NLP - Neurolingvistické programování

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 16:17:32

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O komunikaci a komunikačních tricích (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  NLP - Neurolingvistické programování
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: NLP - Neurolingvistické programování  (Přečteno 23195 krát)
Axel

Karma: 1
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« kdy: 28. Srpen 2006, 15:51:40 »

Zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s NLP a jestli nevíte o nějaké dobré knížce nebo publikaci, která se problematikou neurolingvistického programování zabývá.
« Poslední změna: 27. Duben 2007, 21:48:21 od LordAli » Zaznamenáno
seal

Karma: 0
Místo: Kladno
Příspěvků: 14


Zobrazit profil
NLP
« Odpověď #1 kdy: 28. Srpen 2006, 17:41:26 »

no nejdřív řekni co to je??? Kroutící očima  Kroutící očima
Zaznamenáno
Axel

Karma: 1
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
NLP
« Odpověď #2 kdy: 28. Srpen 2006, 22:37:17 »

No, sám o tom mám málo informací, abych tě nemystifikoval, tak slovník cizích slov praví: "Neuro-Lingvistické Programování je soubor metod komunikace, rozvíjení lidského potenciálu a sebeřízení, používaný např. v oblasti obchodu, řízení, koučování, motivování, efektivního vyjednávání...". Myslím, že o NLP semtam padlo slovo i v komentářích ke Qarkovým článkům. Jak říkám, taky vím celkem prdlajs, ale začalo mě to zajímat, tak hledám někoho vzdělanějšího než jsem já  Úsměv
Zaznamenáno
William



Karma: 0
Místo: doma
Příspěvků: 16


Zobrazit profil
NLP
« Odpověď #3 kdy: 28. Srpen 2006, 23:48:31 »

Není to jak působit na lidi? Dobrou knížku s nadhledem má Dale Carnegie, Jak získávat přátele a působit na lidi, pokud je to ono teda.
Zaznamenáno
Axel

Karma: 1
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
NLP
« Odpověď #4 kdy: 29. Srpen 2006, 01:03:51 »

No, nevím, jestli Carnegie používá přímo principy NLP, ale souhlasím, že je to dobrá knížka, která mi zase trochu pootevřela oči.Úsměv Pro jasnější představu zkuste třeba články na http://univerzitasnu.com/nlp.html , ale moc si tam nevšímejte odkazů jako Taroty, Astrologie, Čakry apod. Úsměv
Zaznamenáno
skritek



Karma: 0
Místo: Praha
Příspěvků: 2


Zobrazit profil
NLP
« Odpověď #5 kdy: 29. Srpen 2006, 21:29:16 »

Miguel Ruiz: Ctyri dohody. Netyka se to sice primo neurolyngvistickeho programovani,ale kazdopadne to ma co rict k osobnostnimu rozvoji.Da se dokonce najit i zadarmo v elektronicke podobe na www.vesmirnilide.cz nenechte se odradit fanatickym vzhledem stranky.samotna kniha,kterou najdete pod odkazem textu ke stazeni,je velice kvalitni a prinasi mnoho novych pristupu a pohledu na mezilidskou interakci.
Zaznamenáno
Axel

Karma: 1
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
NLP
« Odpověď #6 kdy: 29. Srpen 2006, 23:39:26 »

skritek: Nečetl jsem, ale mám dojem, že to má co dělat s Toltéckou kulturou, že jo? Určitě se na to mrknu, díky.
Zaznamenáno
skritek



Karma: 0
Místo: Praha
Příspěvků: 2


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 30. Srpen 2006, 13:59:37 »

Citace: "Axel"
skritek: Nečetl jsem, ale mám dojem, že to má co dělat s Toltéckou kulturou, že jo? Určitě se na to mrknu, díky.


Mas absolutni pravdu. Dokonce jsem ted zjistila,ze Jaroslav Dusek na toto tema hraje predstaveni. To si sice neumim moc predstavit,ale ten clovek je schopny taky vseho  Úsměv Az budu v Praze, chci na to rozhodne vyrazit.
Zaznamenáno
dexx
Host
NLP
« Odpověď #8 kdy: 30. Srpen 2006, 15:00:12 »

Citace: "skritek"
Miguel Ruiz: Ctyri dohody. Netyka se to sice primo neurolyngvistickeho programovani,ale kazdopadne to ma co rict k osobnostnimu rozvoji.Da se dokonce najit i zadarmo v elektronicke podobe na www.vesmirnilide.cz nenechte se odradit fanatickym vzhledem stranky.samotna kniha,kterou najdete pod odkazem textu ke stazeni,je velice kvalitni a prinasi mnoho novych pristupu a pohledu na mezilidskou interakci.


já na tom byl v divadle...zpracoval to Jaroslav Dušek...možná si přečtu i tu knihu..jinak pořád to ještě mají v programu http://www.lavka.cz/dayin.php...rozhodně doporučuji...je to udělané opravdu dobře...je to celkem zábava a taky Vás to donutí k zamyšlení
Zaznamenáno
seal

Karma: 0
Místo: Kladno
Příspěvků: 14


Zobrazit profil
NLP
« Odpověď #9 kdy: 30. Srpen 2006, 17:27:19 »

hmm.....tak aspoň vím trochu o co jde.  Mrkající
Zaznamenáno
Bob
*
Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Místo: Brno
Příspěvků: 50


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 21. Duben 2007, 18:22:24 »

NLP knihy co jsem četl:
Andrzej Batko - Umění persvaze aneb jazyk ovlivňování a manipulace
Anthony Robbins - Nekonečná síla
Zaznamenáno

"Jak vypadáte je daleko méně důležité, než jak se cítíte." - D. Lewis
LordAli
****


Karma: 8
Věk: 1017
Místo: Mousillon
Příspěvků: 895


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 21. Duben 2007, 23:12:39 »

NLP knihy co jsem četl:
Andrzej Batko - Umění persvaze aneb jazyk ovlivňování a manipulace
Anthony Robbins - Nekonečná síla


A použil jsi něco v praxi nebo jsi jen rozšiřoval vědomosti ?  Šokovaný
Zaznamenáno

Láska jest plna jedu i medu!
Láskou se sluha nenasytí.
Škoda krásy, kde rozumu není.
Bez opatrnosti i moudrost slepa.
Bob
*
Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Místo: Brno
Příspěvků: 50


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 22. Duben 2007, 09:02:36 »

Pár technik jsem už použil v praxi:
Zrcadlení - tím, že zrcadlíš pohyby nějakého člověka si začne myslet, že jste si asi podobní a bude chtít se s tebou víc bavit. Podle mě jedna z nejlepších technik. Musí se na to jít opatrně aby si o tobě lidi nemysleli že se jen opičíš.
Přeznačkování - Naučíš se brát věci z pohledu, který ti zvyšuje sebevědomí. Proč plakat, že je sklenice z poloviny prázdná, když je ještě z poloviny plná.  Mrkající

A v knize Umění persvaze aneb jazyk ovlivňování a manipulace jsou různé komunikační triky. Třeba jak do věty vložit nějakou informaci, kterou má osoba vydávat za svou. Nebo podle slov, který člověk používá lze rozlišit jeho metaprogram - soubor pravidel podle kterých se člověk chová. Pak už stačí využívat určitá slova pro metaprogram vlastní a můžete se člověkem dosáhnout raportu (stav, kdy druhý člověk vám absolutně důvěřuje, máte ho ve své moci a můžete s ním jednoduše manipulovat). 
Zaznamenáno

"Jak vypadáte je daleko méně důležité, než jak se cítíte." - D. Lewis
R3v
***


;-D

Karma: 9
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 386


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 01. Květen 2007, 14:29:14 »

Mate pls niekto tie knihy aj ako ebooky? Teda co najviac, pretoze u nas v meste zohnat poriadnu knihu a este k tomu odbornu...   Podivený

EDIT: Aha pozeram ze je tu dole topic o ebookoch, anyway su tam len take vseobecne, cize ak mate viac k tomu NLP tak sem s tym Úsměv
Zaznamenáno

When I get sad, I stop being sad and be awesome instead... True story.
Felix

Karma: 3
Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 15. Květen 2007, 18:58:41 »

V téhle vynikající knížce se dozvíte o NLP vše potřebné http://www.rokofsky.com/files/NLPcz.doc
Nejdříve vyšla jako série článků na netu, později jako papírová kniha.
Zaznamenáno

Věk: 17
MusicMan
***


Karma: -5
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Příspěvků: 325


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 16. Květen 2007, 15:48:25 »

pozrite rubriku "O cemkoliv/prosba o e-knihy", tam je link na dost dobru knizku...
Zaznamenáno

Nejde o to, co robis, ale ako to robis.
Death_Angel
*


Karma: 4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: Vyškov
Příspěvků: 100


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 26. Květen 2007, 13:06:54 »

Co se týče knížek zaměřených na všelijaký jiný témata který se v normálním knihkupectví moc nechytají .. je celkem dobrý knihkupectví na www.alman.cz i když člověk tam občas musí hledat..ale dají se tam najít opravdový skvosty Úsměv
Zaznamenáno

Axel

Karma: 1
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 27. Květen 2007, 22:26:04 »

Hele, nevíte kde bych mohl sehnat tu Nekonečnou sílu od Robbinse? Našel jsem to jenom na tom www.alman.cz, ale tam ho už nemají na skladu Smutný
Zaznamenáno
Felix

Karma: 3
Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 29. Květen 2007, 21:58:30 »

Zkus nějakou větší knihovnu, kde by ji měli určitě mít. Já si ji půjčuju na střídačku s kamarádem, takže ji mám neustále doma. Možná Nekonečnou sílu Alman znovu vydal, kdyby myslel, že je o ni zájem. Zkus se jich zeptat, jestli to znovuvydání neplánují.

Jinak nedávno v záchvatu nadšení jsem si udělal výpisky z první kapitoly, tak to sem můžu dát:

Královský poklad
„V životě jsou podstatné nikoli znalosti, ale činnost.“
-   THOMAS HENRY HUXLEY

Úspěch pro mne znamená neustálou snahu stávat se lepším člověkem. Cesta k úspěchu se vždy buduje. Je to postupný proces, nikoli cíl, kterého lze jednou provždy dosáhnout.
Moc je slovo s obrovským citovým nábojem.
O moci a síle neuvažuji jako o prostředku napomáhajícímu k porobení lidí. Nelze si ji vynutit.
Skutečná síla se sdílí, nikoli vynucuje. Je to schopnost řídit své vlastní osobní království – své myšlenkové pochody, své vlastní chování – tak, aby se dostavily přesně takové výsledky, po nichž toužíte.
Jednotícím prvkem všech velkých úspěchu je činnost. Výsledky se dostavují jako důsledek činnosti. Doslovná definice slova „síla“ ve skutečnosti zní „schopnost jednat“. Největším nadáním úspěšných lidí je schopnost přimět se k činu..
Existují dvě formy komunikace, které jsou základem našeho vnímaní života: vnitřní ( v duchu si představujeme, prožíváme a hovoříme k sobě) a vnější (tvořena slovy, tóny, výrazy obličeje, postavením těla a pohyby). Každá komunikace má jistý dopad na nás i ostatní.
Komunikace je síla. Vaše pocity nejsou důsledkem událostí ve vašem životě, ale důsledkem vaší interpretace těchto událostí. Kvalita života není určena tím, co prožíváme, ale tím, jak to prožíváme. Vy sami rozhodujete o tom, co cítit a jak jednat. Věci a události mají význam, který jim přisoudíme. Většina lidí to dělá automaticky; můžeme však do tohoto procesu vložit energii a okamžitě tak změnit své vnímaní světa.
Svou duševní činnost a chování můžete do značné míry ovládat. Máte-li depresi, vyvolali a vytvořili jste stav, kterému říkáte deprese.
Deprese se vám jen tak „nepřihodí“. Vytvoříte si ji prostřednictvím specifických duševních a tělesných činností. Musíte na svůj život nahlížet zvláštním způsobem. Musíte si říkat určité konkrétní věci určitým tónem. Musíte zaujmout specifické postavení těla dýchat určitým způsobem. Hodně pomáhá i smutný tón hlasu a přemýšlení o těch nejhorších věcech.
Na vytvoření deprese je nutno vynaložit velké úsilí. Některým lidem to jde díky časté praxi téměř automaticky.
Můžete však udělat i pravý opak. Chcete-li být nadšení, vyvolejte si představy vedoucí k pocitům nadšení a vytržení. Můžete změnit tón vašeho vnitřního dialogu. Napřimte se a dýchejte zhluboka. Ejhle! Pocítíte nadšení!

„Každé cílevědomé úsilí přináší bohatou odměnu.“
-   JIM ROHN

Základní vzorec úspěchu: prvně definujte cíl. Druhým krokem je čin – jinak všechny touhy zůstanou pouhými sny. Třetím krokem je přesné rozeznání důsledků vlastní činnosti, abychom poznali, zda nás naše činy přibližují k cíli. Pokud ne, poučíme se a měníme své jednání, dokud nedosáhneme úspěchu.
Lidé mohou dokázat prakticky cokoli, pokud dokáží sebrat dostatek víry ve vlastní schopnosti  vykonat patřičné činy. Úspěch není náhoda.
1.   Nadšení!
2.   Víra!
3.   Strategii!
4.   Systém hodnot!
Existují lidé, kteří začnou být úspěšní a nakonec sabotují svůj vlastní úspěch. Problém spočívá ve vnitřním konfliktu mezi hodnotami a strategií vedoucí k úspěchu.
5.   Energie!
Směřovat k úspěchu a být přitom strnulý a bez života je nemožné. Úspěšní lidé umění uchopit příležitost a dát ji tvar.
6.   Schopnost vytvářet vazby!
7.   Komunikace!

Tajemství úspěchu je jednoduché. Nejprve se rozhodněte, co chcete dělat. Potom se rozhodněte, jakou cenu jste ochotní zaplatit – zaplatíte ji. Pokud neučiníte druhý krok, nikdy nedosáhnete splnění svých cílů.
Modelování je metoda přesného napodobování dokonalosti druhých.

Rozdíl, na kterém skutečné záleží
„V životě je zábavná jedna věc: pokud jste ochotní přijímat jen to nejlepší, velmi často se vám skutečně dostane toho nejlepšího.
W SOMERSET MAUGHAM.

Úspěšní lidé nemají méně problému než ti neúspěšní. Jediní lidé, kteří nemají žádné požíte, leží na hřbitovech. Podstatný je způsob, jímž svůj život přijímáme a jimž nakládáme s tím, co se nám „přihodí“.
Dokáže-li někdo něco, dokáže to i vy. Je to pouze záležitost strategie...


PS: Zkuste se ptát, jestli by tu knihu znovu nevydali, třeba se pak něco začne dít. Moc rád bych měl doma svůj vlastní výtísk
Zaznamenáno

Věk: 17
Axel

Karma: 1
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 30. Květen 2007, 15:20:22 »

Felix: Kurňa, ty mě lákáš Úsměv OK, hlásím se do "Otravovací čety" a jdu psát mail na Almana Mrkající
Zaznamenáno
Death_Angel
*


Karma: 4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: Vyškov
Příspěvků: 100


Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 05. Červen 2007, 09:22:37 »

hh,  co se týče toho Almana... většinou pokud není na prodej tak bývá aspoň pár kousků na pučení Úsměv pokud jste z okolí Brna Úsměv Pokud ne, tak to myslím de i zaslat.. dle domluvy s nima Úsměv
Zaznamenáno

Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS