Divný "kamarád"

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 20:50:01

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O chlapech (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Divný "kamarád"
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Divný "kamarád"  (Přečteno 10782 krát)
petanx
****


Karma: 72
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Brno
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« kdy: 25. Leden 2010, 17:29:11 »

Zajímal by mě váš názor na jednoho spolužáka (záměrně neříkám kamaráda). Znám se s ním už řadu let a od počátku byl takovej "svůj". Má zvláštní povahu a to v tom, že (vím od jeho holky) má s rodičema dobré vztahy, prostě idylka. Mě zase přijde, že je od nich dost rozmazlovanej (jedináček), nemusí dělat skoro žádné dom. práce apod. Ve společnosti je taky obvykle v pohodě, ale co mě strašně štve, že stačí málo na to, aby se nas*al. Dřív mi to bylo i jedno, to jsem ho moh ignorovat, ale teď vedeme spolu (ne mezi sebou) nějaké kšefty a nemůžu prostě říct "kašlu na tebe, jdu svou cestou". To nejde. Musím to s ním nějak vydržet a nevím jak. On je totiž pán dokonalý, cokoli udělá je dobře a když ne, tak se o tom nesmí mluvit, jinak jsem já za idiota. Třeba v posledních dnech se trochu hádáme. Já mám klidnou povahu a vždycky se mu snažím objasnit co jak dělám ale on mě začne jen tak nadávat a narážet na mě, a když se obhajuju, tak se prý zase navážím já do něho. Asi jediná možnost je být jakoby za otroka a všechno mu odkývat, sypat si popel na hlavu. A když ne (a to já nerad dělám a obhájím se), tak on vždycky vypění. Nejhorší je to, že i když já si držím svoje nadávky, tak on si vyskakuje a jak jen málo něco naznačím, tak on začne ještě víc. Prostě dohoda žádná. Ale jindy když se nic neřeší, tak je zase docela dobrej. Tak nevím, čím ho zkrotit, nejraděj bych mu dal jeho vlastní medicínu a seřval ho jak psa, ale to by asi špatně dopadlo.
Zaznamenáno
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 25. Leden 2010, 19:29:08 »

všechno mu odkývej tím nejpohrdavějším způsobem.... řekne ti, že jsi debil, žekni "jsem no..." a usměj se
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 25. Leden 2010, 19:52:38 »

Přesně. Verbálně: "Ano, jistě" Nebverbálně: "Vůbec netušíš o čem mluvíš a nevidíš si ani na špičku nosu." A hlavně ! pokud je nasraný, tak zůstat naprosto klidný. To je bezkonkurenčně nejlepší a krom jiného skvělý boost na sebevědomí Mrkající
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Comanch
*****


Karma: 70
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 316


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 25. Leden 2010, 21:36:24 »

Pokud máš hodně času, doporučuji knihu Jak získávat přátele a působit na lidi - Dale Carnegie

Nezměníš tím jeho, ale sebe. Respektive svůj přístup k němu. Funguje to asi jako neurolingvistické programování. Zkrátka si přehodíš v mozku tlačítko z je to idiot a vadí mi na je to idiot a je mi to uplně jedno.
Další aspekt který ti kniha nabídne, je dát mu to, po čem má největší "hlad" (uznání, důležitost, úcta). V momentě kdy ho tím nasytíš, je tvůj.

Budeš muset sice trochu přemoct sám sebe, ale funguje to!
Zaznamenáno
Jim
*
Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Příspěvků: 55


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 25. Leden 2010, 22:24:52 »

souhlas, tuto knihu od Carnegieho čtu, je to opravdu zajímavé, zejména praktické příklady ze života...
Zaznamenáno
pata07
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Místo: Východní čechy
Příspěvků: 177


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 25. Leden 2010, 23:25:04 »

To "no jistě jsem"(úsměv a takovej pohrdavej pohled) fakt funguje, to používám u jednoho kluka, kterej si myslí jakej je king. Každýmu nadává a říká "Co cumíš?" a odpověď "no, čumim no" (úsměv a zase pohrdavej pohled).Tohle ho fakt vždycky uzemní, protože nemá co říct a začíná mě to bavit ho vždycky takhe uzemnit. Šťastný
Zaznamenáno
petanx
****


Karma: 72
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Brno
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 26. Leden 2010, 00:14:42 »

Jo chápu, ironicky ho nakrmit ho tím co chce. Já si totiž nerad nechám něco líbit, ale jsem klidnej a ten způsob "jsem blbec, no a?" se mi líbí.

Dneska jsme se viděli na plese, ze začátku skoro dělal že nejsem a na konci na mě počkal u východu a něco mi docela normálně říkal. Prostě nechápu ty změny nálad. Příště použiju víc toho krmení a trochu ignorace a třeba bude líp. Knížku zkusím nakousnout, ale asi nepřečtu, každopádně díky.
Zaznamenáno
Steamfox
*


Čím jsme, víme jenom my sami.

Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Příspěvků: 122


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 26. Leden 2010, 20:26:56 »

Zato já jí právě objednal, potřebuju nějaký sociální čtivo Šťastný Díky Úsměv
Zaznamenáno

joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 26. Leden 2010, 20:33:59 »

Zato já jí právě objednal, potřebuju nějaký sociální čtivo Šťastný Díky Úsměv
great choice... a psat si papirky a cist kazdej mesic!
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS