Co dělat?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 23:44:40

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O rozchodech (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Co dělat?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Co dělat?  (Přečteno 9085 krát)
Hynoš

Karma: 0
Příspěvků: 3


Zobrazit profil
« kdy: 04. Únor 2010, 13:56:26 »

Dobrý den všichni,
Tento web jsem začal číst po tom, co se se mnou po roku rozešla holka. Stalo se to o vánocích. Ihned po tom rozchodu se začala scházet se svým bývalým, který s ní chodil asi rok přede mnou. Nicméně byl jsem s ní pořád v nějakém kontaktu a ujišťovala mě, že s ním nic nemá a nic mít nebude. Byl jsem naivní, když jsem jí věřil. Problém je v tom, že jsme se dali po jednom místním plese opět dohromady a ještě v ten večer se přiznala, že spolu dokonce spali. Když jsem s ní, tak je všechno krásné, ale když jsem sám, tak mě ubíjí myšlenky na to, co všechno spolu dělali.  Říká, že to pro ni nic neznamenalo a že při tom myslela jenom na mě. Odpustil bych jí snad všechno na světě, ale je to správné? Myslíte si taky, že hodní kluci mají prostě souzené najít si holku, která s nimi bude zametat? Jak už na to, co provedla, nemám myslet? Kdybych se s ní rozešel, tak na ni myslím ještě intenzivněji, protože ji prostě miluju. Máte někdo s něčím takovým zkušenosti? Moc děkuju předem za každý váš názor a komentář..
Zaznamenáno
ZeDDman
*


Nenávist je nespravedlivá, láska ještě více.

Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Příspěvků: 63


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 04. Únor 2010, 14:38:21 »

Ahoj. Ano, zkusenosti uz mam a co ti poradim se ti nebude libit. Pokud porad myslis na to co ti udelala, tak to vas vztah stejne jednou rozbije, pze ji zacnes vic hlidat, zacnete se hadat.. Vlastni zkusenost. A pokud to jednou udelala, udela to asi znovu. Takze moje rada zni, bud chlap a rozejdi se s ni.. Usetris si do budoucna hodne trapeni. Za par mesicu se dostanes z nejhorsiho a najdes si jinou. Bude to hodne bolet, ale mysli na to, jak ti ublizila. Mam ted rozchod za sebou po trech letech chozeni a roce spolecneho bydleni, taky si nasla jinyho ale to mi dava silu a odhodlani se odhackovat a zacit znovu. Mohu se zeptat kolik vam obema je? Be a man!  Úsměv
Zaznamenáno

Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 04. Únor 2010, 14:45:22 »

No jo. Takový věci se stávaj.  Já osobně bych to po něčem takovém dohromady nedával. Ale to není rada pro tebe, protožer to stejně uděláš.

Pointa je, že takovejmhle věcem nejde zabránit. Je to jako s korupcí. Taky se tomu nedá zabránit. A lék je taky stejný - nevytvářet podmínky pro to, aby to mohlo vzniknout. V tvém případě to musí být rozhodné gesto, že s ex se stýkat nebude. Ne ve smyslu nějakého vyhrožování nebo nátlaku na ní, ale dát jí najevo, že se ti to nelíbí a nechceš to. Ať si dělá co chce, ale ponese následky.

Tady z toho je jedna zásadní věc, která myslim funguje celkem obecně - když ona něco chce a ty ne, tak se NESMÍŠ nechat přemluvit k tomu, abys s tím souhlasil.
"Chci jít s mým ex na ples, když tady příští víkend nejsi, bla bla, .... jsme pořád kamarádi..."
Typicky by se zdálo, že možnosti jsou 2 - věřit jí a říct OK, nebo jí nevěřit a explicitně jí to zakázat, že tam prostě nepůjde. První je fail. Druhé jí stejně nezabrání a budeš vypadat jak despota a bude z toho hádka. Ovšem je tu možnost třetí - říct jí, že ne, ale ať si dělá co chce. Zdá se to skoro jako jedno a to samé. Ale IMO není. Tady je ten zásadní fakt, že ZODPOVĚDNOST za to, že tam jde je na ní. Neptej se mě proč, ale pokud svolíš ve stylu "ok, tak běž", tak to bere jakože ta zodpovědnost za to, že tam "může" je na tobě, protože si neudělal nic proto, aby tam nešla - tak se pak nemůžeš divit.

Je to podobný princip je že s tebou holka nepůjde k tobě, když řekneš "půjdem ke mě a vyspíme se spolu", ale když řekneš "nechceš jít třeba kouknout na film", tak jde i když je jí naprosto přesně jasné co bude Šťastný

A konkrétně v tvém případě mi přijde, že jí stejně šanci dáš a proto jsem napsal tuhle obecnou radu jak se chovat. Problém je v tom, že ona s tebou zamete velmi pravděpodobně. Můj odhad toho jak to bylo bylo, že to na ní ten ex zkusil, ona podlehla, rozešla se s tebou, protože myslela že jí on chce, ale po tom, co mu dala co chctěl, tak jí nechal a proto se vrací k jistotě - k tobě. Takže druhá obecná rada, pokud to zkusíš je: Musí vědět, že tě nemá jistého. Nesmí si myslet, že na ní budeš pořád čekat ať udělá cokoli. (i kdyby to byla pravda) To je (jak jsem nedávno někde četl - hezký výraz) morální hazard. Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Hynoš

Karma: 0
Příspěvků: 3


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 04. Únor 2010, 15:34:26 »

Re: ZeDDman: Je mi 18 a jí 17... tezko se s ni rozejdu, myslel bych na ni kazdou sekundu a to by byl pruser- mam pred maturitou. ale to urcite neni hlavni duvod, proc to neudelam.

Re: Ava: Nebylo to tak, ze toho byvaleho to prestalo bavit, ale ji.... ostatne ublizila me i jemu. on si myslel, ze spolu budou znovu chodit a ona se vratila ke me.
Zaznamenáno
Paul C.
***


Love Yourself.

Karma: 41
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Brno
Příspěvků: 457


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 04. Únor 2010, 16:16:32 »

Myslíte si taky, že hodní kluci mají prostě souzené najít si holku, která s nimi bude zametat?

Můžeš bejt rád, že sis jako "hodnej kluk" vůbec nějakou slušnou holku našel.  Kroutící očima

S tím, že s tebou bude zametat se budeš muset smířit, pokud tím hodným klukem chceš zůstat.
Zaznamenáno

Only death is a matter of time. The rest is a matter of you.
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 04. Únor 2010, 16:24:11 »

Můžeš bejt rád, že sis jako "hodnej kluk" vůbec nějakou slušnou holku našel.  Kroutící očima
Přesně tak...
Zaznamenáno

ZeDDman
*


Nenávist je nespravedlivá, láska ještě více.

Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Příspěvků: 63


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 04. Únor 2010, 16:38:40 »

Můžeš bejt rád, že sis jako "hodnej kluk" vůbec nějakou slušnou holku našel.  Kroutící očima
Přesně tak...

No, spis bych to rekl tak, ze muze byt rad, ze si ONA nasla jeho.  Úsměv Jsem taky ten typ '''hodnej kluk' a vzdy sem byl uloven ja... Takze hodni kluci maj podle me holky, ktery si vybrali je.
Zaznamenáno

noghri
*****


deadly assassin ;)

Karma: 81
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Honoghr
Příspěvků: 1 271


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 05. Únor 2010, 21:26:03 »

vetsina kluku ma holky ktere si vybraly je (z evolucniho hlediska)... jen ti odvaznejsi si mohli zkusit, jake to je pokouset se je balit Mrkající
Zaznamenáno

Jen stekam, nekousu...
Hynoš

Karma: 0
Příspěvků: 3


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 05. Únor 2010, 21:54:38 »

Lidi, ta diskuse se posunula uplne do řiti. neřešíme tady "hodné kluky" a jejich balení holek. to je hodně individuální. potrebuju poradit a podívat se na názory někoho, kdo to vidí z jiného úhlu pohledu. Tak se zkuste rozepsat jako ZeDDman a Ava, krerým mimochodem moc děkuju:-).
Zaznamenáno
vaseks

Karma: 0
Příspěvků: 21


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 06. Únor 2010, 17:14:59 »

Take te moc nepotesim. Me se stalo uplne to same v tom samem veku. Byl jsem z byvalou rok a mezi tim mi byla neverna. Ja ji to odpustil a po par mesicich me vazne bezcitne odkopla. Ublizuje me a vubec ji to nijak netrapi. Na tvem miste bych to neodpoustel.
Zaznamenáno
Talkboy
*


Karma: -11
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: Moravskoslezský kraj
Příspěvků: 92


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 06. Únor 2010, 17:46:46 »

Zdravím. Po roce jsem opět zavítal na toto forum. Koukám, že D9 má nový design avatara Mrkající S jazykem.

Hynoš: Podle toho, co jsi tu napsal, bych ji já asi opustil. Každopádně musíš ji jasně a srozumitelně říct, co ti konkrétně vadí, aby si uvědomila, čím tě zranila...
Zaznamenáno
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 06. Únor 2010, 17:51:36 »

myslím, že to není o tom, jestli odpustit nebo ne... ale pohnout se dopředu a ne stát na místě a litovat se, jak jsem to udělal já... no a jestli je dobré se k ní vrátit? to uvidíš sám.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS