Život na americké střední škole

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
29. Březen 2024, 07:49:39

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Život na americké střední škole
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 ... 10 Tisk
Autor Téma: Život na americké střední škole  (Přečteno 96062 krát)
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« kdy: 07. Září 2008, 04:29:36 »

Na mnohá přání začínám psát o životě na americké střední škole a všemu co k tomu patří. Tady z fóra jsme ve Státech celkem tři (jestli jsem na někoho zapoměl tak se ozvěte) - thyrael, Grendel a já - Beduin. Každý s jinou organizací a každý v jiném koutu USA.

Moje první slova kdy jsem vyšel z letiště v New Yorku, patřila mému kamarádovi, který je u hostitelské rodiny na severu, ve státě Maine. Vyšli jsme totiž na parkoviště a já jsem řekl jen "wow". První, čeho si v USA všimnete, je fakt, že tu je všechno větší. Auta, silnice, porce ve fast foodech, postele, kohoutky ve sprše,... prostě všechno. Po jednodenním orientačním soustředění jsem se setkal se svojí hostitelskou rodinou. Svoje host. rodiče oslovuju jménem - prostě jsme se na tom dohodli, mám o dva roky mladšího "bráchu" a o další čtyři roky mladší "sestru". Občas je sice vidět velký věkový a sociální rozdíl takže si nemáme co říct ani se jak zabavit, ale většinu času jsme jako skuteční sourozenci.  Super!

Můj první týden probíhal ve znamení úřadů. I když mám test na tuberkulózu v pořádku, je starší než tři měsíce, a musel jsem jít na přetestování. Protože nemám rád injekce, nemám rád ani testy na tb. K tomu jsem musel mít do školy ještě jedno další očkování, takže další injekce Podivený... Když jsem všechno přežil, následoval písemný test, jestli vlastně umím anglicky. Po asi hodině doplňování slov do článku mi oznámili že anglicky umím a můžu tedy studovat na americké střední škole.

Moje host. rodina mi vybrala školu blízko bydliště (přepočteno něco přes dva kilometry, to je na místní poměry skutečně blízko), ale stejně každé ráno jezdím žlutým autobusem. Myslím, že jsem v buse nejstarší - ze stejného důvodu jako thyrael, jsem zahraniční student a tím pádem nesmím řídit auto. Škola začala v úterý, ale teprve ve středu jsem si šel vybrat předměty a ve čtvrtek nastoupil. Je tu mnohem větší výběr, než v ČR nebo na Slovensku. Dokážete si představit ve vaší škole předměty jako Technika divadla, Geosystémy nebo Pokročilé počítačové vědy? Tohle jsou některé z předmětů na které jsem přihlášený a jsou tu i podle názvu zajímavější jako třeba Maskérství, Pěstování rostlin, případně Tvorba filmů. A jsou tu taky Gramatika i Americká historie - povinné předměty které mi trochu nahání husí kůži, ale dá se to zvládnout.  Úsměv

V naší škole je systém takzvaných A dnů a B dnů. Ve čtvrtek byl A den, v Pátek B den, pondělí bude A, úterý B, pak bude A, B, a takhle se to střídá. Každý den mám čtyři hodiny - ale jsou delší než v ČR, vyučovací hodiny tu trvají hodinu a čtvrt. Úroveň školního řádu jsem už zmínil v jiném tématu - když tu opakovaně porušujete pravidla - používáte mobil, holky mají hluboký výstřih nebo se líbáte na chodbě, můžou vás dokonce vyloučit. Otázka ...

Vzhledem k tomu že tu musím mít jeden cizí jazyk, kromě angličtiny jsem začal studovat i francouzštinu (nikdy předtím jsem se žádný druhý jazyk neučil). Ale myslím že mi to jde Úsměv - dokonce jsem si chvíli povídal s Anou (moje host. mamka) Francouzsko(já)-Španělsko(ona)-Anglicko(oba)-rukama_nohama(taky oba)... Historie dopadla mnohem líp než jsem čekal - ve třídě jsem rockstar, od tří holek jsem pozvaný do všech možných i nemožných fastfoodů které v ČR nemáme. Provokatér

Nad Virginií (stát kde jsem) právě zuří hurikán Hannah, ale všichni tu jsou naprosto klidní - prý tu je tohle každý rok. Po jeden a půl denním velkém dešti začal ještě větší vítr, ale už neprší, takže jsme s rodinou vyrazili do kina... Prostě tu je pohodový život (a američani jsou skutečně naprostí flegmatici).  Super! ... já předávám slovo thyrealovi, protože ten se s váma určitě taky chce podělit o svoje zážitky a napište si o čem chcete vlastně slyšet  Mrkající
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
thyrael
*


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Jeseník
Příspěvků: 119


Jan Johanes Novak
Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 07. Září 2008, 07:21:32 »

Uff, tak jo, ja sice pisu kazdy den sahodlouhe slohovky, pac pisu muym kamosum dopisy, ropdine a pak do spoluzaci.cz pisu denik.

Kdyz sem poprve doletel do Usa, eml sem mit prestup v Chicagu. Tam mi ale muj let do Las Vegas uletel, tak sem mel moji prvni a ssnad nejvetsi a nejhorsi zkusenost se zarizovanim neceho. pak sem se konecne dostal do Las Vegas. Byl sem naprosto ohromen. Setkal sem se se svymi rodici a byl sem vic jak prekvapen. Vzali me vecer cestou na strip v Las Vegas. Do skoly sem nemusel but pretestovan ani ockovanim ani testem na anglictinu, ikdyz si myslim, ze bych neprosel, pac se ucim anlginu jen dva roky. Porpve ve skole to byl ostrasne fajn. Seznamil sem se s mnoha lidmi. Postupne to ale ubylo a uz zadna "atrakce nejsem". Tady sem ve vericim meste a vsichni jsou tu konzervativni strasne v sexu. To me dost nasralo. Zadny holky me nepozvali na nic a to se to domlouva i tezko, kdyz se o to snazim ja. Proste sem si rekl, ze pokud se prestehuju nekdy do USA, coz byl muj sen, tak do uplne jineho statu. Nasralo me, ze muj pickup zivot se na rok prerusi, pac tady se to na holky pouzit vubec neda. Kuurva. Psal sem si parkrat s grendelem a ten ma moohem lepsi podminky, vsak vam to pak napise. Jeho podminky mu fakt dost zavidim.
Zaznamenáno
Scorpio
**


Ippen, Shinde miru? - Jigoku Shoujo

Karma: 6
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Čelákovice - Sedlčánky
Příspěvků: 276


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 07. Září 2008, 09:52:01 »

thyrael: Tak s tím něco dělej. Když jsi začínal, taky to nebylo lehký. Problém promluvit a tak. Musíš najít jejich slabinu. No a co že jsou konzervativní, bude to těžký, ale co. Přece to nehodíš za sebe! Pozvi nějakou jen na "povídání" a ptej se jí, bal jí, dělej všechno co umíš. Neříkej mi, že tě zastaví nějaký trapný pravidlo a styl života...
Zaznamenáno

Možná bude lepší, když mi budete říkat "Ruki", už se to dostalo do širšího vědomí a mě se ta přezdívka líbí.
P1R3K
*****


Hank Moody method :)

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Moravské Budějovice
Příspěvků: 1 209


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 07. Září 2008, 11:10:00 »

Scorpio: ono se to ale fakt v podstatě nedá... bratranec taky byl v takovým pošahaným městečku Pssst! a ať se snažil jak chtěl (je to naturál... Šťastný), tak prostě nic. I když ano, sbalil jednu chodil s ní za ručičku a kdesi cosi. Ale jak došlo na sex, tak to prostě ne - takže rozchod (i když to jako chození vlastně nebylo).
Zaznamenáno

...::Vykřičník::...
Kazisvět
****


Karma: -16
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 625


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 07. Září 2008, 12:13:17 »

Supr že jste to založili. Já sám bych o tom skoro i za nějaký čas uvažoval.
Chtěl bychs e vás zeptat. Píšete, že tam jste na střední škole. Jak to jakoby je? Vjakym ročníku tam jakoby jste? v jakym ročníku jste byli když ste tam odlítali? A budete tam maturovat, nebo se na maturu vrátíte?
A jaký jste měli pocity když sta tam letěli tim letadlem? mě osobně by asi bylo strašně šoufl...
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 07. Září 2008, 13:23:58 »

Super... jestli máte chvilku, tak mam pár dotazů:

1) Jak je to v Americe se zdravotním pojištěním? resp. kolik stojí? co všechno hradí? Můžete v Americe jít normálně k doktorovi nebo u něj musíte bejt nějakým způsobem přihlášení? Máte nějakou kartičku zdravotní pojišťovny?

2) Jak funguje americká rodina? Jak probíhá jídlo (večeře) v americké rodině? Sedí všichni u jednoho stolu? Co za jídla se tam v rodinách vaří? Modlí se před jídlem? Funguje to tam tak, že muž pracuje a žena je v domácnosti? Kolik dětí Američani v průměru mívají? Do jakého věku děti žijí s rodiči? Klade rodina velký důraz na vzdělání dětí nebo je prostě nechává ať dělají, co umí?

3) Jaký jsou v Americe ceny veškerýho užitkovýho zboží? Jídlo, kosmetika? kolik stojí jídla ve fast foodech? Jí Američani častěji out nebo spíš doma? Jí hodně instantních jídel?

4) Jak jsou na tom celkově Američani s materiálním zabezpečením? Jsou na tom líp než u nás? resp. je pravda, že i průměrný Američan má rodinný domek a 2 auta? Používají Američani vlastní pračku na prádlo nebo chodí do prádelen?

5) Jak velké kapesné dostávají děti od rodičů a na co přesně to kapesné je? resp. kupují rodiče dětem věci jako oblečení apod. nebo si je děti kupují sami s tim, že rodiče jim na to dají peníze?

6) Jak je to se stravováním ve školách? Jí většina studentů ve škole nebo chodí domu, či někam do fast foodu? Můžou Američani normálně opustit prostor školy? Jak dlouhé jsou přestávky? Co o přestávkách mladí lidé dělají, když se nemůžou líbat na chodbě? Mají školy svoje basketbalové/fotbalové/baseballové týmy? Nosí se školní barvy? Jsou na školách roztleskávačky? Jsou studenti na střední škole opravdu tak moc kastováni? Myslim jako na šprty, populární lidi, sportovce, atd? Je na americké škole nějaká šikana?

7) Co dělají Američani o víkendu? Jezdí celé rodiny někam na pláž, k jezeru, nebo na chatu? Jak se mládež v Americe baví po večerech a víkendech? Pijou alkohol mladší 21 let? je mezi mladými lidmi hodně kuřáků? Jak je to tam s drogama? Jak se obecně lidé na drogy dívají a jak moc jsou užívané? Kouří se tam tráva víc nebo míň než u nás?

8 ) Jak je to v Americe s rasismem? Je tam hodně černochů či zahraničních studentů a jsou nějakým způsobem separováni od ostatních? Jsou ve školách velké oddělené komunity lidí?

9) Jak se chovají učitelé ke studentům? Mají učitelé v Americe respekt nebo na ně studenti serou jako u nás?

10) Jaká muzika se v Americe nejvíc poslouchá? Co za hity tam teď právě letí? Jak se Američani oblíkají? Záleží jim na vzhledu, pokud můžete porovnat, víc nebo míň než Čechům? Jsou Američani povrchní?..... Jsou tam hezký holky? Úsměv

11) Jak to je s autoritama? Mají policajti v Americe větší autoritu než u nás? a co dospělí proti dětem? či třeba autority samotných studentů? Je v Americe nějakej předseda třídy, apod.?

12) Jak vnímají Američani politiku? Baví se o ní často? Jsou vaše rodiny republikáni nebo demokrati?

13) Jak jsou na tom Američani s vědomostma? Platí to, co se o nich u nás říká? Je škola v Americe jednodušší než u nás?... jsou tam hloupější lidi? vědí, kde leží ČR?

14) Podvádí se na americké škole v testech a jak moc negativně se na to učitelé dívají? Jsou studenti během výuky uplně sticha nebo na sebe řvou přes celou třídu jako u nás?

15) Jsou v Americe stejný zásuvky jako v Evropě? tj. napětí 230V, 2 kolíky?

16) Co za značky aut se v Americe nejčastěji objevují? Má tam vůbec někdo evropský nebo japonský auto?
Zaznamenáno

P1R3K
*****


Hank Moody method :)

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Moravské Budějovice
Příspěvků: 1 209


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 07. Září 2008, 13:53:56 »

A jaký jste měli pocity když sta tam letěli tim letadlem? mě osobně by asi bylo strašně šoufl...

Je to daleko lepší než autobusem to mi věř. Hlavně ty letušky  Šťastný


15) Jsou v Americe stejný zásuvky jako v Evropě? tj. napětí 230V, 2 kolíky?
To vím, a je to jinak.

16) Co za značky aut se v Americe nejčastěji objevují? Má tam vůbec někdo evropský nebo japonský auto?
Evropský moc ne, ale japonský hodně. (Nissan Skyline R34, mňam)
Zaznamenáno

...::Vykřičník::...
LordAli
****


Karma: 8
Věk: 1017
Místo: Mousillon
Příspěvků: 895


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 07. Září 2008, 14:25:48 »

15) Jsou v Americe stejný zásuvky jako v Evropě? tj. napětí 230V, 2 kolíky

Američani mají 120V sítě. Možná lze někde potkat i 110V a 115V.

Jinak pro upřesnění. Síť má jen jeden kolík, tj. ochranný vodič, který by měl na vás koukat z každý zástrčky. Pak jednofázové sítě mají už jen fázový a střední vodič. Tj. dohromady 3 vodiče (L, N a PE - kolík)  Mrkající Šťastný
Zaznamenáno

Láska jest plna jedu i medu!
Láskou se sluha nenasytí.
Škoda krásy, kde rozumu není.
Bez opatrnosti i moudrost slepa.
thyrael
*


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Jeseník
Příspěvků: 119


Jan Johanes Novak
Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 07. Září 2008, 16:50:54 »

ja sem skoncil  CR druhak. Tedka sem nastoupil do USA do tretaku. My mame celkem v CR 13 rocnkiku. Oni jen 12, coz znamena, ze budu jakoby v maturitnim orcniku, ale nevim, jestli budu maturovat s nimi. Kazdopadne jak se vratim, tak budu opakovat rocnik.

Odpovedi na otazky od D9:

1)musel sem si zaridit pojisteni od ERIKY, myzslim, ze je to dobre pojisteni, ale nevim co vsechno presne hradi, ale nasi s nim byli dost spokojeni

2)kazda rodina funguje jinak, zhruba jak v CR. Tam taky neni nikdo uplne stejny. Moje rodina ma velky krasny dum s bazenem a s vyhrivkou. Jelikoz nasi posiluji, tak doma maji hodne proteinovych drinku. Takze tohle nam dela mamka kazdy rano. Obed se bud vari, ale dost malo, ale spis mamka neco priveze z fastfoodu a vecer taky, pac. jelikoz americani maji radi kolem sebe prostor, tak sedime u dvou stolu. nekdy se nesedi vubec, nekdy nekteri stoji a tak. Kdyz u nas zrovna neni takta, tak se nemodlime, ale jinak kdyz tu je, tak se modlime pred kazdym jidlem. Je to pekna ztrata casu. Moji rodice pracuji oba. Oba jsou hodne zaneprazdneni. Mamka pracuje od 7:30 do 14:00 a tatka od myslim 17:00 do 24:00. takta pracuje v Las Vegas v hotelu Ceaser's Palace. Ten byva dost casto videt v ruznych filmech o Las Vegas. Jelikoz americani v Nevade, kde sem, veri, ze sex ma byt po svaatbe, a pak jsou strasne nadrzeni po svatbe a asi nepouzivaji kondomy, tak maji dost deti. Kolem 4 v prumeru. Deti ziji s rodici, dokud neodejdou na vysokou, coz je do 18. Pak to nevim, jestli bydli stale doma. A moje rodina se sice stara, jestli mame uz hotovy ukoly, ale ze by kladla velky duraz, ze se musime ucit na Acka, jinak nedostanem to a to, tak to ne.

3)Obleceni je tu v prumeru o hodne levnejsi. Ale jidlo, ktere kupujete ve fastfoodech, zvlast, kdyz si ho kupujete ve skolni jidelne na obed vas pekne prodrazi.

4) celkove jsou na tom americani fakt o dost lepe nez my. Kdyz vidim nejake skaredy dum, maly dum, presto u neho stoji dve pruerna americka auta.

5)ja od rodicu zadne kapesne nedostavam. Kdyz neco potrebuju, tak mi to nasi zaplati. Kdyz jdeme nakupovat obleceni, tak jdeme s mamkou a ta nam to kupuje.

6) My mame ve skole na stravovani jen 30 minut. nekteri si donesou jido z domu, nekteri si ho koupi ve skolni jidelne, ale je to jak ve fast foodu. Pizza, hamburgery... Ale tohle delaji ti, co maji po skole nejaky sport ci roztleskavani. Ostatni jdou domu a naji se az tam. mame system A a B dnu. Kazdy den mame ctyri hodiny, ktere jsou dlouhe 80 minut. Zaciname v sedm patnact a koncime v jednu a pet minut. Prestavky jsou tu dlouhe pet minut, takze sotva mame cas se pres velky skolni chodby pres stovky zaku dostat do trid. Na me skole mame footballovy tym, kde sem i ja, baseballovy tym, basketballovy tym, volleyball holky a tenis a mozna jeste neco. Na skolach jsou roztleskavacky a nromalne se s nimi da pokecat. Aspon na me skole. Na me skole neni zadna kastace. Vsichni se tu bavi se vsema. Kdyz mam ale lifetime sports, neco jako telocvik, tak tam kluci otravuji jednoho kluka, proste si z neho delaji prdel, ale ze by mu braly prachy a strkali hlavu do zachoda, tak to ne.

7) Nase rodina v sobotu je rada, kdyz si muze v klidu posedet doma, pac to je jediny volny den. V nedeli je totiz kostel na tri hodky a pak se nekam jede pracovat. Mladez ma po kazdem zapase v patek tancovani ve skole, ale zadny party u nas zatim nejsou. U nas jsou lidi verici, tak nepiji ani nekouri a drogy uz vubec ne, ikdyz sem slysel od kamose, ze byla party, kde nekteri pili. Ale doufam, ze takovou party nepotkam, pac to bych od ni musel odejit, jinak bych letel domu.

Super! V Nevade neni zadny rasismus. Nikde nepotkate skupiny lidi.

9) Nasi studenti maji respekt k ucitelum a ucitele sou k nim shovivavi.

10) S hudbou je to jak u nas. Nekteri maji radi hiphop, nekteri punk... Podle toho se tak taky oblikaji. Ale neni to tak caste. Mame tu v prumeru delsi kratasy nez v CR. Celkove sem byl prekvapen. mam tedka kratasy az po kolena. Vsichni tu nosi ty skejtacky boty. Americani nejsou povrchni, jsou strasne pratelsti, az na me dva bratry. A holky, ty hubene, jsou asi jak v Cr. Nektere pekne a nektere skarede. Vetsina lidi nosi rovnatka.

11) Policajti maji velkou autoritu. Ve skolach jsou u nas predsedobe rocniku. A rodice maji autoritu k detem, az na me rodice, pac ti dva mali hajzlici se porad s nimi hadaji, pac jsou tomu nauceni od jejich praveho tatky. Jsou strasne protivni, lakomi a netrpelivi a rozmazleni.

12) Nasi se o politice nebavi.

13) myslim, ze celkove jsou na tom jednodussi predmety v USa nez v Cr. Kdyz nekomu reknu ze sem z ceske republiky, tak nerozumi, ale kdyz jim reknu ze sem z ceskoslovenska, tak vsichni vi, ze je to nekde mimo Ameriku.

14) u nas se zatim nedelaly zadne testy. Jinak se v hodinach bavime vsichni, apc u nas plati , ze se ma konverzovat o problemu, ktery zrovna probirame, takze se bavime s ucitelem i mezi zaky o tech vecech.

15) jsou tam jine zasuvky, ale da se na ne koupit adapter.

16) Jsou tu hodne ty velky terenni auta. Videl sem Chevrolet. Ale jink vypadaj uplne stejne, ikdyz jsou ruznych znacek. Jeste jsem tak trochu mimo.
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 07. Září 2008, 17:30:27 »

díky moc za odpovědi Úsměv
Zaznamenáno

thyrael
*


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Jeseník
Příspěvků: 119


Jan Johanes Novak
Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 07. Září 2008, 18:37:43 »

nemas vubec zac
Zaznamenáno
P1R3K
*****


Hank Moody method :)

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Moravské Budějovice
Příspěvků: 1 209


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 07. Září 2008, 18:53:54 »

Můžu ještě jednou poprosit o ten popis toho jak přesně ste se tam dostali?
Jo a když už sme u toho, tak to co se dělo v prcičkách (mejdany, chlast před maturitou a podobný blbosti) se prostě nedějí.... (vím je to film a k tomu blbost, ale i tak)?
Zaznamenáno

...::Vykřičník::...
Bobo
****


Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 40
Příspěvků: 685


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 07. Září 2008, 20:13:43 »

Zaujimave je, ze ked som bol v Las Vegas, tak vsade dookola sa to hemzilo takou reklamou na nejake spolocnicky a sexualne partnerky. Vsade po uliciach to poletovalo a nebol problem si zaplatit nejaku babu. Tak sa fakt cudujem, ze ti ludia su taki veriaci a sex pred svadbou odmietaju. Mozno je to ale fakt len v Las Vegas ako v meste a v okoli je to uplne inac.
Zaznamenáno
thyrael
*


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Jeseník
Příspěvků: 119


Jan Johanes Novak
Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 07. Září 2008, 23:26:41 »

presne tak
Zaznamenáno
Kazisvět
****


Karma: -16
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 625


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 08. Září 2008, 15:59:53 »

a je tam opravdu o hodně víc obezních lidí než v česku?

btw. to že čsr je někde mimo ameriku, to mě docela rozesmálo
Zaznamenáno
L1ST3r
**


Karma: -7
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: někde u Prostějova
Příspěvků: 209


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 08. Září 2008, 17:46:06 »

mám taky otázečku asi stupidni ale mám Stydlivý
ják je to v americe z neonacismem ? nosijou tam normálne náckové hakáče na rukávech a tak ? Eh?
Zaznamenáno
thyrael
*


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Jeseník
Příspěvků: 119


Jan Johanes Novak
Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 09. Září 2008, 03:02:54 »

jeste sem neslysel, ze by byl neonacismus v Americe, to by bylo teda dost stupidni, to by je Amerika ihned vysoupla z USA
Zaznamenáno
Augi
****


hustodémon ;)

Karma: 17
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Místo: a prop de Praga
Příspěvků: 672


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #17 kdy: 09. Září 2008, 06:44:58 »

Blbost, neonacismus není dokonce v USA ani trestný, takže tam vesele bují...
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 09. Září 2008, 13:37:07 »

Augi má pravdu... v Americe je neonacismus, hlavně takový ty mladý blonďatý debilové... v Americe je to o to horší, že tam ten nacismus neznají tak, jak ho tu známe my v Evropě... navíc tam maj mnohem víc etnickejch skupin a přistěhovalců... záleží na tom, v jakém státě či městě... v L.A. neonacismus prakticky neexistuje... je to z toho důvodu, že tam hispánci a černoši tvoří tak obrovskou skupinu, že bejt tam někdo neonacista, tak ho hned sejmou... zato třeba v Alabamě je prej neonacismus docela velkej... často se tam nejedná ani tak o nacismus jako prostě o rasovej odpor (viz. KKK)

(btw Augi: neonacismus neni trestnej ani u nás... u nás je pouze trestná propagace nacismu a komunismu - nepochopitelnou ironií je, že tu máme zcela normálně fungující komunistickou stranu)
Zaznamenáno

Kazisvět
****


Karma: -16
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 625


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 09. Září 2008, 16:10:31 »

hele, znaj tam nějaký třeba evropský interprety? je mi jasný že třeba Tiesta asi znaj, ale já nevim, třeba rammstein a pod.
A jak se dívají na to, že u nás mají radar? vědi to vůbec že tamdle někde daleko na východě, někde daleko za uralem, má bejt jejich radar?
A třeba nelegální software, je to tam tam taky tak rozšířený nebo je tam prostě cena se hrou tak nízká že to nemaj zapotřebí?
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 09. Září 2008, 17:43:10 »

Kazisvět: dobrý otázky... hlavně ta poslední mě zajímá... o radaru ví podle mě kulový a interprety taky neznaj a i kdyby jo, tak neví, že jsou z ČR
Zaznamenáno

Fredy.00
*


Co na to říkáte?

Karma: -16
Věk: 30
Příspěvků: 127


Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 09. Září 2008, 17:57:44 »

hele, znaj tam nějaký třeba evropský interprety? je mi jasný že třeba Tiesta asi znaj, ale já nevim, třeba rammstein a pod.
A jak se dívají na to, že u nás mají radar? vědi to vůbec že tamdle někde daleko na východě, někde daleko za uralem, má bejt jejich radar?
A třeba nelegální software, je to tam tam taky tak rozšířený nebo je tam prostě cena se hrou tak nízká že to nemaj zapotřebí?

no, sice na psolední otázk uneznám odpověď, ale tipuji že je to tam také celkem rozsířené - vemte si, že právě tam vznikli první cracky
Zaznamenáno

D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 09. Září 2008, 18:05:04 »

Fredy: no já taky neznám odpověd, ale můj názor je opačnej... podle mě tam pirátství rozhodně neni v takové míře jako u nás (to vim vlastně i ze statistik, protože u nás je skoro největší)... je to prostě tim, že je tam vyšší životní úroveň a koupit si originální hru pro ty lidi neni problém
Zaznamenáno

thyrael
*


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Jeseník
Příspěvků: 119


Jan Johanes Novak
Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 11. Září 2008, 01:38:25 »

tak hele, o radaru vi, a o tech hrach a filmech. Byl sem u kamose a ten mi ukazal mistnost, kde byla dokola velka skrin a v ni plno originalnich filmu a her...
Zaznamenáno
P1R3K
*****


Hank Moody method :)

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Moravské Budějovice
Příspěvků: 1 209


Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 11. Září 2008, 05:42:42 »

Takže zdroj je Score: Podle odhadů se v severní americe pirátství na PC pohybuje mezi 70 až 85 %.
Zaznamenáno

...::Vykřičník::...
Stran: [1] 2 3 ... 10 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS