Jak na vtipy

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
24. Duben 2024, 10:50:05

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O komunikaci a komunikačních tricích (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Jak na vtipy
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Jak na vtipy  (Přečteno 8353 krát)
Grendel
*


Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 50


Zobrazit profil
« kdy: 04. Duben 2008, 22:53:22 »

Název mluví za vše. Ve společnosti nejsem uplný outsider a dokážu i celkem slušně pobavit problém ale je že když vyprávím vtip tak se mi nikdy nepovede ho správně podat. Sem asi nějákej zvláštní antitalent. Nevim jestli zmršim pointu nebo co v tom je ale pěkně mě to štve Bláznivý Kvalita vtipů je dobrá takže tim by to bejt nemělo...  Neutrální
Zaznamenáno

Aldamir
**


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Praha
Příspěvků: 297


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 05. Duben 2008, 00:14:39 »

Neřeš... je spousta věcí, který na svým chování můžeš změnit, ale zrovna tohle fakt ne... Prostě některý lidi maj ten dar, že ať vyprávěj sebetrapnější nebo sebesprostší fór, tak se celá společnost válí smíchy po zemi, a když stejnej fór vypráví někdo jinej, tak se na něj lidi koukaj divně... Já patřim do tý druhý skupiny, takže vyprávim jen ty vtipy, u kterejch vim na beton, že zaberou, ty ostatní pouštim z hlavy... na tohle prostě musíš mít nadání, talent a možná i trochu hereckejch a komickejch vloh a to prostě každej nemá... takže tímhle bych se fakt nestresoval... Úsměv
Zaznamenáno

Aldamir strikes back!
stegy
*


Karma: 11
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Pardubice
Příspěvků: 146


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 05. Duben 2008, 08:17:27 »

    No dalo by se říct, že vtipy umím vyprávět a většinou se všichni smějou, takže zkusím zamyslet a nastínit pár rad.
  • Vtip musíš nejdřív dobře znát, nemusiš ho sice znát slovo od slova, ale prostě tak aby jsi se nezadrhával, to je pak o ničem.
  • Měl bys ho vyprávět jako nějakej strující závěr příběhu.. -> vtip ke konci zrychlit a hlavně zdramatizovat  Šťastný a naopak ze začátku ho vyprávět pomalu jako když o nic nejde, ale taky musíš na začátku posluchače zaujmout, jinak tě nebude poslouchat !!
  • Vlastně na tom nic není, ale jako se vším, musíš trénovat, pozorovat co nejvíc lidi zaujme a taky odhadovat lidi, jaký druh vtipu je pobaví. Mrkající]
No snad se to dá pochopit, moc velkej pisatel nejsem.
Zaznamenáno
Opera
*


Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Příspěvků: 83


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 05. Duben 2008, 10:35:21 »

jedna z nějlepších věcí je si to vizualizovat a představit, aby to vypadalo že jsi tam byl nebo jsi byl součástí a musíš se s tím vtipem zžít, dále ho opakovat každému koho potkáš a až ho povíš 100x teprve potom vyprávět jinej,

nevím co je na tom pravdy ale todle mám nastudováno, jenže nevyzkoušeno Úsměv
Zaznamenáno
Sagi
Host
« Odpověď #4 kdy: 05. Duben 2008, 16:25:01 »

Aldamire ne.

Vyprávění vtipů se dá natrénovat, není to nic těžkého a netrvá to ani nijak moc dlouho (individuální, takhle to bylo u mě). Nauč se pár vtipů a vyprávěj je... není důležitý jaký je vtip, ale jak ho přednášíš, jak u toho gestikuluješ, čím víc tohle budeš trénovat tím víc se zlepšíš (zajímavý, co?Šťastný). Důležitá je zpětná vazba, podle reakcí poznáš jak už ti to jde. Ze začátku se budeš soustředit abys ten vtip řekl dobře (myslím tím téměř slovo od slova), později se více zaměříš na reakce ostatních, co je rozesmívá... chce to trénovat, ze začátku bych Ti doporučil se takto naučit jen pár vtipů a často je zkoušet, po chvilce tréningu se dostaneš do stadia, kdy budeš mít cit pro to jak to podat... (takhle to bylo u mě).

GL  Provokatér
Zaznamenáno
Kenich
***


Jste k sežrání! stttt

Karma: -7
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Třebíč
Příspěvků: 331


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 15. Srpen 2008, 00:08:46 »

to musím zkusit. Nikdy sem neuměl vyprávět vtipy, ale rád bych, protože nejsem moc mluvnej mezi lidma, takže by to mohla být cesta...jak se rozmluvit.
Zaznamenáno

Pamatuj si tohle: Říkej „miluji tě" jen tehdy, když o tom nepřemýšlíš.

Nikdy si neříkejte, že něco nemá cenu, dokud to nezkusíte.

Můj názor nemusí být nutně pravdivý a já nemusím být nutně čestný. Pro mě je důležité bavit se a zábava má mnoho forem.
P1R3K
*****


Hank Moody method :)

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Moravské Budějovice
Příspěvků: 1 209


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 15. Srpen 2008, 05:06:05 »

Někdo je tak dobrej, že ví jen pointu a zbytek si domejšlí (podle situace, kde zrovna je atd). Já to teda nejsem  Stydlivý ale myslím že vtipy nejsou nejlepší do společnosti, lepší jsou podle mě historky (vtipné) typu stalo se to mně, kámošovi....
Zaznamenáno

...::Vykřičník::...
Abruzzi
***


Karma: 159
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 594


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 09. Listopad 2009, 21:22:14 »

Když nad tim tak přemýšlim tak bych možná poradil poslouchat ftipy - vypozorovat změny hlasu,tóniny a rychlosti vyprávění. Můžeš poslouchat třeba nahrávky třeba Kaisera a Lábuse, a nějaký různý ostatní komiky co vypráví ftipy či ftipné historky.
I v některých sitcomech se to dá vypozorovat.
Zaznamenáno

rua
**


Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Ostrava
Příspěvků: 237


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 09. Listopad 2009, 22:16:45 »

Mě se vždycky líbily vtipy od Petra Rychlého v Natočtu, trošec to přeháněl  Smějící se
Zaznamenáno

Padáme proto, abychom opět vstali!
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 09. Listopad 2009, 23:56:41 »

Mě se vždycky líbily vtipy od Petra Rychlého v Natočtu, trošec to přeháněl  Smějící se
Ve vtipu jde o to, aby si to lidi představili. To je to co dělá vtip. Takže je důležité aby to nebylo moc složitě, aby to nebylo moc rychle ani moc pomalu a aby to bylo srozumitelné s dostatečnými detaily, aby to vyvolalo představu Mrkající
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS