Brigáda kamelota

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
29. Březen 2024, 11:33:16

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O komunikaci a komunikačních tricích (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Brigáda kamelota
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2]  Vše Tisk
Autor Téma: Brigáda kamelota  (Přečteno 29451 krát)
Abruzzi
***


Karma: 159
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 594


Zobrazit profil
« Odpověď #25 kdy: 14. Červen 2011, 18:30:03 »

za 30 korun jeden a ty z toho máš devět. Abys měl motivaci to dělat bys jich měl deně prodat tak 100  Šťastný

Ale dam pár rad, podobnym "byznysem" jsem si taky prošel.
Jak už pravil Comanch, nikdy nepoužívej před slovy -NE- automaticky to způsobí negativní ohlasy. A taky další zajímavá věc. Když už si vyhlídneš toho člověka, nenutil bych mu hned do rukou časák, s tim že tim může přispět na handicapovaný děti.. Lidi jsou krutý a moc je to nebere, natož si kupovat časopis o kterym ví úplný hov**
Proto na začátek nic nenabízej, stačí když s tim člověkem budeš mluvit jen o počasí nebo o něčem co uvolní atmosféru a pak mu řekni co máš za časopis, co tam píšou, proč je to zajímavý, a čim to může prospět popřípadně komu. A důležitá je tvoje intonace hlasu. Musí stoupat a klesat, byznys je hra a je to i o emocích. Zvlášť silná emoce je, když to zakončíš větou, že obvykle stojí čtyřicet pět korun, ale protože je ten člověk příjemnej a dá se s nim normálně mluvit tak mu to dáš za třicet. Uvidíš sám. Prostě emoce. Věř v tu práci, ber ji tak, že tě to baví a že to neděláš jen pro prachy a s trochou tý lásky k práci by mělo začít kvíst ovoce  Super!
Zaznamenáno

Adam1
*


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 27
Příspěvků: 124


Zobrazit profil
« Odpověď #26 kdy: 14. Červen 2011, 19:14:15 »

Díky Abruzzi! Přidávám ti karmu.

Všem děkuji za rady, v posledních 2 týdnech jsem na tý brigádě nebyl, nicméně zbylý časopisy furt doma mám, takže brzo to zase zkusím a využiju všechny rady co jsem od vás získal. Pak samozřejmě napíšu, jak jsem si vedl Úsměv
Zaznamenáno
Aleš
***
Karma: 23
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Místo: Hranice/Ostrava
Příspěvků: 304


Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: 14. Červen 2011, 22:41:10 »

Abruzzi: Konkrétně nevím, jestli chodí vyloženě za lidmi, kteří někde čekají a mají čas, nebo stojí někde u nádraží a lidé spěchají a míjejí ho, tzn. má vyhrazené místo. V tom případě by na fluff-talking neměl vůbec šanci...

Zbytek(emoce, intonace, uspokojení z té práce) je to, o čem jsem ti Adame1 už psal...
Zaznamenáno

Jde všechno,když neschází kuráž!
Dosáhnout můžeš i toho,co není na dosah!
V životě je každý konec novým začátkem.
Je jedno, co si o tvé výšce nebo síle myslí ostatní,důležité je,co si o sobě myslíš ty sám.
Vztah, kterej nekončí rozchodem, končí smrtí.
Adam1
*


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 27
Příspěvků: 124


Zobrazit profil
« Odpověď #28 kdy: 15. Červen 2011, 14:44:09 »

Aleši, místo vyhrazený nemam, obvykle volim velký náměstí, kde jsou jak lidi který mě jen míjí a jdou někam jinam, tak i lidi co sedí na lavičkách a jen tak se poflakují - takže tam by fluff šel Úsměv
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #29 kdy: 15. Červen 2011, 23:43:49 »

Onehdá mě přistála na stůl v kavárně podobná cetka, akorát s tím že slečna co to prodávala na papírku psala že je hluchoněmá...nicméněž když jsem na ní cca z 10 metrů křikl "Hej", otočila se za tím zvukem...
Však ten můj příspěvek nebyl o tom, že bych si myslel, že je skutečně němý nebo co to tam měl. Byl o tom, že se dá prodat něco co nechce někomu kdo si nic koupit nechce za víc než by za to byl ochoten normálně dát, když ho chytneš ve správný náladě a předvedeš invenci...

Přesně z toho důvodu hodim prachy bezďákovi, co hraje na harmoniku Úsměv Prostě proto, že něco umí, nějak mě obohacuje a snaží se. Kdyby o 10 metrů vedle stál někdo a vybíral na útulek pro bezdomovce, tak mu nedám a ni kačku S jazykem
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Adam1
*


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 27
Příspěvků: 124


Zobrazit profil
« Odpověď #30 kdy: 16. Červen 2011, 14:11:01 »

Av4 To je moc dobrá úvaha. Bohužel ty časáky nějak prezentovat nemůžu, nevím kdo to psal, ale ty silikonový náramky by se prodávali mnohem líp, to je pravda. Místo toho prodávám číslo časopisu který je starý už pár měsíců.
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #31 kdy: 17. Červen 2011, 11:31:51 »

Jo, to neni rada pro tebe, jen obecný povzdech nad tím, jak lidi neuvažujou Smutný
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
eric

Karma: 0
Příspěvků: 5


Zobrazit profil
« Odpověď #32 kdy: 04. Srpen 2011, 23:13:47 »

Nechci zakládat nové téma tak se zeptám tady:

Má tu někdo na foru zkušenosti s brigádámi na ulici pro organizace jako AI, člověk v tísni atd...? Zajímalo by mě to z hlediska zkušeností a potlačování případného strachu z oslovení cizích lidí. Pomohlo vám to? A pro ty co zkušenost nemají, jestli to pokládají jako dobrou formu tréningu v kombinaci s výdělkem.
Zaznamenáno
Abruzzi
***


Karma: 159
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 594


Zobrazit profil
« Odpověď #33 kdy: 04. Srpen 2011, 23:32:34 »

doporučuju lepší formu výdělku, tady děláš otroka za pár kaček na hodinu
Zaznamenáno

Velorex



Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Místo: Severni cechy
Příspěvků: 40


Zobrazit profil
« Odpověď #34 kdy: 05. Srpen 2011, 00:02:32 »

Nechci zakládat nové téma tak se zeptám tady:
Má tu někdo na foru zkušenosti s brigádámi na ulici pro organizace jako AI, člověk v tísni atd...? Zajímalo by mě to z hlediska zkušeností a potlačování případného strachu z oslovení cizích lidí. Pomohlo vám to? A pro ty co zkušenost nemají, jestli to pokládají jako dobrou formu tréningu v kombinaci s výdělkem.

Narovinu, je to k nicemu. Delal sem uplne to stejne co Adam (i u stejneho cloveka) a nevydelas si (musel bys toho prodat opravdu hooodne abys z toho neco mel) a na komunikaci taky slabsi protoze vetsina lidi nema rada prodejce na ulici (kor casopisu, naky ty magnetky jeste mozna par prodas) a bud te odbijou (nekdy slusne, nekdy te poslou do pr*** rovnou), takze se stejne v komunikaci moc nezlepsis. To uz je lepsi streetovat nebo proste oslovovat normalne lidi nejdriv treba kolik je hodin, jestli nemaji kapesnik/zapalovac atd a casem to rozvijet, pokecat...s kymkoli - prodavacka, holka na zastavce, klidne i stara babka co venci psa jesli se potrebujes naucit mluvit s lidma Úsměv
Celkove mi z toho vychazi lepsi jit delat treba skladnika do supermarketu nebo nekam do fabriky jako brigadu at uz se tyce vydelku, tak komunikace Mrkající
Zaznamenáno
eric

Karma: 0
Příspěvků: 5


Zobrazit profil
« Odpověď #35 kdy: 18. Srpen 2011, 19:45:09 »

Tak předně mě to oslovování zajímalo ne kvůli penězům, ty mám odjinud, ale kvůli té zkušenosti.  Takže jsem to přeci jen zkusil, u ČvT. Pokud je člověk opravdu charismatický, dokáže si vydělat poměrně dost, min. 90Kč/h. (méně ani nejde, jinak jdeš pryč)

Měli jste pravdu, že lidi reagují špatně i na tak známou organizaci. Odhaduju, že za jeden den jsem měl tak 500 aprouchů, které se pořád opakovali, ale reakce byli často rozdílné, takže člověk se rychle naučí být pohotový. Většinou jsem si 5+ minut pokecal s několika lidmi denně a byli to zajímavé rozhovory, často i mladší holky, kterým není svět lhostejný.

Bohužel jsem zjistil, že mám velké problémy s přenášením emocí hlasem a tudíž mi to moc nešlo, ale byl tam jeden kluk, který mi nezávisle řekl, že byl před rokem hrozně tichý a ted je z té práce nějak moc ukecaný a nejde ho zastavit.

Podle mě je tahle brigáda dobrá zkušenost, kde se člověk zlepší v komunikaci a ti co si věří, že ji zvládají si můžou dost dobře vydělat. Holkám se tam často dařilo mít kolem 130Kč/h. Jo a ty platy jsou sponzorované, takže to není tak, že jste placení z peněz co vyberete od lidí.
Zaznamenáno
Daidalos
***


Live free, live happy

Karma: 35
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 550


Daidalos117
Zobrazit profil
« Odpověď #36 kdy: 18. Srpen 2011, 19:48:57 »

Já to samí dělal teď dva dny u Arniky. Approachů jsem dával dost, celkem jsem působil i v pohodě. Koordinátor mě sám řekl, že jsem přirozený mluvčí (jo kdyby mě znal před rokem  Smějící se). I tak se mi nikoho za dva dny nepodařilo sehnat, takže dostanu 650 a je to Šťastný
Byli jsme tam celkem 4 kluci (vč koordinátora) a ani jeden z nás nikoho nesehnal. Ale souhlasím, že pokud to člověku jde tak si okolo tý 100 na hodinu určitě příjde, navíc je to pak celkem příjemná práce.. jste venku, komunikujete s lidma, když nikdo nechodí kecáte se zbytkem týmu Úsměv
« Poslední změna: 18. Srpen 2011, 19:54:55 od Daidalos » Zaznamenáno

“And in the end, we were all just humans...Drunk on the idea that love, only love, could heal our brokenness.”  -  Christopher Poindexter

And remember, it's only a matter of what you believe in.
eric

Karma: 0
Příspěvků: 5


Zobrazit profil
« Odpověď #37 kdy: 18. Srpen 2011, 19:54:34 »

Jo, to bude to samé. Ale podle mě se to opravdu dá, protože jsem na vlastní oči viděl, jak to některým klukům funguje a pak hlavně holkám. Říkají tu samou větu, taky se usmívají, víceméně stejné pohyby. A u někoho se zastaví 3x tolik lidí a oni dokáží ukecat i 5 lidí denně.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS