 08. Únor 2009, 20:09:39 »

Pití alkoholu. Pohybuju se z velký části mezi teenagerama, a tady alkohol pije ani ne 5% z nich. Z toho se nedá dělat žádnej vzorek... Pivo se tu prodává zásadně v třetinkových lahvích. Nejznámější značka je americký Budlight a pije se i německý pivo. Ale v obchodě jsem tu už viděl i českou Plzeň.
Co tam třeba stojí taková Plzeň? asi je to nad studenský finance, se tam ožrat po Plzni, ne?  Úsměv
Zaznamenáno
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #170 kdy: 08. Únor 2009, 21:20:44 »

Fabien: Tak na tohle jsem se musel kouknout do letáku, protože jsem si nebyl jistej. Plzeň vychází v přepočtu zhruba 30 Kč na jednu třetinku a 50 Kč na půllitr (místní piva tak o 10 Kč levnější)... Takže studentský finance skutečně nejsou zaměřený na kalby.
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
Fabien
*


Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 81


Zobrazit profil
« Odpověď #171 kdy: 08. Únor 2009, 21:51:46 »

Tak to je podobný jako ve Francii ... tak až pojedu na vejlet do USA tak radši basu s sebou, než to kupovat na místě  Šťastný
Zaznamenáno
Isilwen
***


Jaký si to uděláš, takový to máš...

Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Chrudim? :D
Příspěvků: 470


Zobrazit profil
« Odpověď #172 kdy: 08. Únor 2009, 22:02:35 »

- A nebo vyměnit chlast za něco voňavějšího... Andílek Smějící se
Zaznamenáno

Comanch
*****


Karma: 70
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 316


Zobrazit profil
« Odpověď #173 kdy: 08. Únor 2009, 22:09:45 »

- A nebo vyměnit chlast za něco voňavějšího... Andílek Smějící se
Sice vím z filmů že prodávající nigové stojej na každym rohu ve městě, ale když vidím tu jejich morálku tak nevim nevim....
Zaznamenáno
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #174 kdy: 09. Únor 2009, 02:51:31 »

Moje česká přítelkyně mi řekla, že na mě chce do července čekat a pak chodit zas se mnou, ale při tom čekání chce víc svobody. Po různém dohadování jsme se dohodli že si oba dáme víc svobody, ale pořád si budem psát stejným způsobem jako dřív... Vlastně ji pořád dál svádím přes skype, píšem si i normální věci ze života,... A až přijedu, vrátíme se k sobě... Trochu se bojím toho, aby v tu dobu nebyla zamilovaná do někoho jinýho. Když nebude, je to jednoduchý a budem spolu pokračovat. Když bude, stejně se s ní plánuju sejít a sbalit ji znova... Ale snažím se dělat všechno pro to, aby mě pořád brala jako toho "vhodného oplodnitele" (nebo jak tu kdosi označil správnýho alfu). Super!

No a dneska, asi týden po tom dohodnutí s mojí slečnou v ČR, mi přišla smska od "kamarádky", která tu je taky na rok. Volně přeložený text tý zprávy: "Ahoj, máš plány na příští neděli? Napadlo mě, jestli u mě nechceš přespat ze soboty na neděli, po tom soustředění?" ... Takže zítra jdu do drogérie Úsměv
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS