Strach z lidí

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
25. Duben 2024, 03:13:42

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O komunikaci a komunikačních tricích (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Strach z lidí
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 5  Vše Tisk
Autor Téma: Strach z lidí  (Přečteno 63171 krát)
Bobo
****


Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 40
Příspěvků: 685


Zobrazit profil
« Odpověď #50 kdy: 01. Červen 2008, 21:16:08 »

Super, to je prvy predpoklad k uspechu, ked veris, ze na to mas. A teraz sakra zodvihni ten tvoj zadok a chod oslovit aspon 10 dievcat len s obycajnym ahoj. Nic viacej. A napis ako to dopadlo. Hlavne od toho nic necakaj.
Zaznamenáno
petanx
****


Karma: 72
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Brno
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #51 kdy: 01. Červen 2008, 21:28:52 »

Asi bys potřeboval nějakýho kamaráda, kterej by tě dovedl před nějakou holku a ty bys prostě něco musel říct Úsměv Aspoň to ahoj.
Pokecej si o tvým problému s kamarády a podnikněte něco společně. A vůbec máš nějaký kontakt s holkama? Bav se s kýmkoliv, se spolužačkami, prostě s kýmkoliv nebo si nech dohodit nějakou holku na pokec...i 10 minut stačí...to by pro tebe snad někdo z kamošů udělal a tobě by to náramě pomohlo.
Zaznamenáno
alda66

...To je frajer!

Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: Chornice - okres Svitavy
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #52 kdy: 02. Červen 2008, 14:43:33 »

No kamarádkám a spolužačkám to "ahoj" řeknu,ale přesně nevím a občas zkusím rozvinout kratší dialog ale nic moc zatím
Zaznamenáno

Přece se z toho nepose*u
http://cz-midgar.myminicity.com/ naše město
alda66

...To je frajer!

Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: Chornice - okres Svitavy
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #53 kdy: 27. Červen 2008, 21:34:54 »

No myslím že jsem pohnulk s mýmy problémy tím správným směrem už je to mnohem lepší,alespon mám ten pocit,že je to lepší.
Zaznamenáno

Přece se z toho nepose*u
http://cz-midgar.myminicity.com/ naše město
Bobo
****


Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 40
Příspěvků: 685


Zobrazit profil
« Odpověď #54 kdy: 28. Červen 2008, 01:00:12 »

A co konkretne sa zmenilo?
Zaznamenáno
alda66

...To je frajer!

Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: Chornice - okres Svitavy
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #55 kdy: 19. Červenec 2008, 17:46:55 »

Abych pravdu řekl,někdy mi komunikovat jde,jindy když jsem mezi lidmi,tak bych si nejradši psal přes ICQ,bohužel to druhé převládá
Zaznamenáno

Přece se z toho nepose*u
http://cz-midgar.myminicity.com/ naše město
alda66

...To je frajer!

Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: Chornice - okres Svitavy
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #56 kdy: 14. Srpen 2008, 16:24:49 »

Myslel jsem si,že se to zlepšuje ale opak je pravdou,cítím se stále hůř a hůř
Zaznamenáno

Přece se z toho nepose*u
http://cz-midgar.myminicity.com/ naše město
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #57 kdy: 14. Srpen 2008, 20:29:07 »

Potřebuješ kámoše, kterej tě z toho dostane. Někoho kdo neni jako ty. Prostě tě vezme s sebou, nehledě na to, že se budeš cejtit blbě, nebudeš mít co říct. Prostě se bude snažit zapojit tě do hovoru a dřív nebo později se do toho prostě dostaneš.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Moby



Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Příspěvků: 36


Zobrazit profil
« Odpověď #58 kdy: 14. Srpen 2008, 22:21:08 »

K řešení strachu ze sociálních situací se v klinické praxi používá metoda expozicí. V čem to spočívá? Opakovaně se vystavuješ situacím ze kterých máš strach, a tím se je učíš překonávat. On totiž celkem spolehlivě funguje začarovaný kruh toho, že máš z určitých situací strach, tak se jim vyhýbáš, a protože se jim vyhýbáš, tak se je nenaučíš zvládat a tím větší z nich máš strach. Pochopitelně nejde o to, abys jen tak z ničeho nic zkusil dostat třídní sex-bombu do postele. Sestavíš si seznam situací, které ti dělají problém, od nejlehčích až po ty nejtěžší. Začneš těmi nejlehčími a až je budeš zvládat, tak se posuneš dál. Úplně jsem nepochopil jestli máš problém zvládat i situace každodenního života (vyřizování na úřadech, mluvení s neznámými lidmi a tak) anebo se to týká jenom holek. Pokud se jedná o ten první případ, tak odtud bych začal, protože to jsou konec konců věci, ve kterých až tak o tolik nejde. Až ty nebudou problém, tak potom bych se přesunul k holkám. Věř mi, že jiná cesta z toho není. Zkoušet, zkoušet a zase zkoušet. Všechny sociální situace se nenaučíš zvládat jinak, než že se jim budeš pravidelně vystavovat.
Zaznamenáno
Kazisvět
****


Karma: -16
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 625


Zobrazit profil
« Odpověď #59 kdy: 15. Srpen 2008, 00:09:31 »

a flirtíš/komunikuješ s holkama třeba na pařbách když máš v krvi? když si v náladě?
Zaznamenáno
henry
****


Kdo chce hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod!

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Plzeň
Příspěvků: 951


Zobrazit profil
« Odpověď #60 kdy: 15. Srpen 2008, 10:27:01 »

Citace
a flirtíš/komunikuješ s holkama třeba na pařbách když máš v krvi? když si v náladě?

já třeba i když mám alkohol v krvi, tak se sice víc směju, ale ve flirtování mi to absolutně nepomáhá Šťastný
Zaznamenáno
Fredy.00
*


Co na to říkáte?

Karma: -16
Věk: 30
Příspěvků: 127


Zobrazit profil
« Odpověď #61 kdy: 18. Srpen 2008, 09:57:03 »

No,  jsem na to stejně jak Alda. A tahle diskuze mi nijak zvlášť nepomohla  Smutný
Zaznamenáno

WannaHer
Host
« Odpověď #62 kdy: 18. Srpen 2008, 13:25:48 »

Ahojte, Moby má pravdu s těma expozicema. Prostě se do těch situací naschvál dostávat nebo si je nějak uměle vytvořit-sice se to lehce povídá, ale hůř dělá - znám to. Taky, když jsem měl kolem těch 18-20 let(ted mám skoro 24), tak jsem měl něco jako fobii z lidí (nebo bych to spíš popsal - nezapojoval jsem se do kolektivu a moc se nebavil z toho důvodu, že jsem nevěděl, o čem se bavit a taky jsem měl strach z odmítnutí - že mi něco vyčtou, prostě že nebudu dokonalý, a s tím spojené samozřejmě nízké sebevědomí atd. - sice to mám v menší míře dodnes, ale aspon můžu pořád něco zdokonalovat - a o to jde..)

Ono nic jiného, než na sobě pracovat ani nejde. Ono se to prostě musí postupně zlepšit(pokud ten člověk samozřejmě bude chtít). Taky je důležité si zvyšovat sebevědomí(četba motiv. knih, sugescí, že jsi dobrý, že to dokážeš, hlavně se odhodlat, já jsem třeba začal posilovat někdy kolem 15-17 roku,když mi zjistili skoliozu - a tak nějak posiluju dodnes, to taky přidá hodně na sebevědomí,když se vám vyrýsují bicepsy,prsa,záda a tak. Taky hodně přidá pěkné oblečení, které vám padne a cítíte se v něm dobře, no a být upravený, o tom snad ani nemusím mluvit). Tak třeba dnes jsem šel do města za jednou "kamarádkou", která se mi hodně líbí - je na brigádě v obchodě, tak jsem tam šel. Sice jsem se odhodlával, jestli jít (ještě abych nešel, když jsem jel do města jen kvůli tomu Úsměv, ale chvilku jsem se odhodlával - jsem si připadal jak malý puberťák, který jde na první rande Úsměv - a přitom jsem s ní byl už tak 3 - nebudu rozvádět. Každopádně jsem si řekl - no co, nemáš co ztratit, přece takové situace musíš vyhledávat, a tak jsem vešel. A nakonec z toho bylo 2 hodiny a 45 minut super pokecání (samozřejmě mezitím obsluhovala zákazníky, kteří došli, ale nebylo jich moc). Absolutně vpohodě - ono to je sice taky dáno tím, že ona slečna je dost ukecaná, já spíš ne, takže jsem udržoval konverzaci tím , aha, hm, fakt, tý jo, někdy něco přihodil, nějaký vtípek a nakonec jsem z toho měl super pocit - žádné lámání přes koleno - vyrušila nás až její kámoška, která si přišla za ní taky pokecat, tak jsem se taktně odporoučel, řekl jsem že jdu na oběd a ještě jsem řekl ahoj té její kámošce, která byla taky dost pěkná - takže suma sumárum - celkem úspěch. No a někdy tento týden k ní asi půjdu hodit nějaké hry na její komp.. Úsměv Chlapi, prostě se nebojte, pracujte na sobě, znám to, když se člověk bojí, ale stačí si uvědomit - co můžu ztratit, nic. I kdyby se něco nepovedlo, nějak jsem se přeřekl - no a co, jsem přece člověk, ne dokonalý stroj. Nikdo nemá právo mě soudit, nikdo mi nemůže nařizovat, jak se mám chovat, já jsem přece stejně dobrý jako každý jiný člověk, mnohdy i lepší. Tak proč si tím kazit část života...
Zaznamenáno
WannaHer
Host
« Odpověď #63 kdy: 18. Srpen 2008, 13:28:14 »

Jo a ještě jsem zapomněl  - smějte se,usmívejte se (nekřenit) buďte veselí. Protože smíchem nikdy nikdo nic nezkazil Úsměv teda skoro nikdy Úsměv
Zaznamenáno
Fredy.00
*


Co na to říkáte?

Karma: -16
Věk: 30
Příspěvků: 127


Zobrazit profil
« Odpověď #64 kdy: 22. Srpen 2008, 07:47:25 »

To že jsem king,tak to si klidně v duchu řeknu,ale to je tak všechno

Proc nejdes za tamhletou skupinkou dvacetiletych holek a nepolibis jednu z nich? King je prece nejlepsi na svete. Na co vztahne ruku, to ma. NIKDY SE NICEHO NEBOJI, ZVLASTE NE NEUSPECHU (Protoze nikdy neuspesny neni.). KING NEVI, CO TO JE POKORA. A ted si odpovez tuto jednoduchou otazku: Opravdu si v duchu reknes, ze jsi king? :|Pokud by ses jako king alespon zcasti choval, tak uz mas babu. Super!

No, u tohohle je problém že on musí bejt king i v jinejch rovinách - kdyby tam přišla nějaká známá a pohledná osobnost a takle počastovala onu skupinu dvacítek, rozhodně se dočná jiné reakce než obyčejný kluk... to je snad jasné... nebo to vidí někdo jinak?
Zaznamenáno

Moby



Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Příspěvků: 36


Zobrazit profil
« Odpověď #65 kdy: 22. Srpen 2008, 12:53:14 »

Tenhle postup (Luky) nebude fungovat z jednoho prostého důvodu. Pokud má někdo nízké sebevědomí, tak je to věc, která se zpravidla dlouhodobě vytvářela, takže ten člověk má velmi dobrý důvod pro to, mít na sebe názor takový jaký má. Stejně tak, jak se dlouhodobě vytváří negativní mínění o sobě, je potřeba vytvářet i to pozitivní. Když si člověk jako Alda (a jemu podobní) bude nalhávat jak je děsně dobrej, tak tomu možná bude chvilku věřit, a třeba pokud bude vhodná konstelace hvězd, tak i za nějakou slečnou půjde a pak nastane kámen úrazu. Proč? Je to to stejné, pokud bychom strčili neplavce do hluboké vody s tím, aby začal plavat. Prostě tu situaci nezvládne a akorát se ztrapní, ať už koktáním, nemotorností apd. Tím vším si akorát potvrdí jakej je hroznej trouba, a že na to nemá. A to je špatně.

Pokud by měl někdo zájem se dozvědět o sociální úzkosti víc, tak můžu jenom doporučit knížku od Jána Praška Sociální fobie. Stojí necelé dvě stovky a je tam také mj. podrobně rozepsaná metoda, kterou jsem zmiňoval ve svém předchozím příspěvku.
Zaznamenáno
Fredy.00
*


Co na to říkáte?

Karma: -16
Věk: 30
Příspěvků: 127


Zobrazit profil
« Odpověď #66 kdy: 22. Srpen 2008, 13:24:34 »

Tenhle postup (Luky) nebude fungovat z jednoho prostého důvodu. Pokud má někdo nízké sebevědomí, tak je to věc, která se zpravidla dlouhodobě vytvářela, takže ten člověk má velmi dobrý důvod pro to, mít na sebe názor takový jaký má. Stejně tak, jak se dlouhodobě vytváří negativní mínění o sobě, je potřeba vytvářet i to pozitivní. Když si člověk jako Alda (a jemu podobní) bude nalhávat jak je děsně dobrej, tak tomu možná bude chvilku věřit, a třeba pokud bude vhodná konstelace hvězd, tak i za nějakou slečnou půjde a pak nastane kámen úrazu. Proč? Je to to stejné, pokud bychom strčili neplavce do hluboké vody s tím, aby začal plavat. Prostě tu situaci nezvládne a akorát se ztrapní, ať už koktáním, nemotorností apd. Tím vším si akorát potvrdí jakej je hroznej trouba, a že na to nemá. A to je špatně.

Pokud by měl někdo zájem se dozvědět o sociální úzkosti víc, tak můžu jenom doporučit knížku od Jána Praška Sociální fobie. Stojí necelé dvě stovky a je tam také mj. podrobně rozepsaná metoda, kterou jsem zmiňoval ve svém předchozím příspěvku.

OK, ale co si myslíš o tom, že nestačí "se mít za kinga" (mít vysoké sebebvědomí [pravé sebebvědomí, ne to "nadopované]) ale že je i potřeba "být king"? Prostě si myslím že kdyby jen tak někdo s vysokým sebebvědomím ale jinak obyčejný člověk jen tak líbnul někoho na ulici, bude v nejlepším případě za debila, v nejhorším začně ženská vyšilovat (což ony umí) a bude z toho mít dotyčný opletyčky třeba i se zákonem, protože v téhle perfekktí zemi by se to bralo jako seuální napadení.
Zaznamenáno

alda66

...To je frajer!

Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: Chornice - okres Svitavy
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #67 kdy: 22. Srpen 2008, 18:32:48 »

Tenhle postup (Luky) nebude fungovat z jednoho prostého důvodu. Pokud má někdo nízké sebevědomí, tak je to věc, která se zpravidla dlouhodobě vytvářela, takže ten člověk má velmi dobrý důvod pro to, mít na sebe názor takový jaký má. Stejně tak, jak se dlouhodobě vytváří negativní mínění o sobě, je potřeba vytvářet i to pozitivní. Když si člověk jako Alda (a jemu podobní) bude nalhávat jak je děsně dobrej, tak tomu možná bude chvilku věřit, a třeba pokud bude vhodná konstelace hvězd, tak i za nějakou slečnou půjde a pak nastane kámen úrazu. Proč? Je to to stejné, pokud bychom strčili neplavce do hluboké vody s tím, aby začal plavat. Prostě tu situaci nezvládne a akorát se ztrapní, ať už koktáním, nemotorností apd. Tím vším si akorát potvrdí jakej je hroznej trouba, a že na to nemá. A to je špatně.

Pokud by měl někdo zájem se dozvědět o sociální úzkosti víc, tak můžu jenom doporučit knížku od Jána Praška Sociální fobie. Stojí necelé dvě stovky a je tam také mj. podrobně rozepsaná metoda, kterou jsem zmiňoval ve svém předchozím příspěvku.

Můj problém je v tom,že já mám hodně proměnlivou náladu,někdy se cítím blbě,tudíž bych asi nic nesvedl,ale někdy když mám dobrou náladu,tak je to jiná,tam určitá schopnost komunikovat je,ale největší problém je,že já sám od sebe ven mezi lidi nikdy nejdu
Zaznamenáno

Přece se z toho nepose*u
http://cz-midgar.myminicity.com/ naše město
Moby



Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Příspěvků: 36


Zobrazit profil
« Odpověď #68 kdy: 23. Srpen 2008, 21:04:29 »

Fredy: Jo, s tímhle s tebou souhlasím. Ten, kdo je sám ze své podstaty "kingem", má rozhodně větší pravděpodobnost, že s tímhle drzým chováním uspěje. Myslím, že to nejde úplně zevšeobecnit, ale ve většině případů to tak bude.

Alda: Proč bys nešel sám mezi lidi? Tohle řekněme "procvičování" nemusí mít konkrétní cíl. Prostě půjdeš ven, a ty situace, kde bys mohl začít hovor s někým cizým, se ti sami nabídnou. Stačí akorát uvažovat tímhle směrem. Možná se ti to tak nezdá, ale v tomhle máš velkou svobodu a sám si můžeš vybírat, na co si troufáš a na co ne. Udělat ty první kroky je samozřejmě těžké, ale dál už to potom půjde čím dál líp.
Zaznamenáno
alda66

...To je frajer!

Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: Chornice - okres Svitavy
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #69 kdy: 24. Srpen 2008, 16:35:47 »

Pro mě komunikace zase není tak problém,pro mě je těžký ten začátek
Zaznamenáno

Přece se z toho nepose*u
http://cz-midgar.myminicity.com/ naše město
Monny
***


Karma: 13
Pohlaví: Ženské
Věk: 36
Příspěvků: 506


Zobrazit profil
« Odpověď #70 kdy: 24. Srpen 2008, 17:06:42 »

proměnlivá nálada: máš něco, co ti většinou zvedne náladu?....Jestli jo, tak se tomu věnuj více a častěji a nebo se věnuj tomu, aby jsi něco takového našel....

Jestli máš opravdu problém, tak se ho nesnaž řešit tak, že budeš říkat " mi to nejde, co mi poradíte"....Ale sám si začni hledat způsoby, jak svůj blok zmírňovat.
Např. si napiš třeba plán....Tento týden se zeptám někoho na čas, zajdu si na jeden film do kina. Pomalu, ale přeci....
Zaznamenáno

Je krásné spolu mlčet, krásnější spolu se smát.
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #71 kdy: 24. Srpen 2008, 17:16:15 »

Ale ohledně "chovat se jako king" vs "být king" moje zkušenost je teda, že je oboje skoro nastejno. Snad jen první možnost se tzěžko udrží dlouhodobě. Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
alda66

...To je frajer!

Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: Chornice - okres Svitavy
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #72 kdy: 24. Srpen 2008, 20:20:53 »

proměnlivá nálada: máš něco, co ti většinou zvedne náladu?....Jestli jo, tak se tomu věnuj více a častěji a nebo se věnuj tomu, aby jsi něco takového našel....

Jestli máš opravdu problém, tak se ho nesnaž řešit tak, že budeš říkat " mi to nejde, co mi poradíte"....Ale sám si začni hledat způsoby, jak svůj blok zmírňovat.
Např. si napiš třeba plán....Tento týden se zeptám někoho na čas, zajdu si na jeden film do kina. Pomalu, ale přeci....

No náladu mi zvedne,je toho víc tvrdá a hlasitá hudba nebo si pustím RD,ale pravda ta nálada je hodně proměnlivá
Zaznamenáno

Přece se z toho nepose*u
http://cz-midgar.myminicity.com/ naše město
Monny
***


Karma: 13
Pohlaví: Ženské
Věk: 36
Příspěvků: 506


Zobrazit profil
« Odpověď #73 kdy: 24. Srpen 2008, 20:30:07 »

ale nálada je hodně ovlivnitelná, takže stačí chtít....člověk , když se chce překonávat, tak dokáže mnoho Úsměv
Zaznamenáno

Je krásné spolu mlčet, krásnější spolu se smát.
alda66

...To je frajer!

Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: Chornice - okres Svitavy
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #74 kdy: 31. Srpen 2008, 20:13:57 »

Jo snad to půjde,vždyt jsem ještě ani pořádně nezačal
Zaznamenáno

Přece se z toho nepose*u
http://cz-midgar.myminicity.com/ naše město
Stran: 1 2 [3] 4 5  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS