Zase jeden rozchod

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 21:01:11

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O rozchodech (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Zase jeden rozchod
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3]  Vše Tisk
Autor Téma: Zase jeden rozchod  (Přečteno 39273 krát)
Mawe47
****


Karma: 38
Pohlaví: Ženské
Věk: 39
Místo: Brno
Příspěvků: 989


Zobrazit profil
« Odpověď #50 kdy: 14. Červenec 2007, 18:48:57 »

me staci jak sem na tom po roce a pul... je to "uz" mesic, a porad se citim jako ten den... a to sem jeste mlada, celej zivot pred sebou... spoustu let ve kterych muzu nekoho potkat... ale mam pocit, ze uz nikoho nechci...
Zaznamenáno
hustejdym
***


태권도를 사랑해요

Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Prágl
Příspěvků: 520


Zobrazit profil
« Odpověď #51 kdy: 14. Červenec 2007, 19:37:47 »

daemoniack ma pravdu, bud rad, ze nemate spolecne zavazky... musis si na tom vybrat to lepsi.
ja uz to mam za sebou 4 roky a stejne mam porad pocit, ze lepsi holku uz nikdy nepotkam...
Zaznamenáno

Láska je to jediné, co můžeme dát, aniž bychom to sami měli.
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #52 kdy: 14. Červenec 2007, 21:57:03 »

Takhle je to vždycky IMO, dokud tu lepší opravdu nepotkáš Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
jenik

Karma: 1
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #53 kdy: 15. Červenec 2007, 04:30:50 »

Ano, je to jiste lepsi, kdyz jste bez zavazku... bohuzel, me to teprve ceka, to vse resit...
ale musim rici, ze se snazime rozejit se vzajemnou uctou, ja jsem ten opousteny, tak mi verte, ze me to stoji hodne sil se ovladat a vse drzet v sobe (to ponizeni, zlost, atd..). 
Ale proste s tim clovek uz nic neudela, vse je na rozhodnuti partnerky, tak co, musim se s tim smirit a aspon odejit zpusobem, abych mel hlavu nahore, i kdyz je to opravdu zahul (a ze zacatku jsem to take nezvladal, ale kdo tu?).
A ze zadna lepsi uz nebude? Nejde ani tak o lepsi nebo horsi, jde o to, koho ty budes mit rad a take kdo tebe. Na rozdil od tebe jiz take nejaky rok mam (skoro 40), mam hruzu zacinat znova od nuly, ale co nadelam, zatim se pripravuji, ze budu jiz zit sam...
Takze se drz, nejsi v tom sam, a nekteri jsou na tom relativne i hure..
Zaznamenáno
hustejdym
***


태권도를 사랑해요

Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Prágl
Příspěvků: 520


Zobrazit profil
« Odpověď #54 kdy: 15. Červenec 2007, 10:09:52 »

vždycky se najde někdo, kdo je na tom hůř... ale jako útěcha to moc nepomáhá Smutný

jenik: tak přeju hodně sil...
Zaznamenáno

Láska je to jediné, co můžeme dát, aniž bychom to sami měli.
daemoniack
****


Karma: 58
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Praha
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #55 kdy: 15. Červenec 2007, 10:25:14 »

jenik: hodne zdaru, nezavidim... ale 40 let - jsi vyzralej muzskej, jiz vychovanej (rozumej od zenske) - to rozhodne neni k zahozeni, videla bych to spis jako bonus Úsměv
Zaznamenáno

Zitrek nebo pristi zivot. Nevime nikdy, co prijde driv.
ArchimonDe
**


Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Zlín
Příspěvků: 209


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #56 kdy: 15. Červenec 2007, 11:40:34 »

Jak to tak sleduju, tak spousta těch holek/děvčat/žen se chovají v tomto hodně nefér. A kolikrát se tu dočteme, že mnoho z nás mužů to ani nenapadne - rozejít se s partnerem kvůli tomu, že kamarádka se rozešla. Smějící se To mi promiňte, ale to je největší džouk od doby pravěku.
Já ti mistře nezávidím, po 9 letech tady toto, ale zkusme v tom najít to pozitivum. Spousta z nich už zde byla řečena, já bych jedno přihodil:
Ber to jako výzvu! Výzvu pro sebe, ukázat, že jsi skutečně silný člověk! Ukaž celému světu, že TY jsi ten výjimečný! A kdo jiný to má být, když ne ty?! Vykřičník

Mám takový dotaz přátelé, napadá vás, jak takovýmto stupidním situacím předejít? Otázka
Zaznamenáno

Člověk je člověku víc než jen člověkem.
Nezáleží na tom, kým jsi, podstatné je kým chceš být a co pro to děláš.
MooMoo



Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Brno / Zlin
Příspěvků: 19


Zobrazit profil
« Odpověď #57 kdy: 15. Červenec 2007, 12:06:08 »

Kratce Pitrovi: nastesti 1.5roku, to same, je blba. ale ja ji dal 2. sanci... na to cekas? na 2. sanci? Na to se vykasli! NIkdy sem nechtel dat 2.sanci. Ale dal, porusil jsem sve zasady. jeji rodina na me tlemila jak na kokota, ona 'tvrdila' ze ne, ze me miluje atd. stejne to slo do kytek,... je mi 21 ted uz sem rok bez ni, diky bohu,... na neco sem prisel.... NEZASLOUZI SI 2. SANCI. Byl jsem na tom uplne stejne jako ty. Taky bych ji radsi rekl ze ji miluju atd. atd... chci se dostat k tomu, jak se toho vyvarovat:

 Tak a nyni reakce HLAVNE na Archiho komentar. protoze tam to chci smerovat... Je tu jeden zasadni problem, jak je mozne ze k takove situaci dojde?. A taky, Jak tomu predejit?

Takze vec 1. vsimneme si ze vsichni co jsme skoncili - tak skuhrame, jak byla hodna atd, jak ji milujeme bla bla (schvalne to znevazuju, abyste trosku dostali jinaci postoj) ... jsme na nich zavisli.

Vec 2. Ja ji tak miluju, kdyby prisla dam ji 2. sanci a byli bysme spolu a bylo by to fajn...Je to jako se syrem, ten starej, je plesnivej, kdo z vas chce zrat plesnivej syr? Vite co je ftipne? ja to udelal, sel do toho znova a jedl plesnivej syr a 3m horce polykal nez zacal chutnat aspon prachobycejne.... hele... serte na to. zadna 2. sance, Kdo to nechape, at jde do lednicky a zkusi snest pulku plesniveho syru... treba vam to dojde vic

Vec 3. Zijeme JEJICH zivot - co tim myslim? zijeme ho tak jak chteji ony... ona navrhne dovolenou, ona navrhne plan atd atd... u tyto veci bych se zastavil... nedokazu to mozna vylicit uplne presne, ale snad me nekdo pochopi.... divej... Kdyz balime baby, co obdivujou? --> QARKa... Proc? Protoze je sebevedomej, jistej, protoze dela to co on chce, uz? vidite taky? 1/2 z vas si nedokaze sebe predstavit na qarkovych testech,... dobre predstavte si qarka... to co je na nem podstatny je to... ze je SAM SEBOU... zije svuj ZIVOT,.. ukazte mi zenskou, ktera by mu rekla broucku, budeme plest kosiky... Úsměv 80% chlapu kyvne a rekne ano broucku, to je dobry napad...  ja to taky driv rekl... a ted? hele... nasrat s pletenim kosiku, ja mam svuj zivot ne?

Hele, mozna si to spousta chlapu z nas neuvedomuje, proto vas chci vyzvat: Zacnete zit SVOJE zivoty. prestante byt zavisli... vite... to je ono... jsme tak zavisli na babach ze jsme slepi a  nevsimneme si, ze nas syr zacina smrdet a hnit a tak ho nechame shnit a pak naraz behame a piseme na forum, jezisi on je plesnivej on je plesnivej a chceme ho zpatky si znova kousnout... no fuj,. (hele fakt sem ho zkousel i z te lednicky,.. nebo treba zkazeny mliko to je fajn to je taky dobry).

Zensky obdivujou chlapy, co jsou v pohode, obdivuji jejich zivot, ze dava smysl, ze ma smer, ze nekam jdeme. Ze dokazeme resit situace, prijde prekazka? nevadi , preskocim... a nebo budeme fnukat 'uaaaa! to je 40cm vysoke a ja to nepreskocim'... Hele, cim vic jste rozjety, tim rychlej ty prekazky preskocite. Citite ten postoj z toho? Proste se potreba rozjet a jedu dal. Mate svoje tempo, rozjette to na plne obratky!

Hele kdo z vas hleda babu? Ja jo, uz jich mam za sebou za tech 9 mesicu kolem 40 rande... Vyhovuje? ne? vezmem dalsi.. jejda. kdyz cekam v Brne na care na rande, tak tam jenom tech pet minut stoji dalsich 15. Jedna nevyjde? vyjde dalsi... proste jedem. Hele, pokud je to prava, tak se ji neubranis, dostane te na lopatky tak jako tak.

To co potrebujete lidi, je se rozjet, stojite na bode mrazu u plesnivyho syra. Jedem. Proste jedem, zacnete zit SVUJ zivot, VY jste jedinecni, zenska VAS ma obdivovat. Vy jste ten magnet. Howk (sorry za delku)
Zaznamenáno

n-_-n    Moomoo with a sleeping dog
jenik

Karma: 1
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #58 kdy: 15. Červenec 2007, 13:21:38 »

Ad1. souhalsim, je to zavislost,  ale kde je hranice mezi laskou a zavislosti? Asi kdyz pochopime, ze jiz to nema smysl a jdeme svou cestou.. ale neni to take tak trochu utek?
Ad2. sance neni vzdy plesnivej syr, nekdy je to i hledani jine, presto spolecne cesty
Ad3. zijeme jejich zivot, ve vztahu tak trochu kazdy zije zivot toho druheho, o tom to prece je, nebo ne?
Ad dale: je pravda, ze zensky maji proste rady "darebaky" (pouzil jsem uvozovky, aby to nebylo brano jako nejak spatne). Proste hodny chlap, ktery se snazi nezlobit je pro ne nezajimavej, na prd.  Vidim to, co nektery drahym zenuskam delaji, a oni je miluji nade vse, a nejsou to zadne husicky, ale inteligentni i razantni zenske.
V tom musim souhlasit, urcite chteji nekdy i hodneho a citliveho chlapecka, ale to jen nekdy a spise malo kdy.
O me draha take rikala, ze jsem hodny, spolehlivy, pracovity, pozorny, tolerantni, a nevim jak jeste zlatej a k cemu me takovy pristup byl? k PRDU, proste utekla ...
A ze jsem po odchodu nefnukal? fnukal, ale ted jiz to nikdy neudelam, dam vzdy na vedomi, ze jsem ji mel rad, ale otocim se na podpadku a pujdu, at si to v te hlave prebere sama. Ze to neboli?, boli , ale proc ukazovat svou slabost (jiz zminovanou zavislost) a zvysovat jeji ego?
Me forum pomohlo v jednom, ze jsem si toto uvedomil,  ... ale jo, at se tu kazdy vyfnuka, proc ne ... ale at nefnuka pred odchazejicim partnerem, to je to nejhorsi, co muze pro zachranu vztahu udelat (ma-li to jeste cenu a chce-li to). !!
Asi jsem to napsal hodne zmatene, ale snad si to kazdy prebere...
Zaznamenáno
ArchimonDe
**


Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Zlín
Příspěvků: 209


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #59 kdy: 15. Červenec 2007, 23:47:48 »

Jeníku, vůbec to není zmatené, alespoň já jsem to pochopil. Smějící se
Souhlasím s tebou i s MooMoo, je to prostě tak. Někteří rádoby filosofové by mohli říct, že je to sobecké chování, ale myslím, že není. Vždyť co je na tom, zajímat se o svůj vlastní život? Co? Jako - narodil jsem se pro někoho? Abych žil jeho život? Zajímal se o jeho život? Stejně primární fce člověka je rozmnožit se, nikoli snažit se vycházet s tím druhým člověkem (teď to zní, jako bych to nepovažoval za důležité Šťastný ).
Hele, holka, která po mně netouží, holka, která mě celým srdcem nemiluje, která není schopná kvůli mně něco obětovat, která není schopná používat hlavu v tom vztahu... je mi líto, ale tato slečna se nekvalifikuje ani na to, abych já se o ni zajímal. A může být inteligentní, jak chce, může umět vařit jak chce, může být vtipná, krásná, dominantní, submisivní, nymfomanka, odvážná, může být jaká chce, ale pokud nesplňuje to, co jsem napsal, u mě nemá šanci.

Ještě jedna věc k těm rozchodům po dlouhé době, používejte autosugesci. Věřte tomu a přesvědčte sebe, že jste v pohodě a že takovou holku/kluka nepotřebujete. Vždyť co vám udělali tak pěkného, že je chcete zpátky? Dobře, něco? A co vy jste jim udělali tak zlého, že vás nechtějí?  Otázka
Jaké je tedy skóre? Kdo je ten nejslabší? Kdo dostane nakonec padáka?
Toho padáka dostalo spousta z nás, protože jsme byli ti slabší. Ti, kteří jsme si nedokázali jít za svým snem, kteří jsme si bláhově mysleli, že jsme našli toho pravého partnera, který nám bude naslouchat a kdesi cosi, ale chce to mít oči otevřené a hlavně mít na vědomí jednu věc:
Vztah je jako váha. Jeden se dostane nahoru a druhý dolů. Ne náladou, ale tím, co ten vztah pro ně znamená. Je třeba v tom udržovat neustále rovnováhu. Pro hodné dušičky mám špatnou zprávu - vztah je hra.
Zaznamenáno

Člověk je člověku víc než jen člověkem.
Nezáleží na tom, kým jsi, podstatné je kým chceš být a co pro to děláš.
hustejdym
***


태권도를 사랑해요

Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Prágl
Příspěvků: 520


Zobrazit profil
« Odpověď #60 kdy: 16. Červenec 2007, 09:48:23 »

ArchimonDe: amen.
Zaznamenáno

Láska je to jediné, co můžeme dát, aniž bychom to sami měli.
kvarkopako
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 532


Zobrazit profil
« Odpověď #61 kdy: 16. Červenec 2007, 09:58:47 »

Pro hodné dušičky mám špatnou zprávu - vztah je hra...

...kterou vyhrává ten, kdo lépe udrží "poker face"...nebo jinak řečeno, kdo miluje méně Tralala
Zaznamenáno

"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
E.Burke
hustejdym
***


태권도를 사랑해요

Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Prágl
Příspěvků: 520


Zobrazit profil
« Odpověď #62 kdy: 16. Červenec 2007, 10:10:10 »

to je bohužel pravda
Zaznamenáno

Láska je to jediné, co můžeme dát, aniž bychom to sami měli.
Paul Denton
**


bullshit proof

Karma: 13
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Místo: Brno
Příspěvků: 273


Zobrazit profil
« Odpověď #63 kdy: 16. Červenec 2007, 16:43:20 »

Takze vec 1. vsimneme si ze vsichni co jsme skoncili - tak skuhrame, jak byla hodna atd, jak ji milujeme bla bla (schvalne to znevazuju, abyste trosku dostali jinaci postoj) ... jsme na nich zavisli.
Ty taky? Jsem myslel že jsem nějaký exot, když cítím závislost. Tyhle věci mají překvapivě moc velkou spojitost s vybudováním pocitu jistoty v raném dětství a/nebo vzdávání se věcí v pozdějším stadiu dětství. Neříkám že za to můžeš někoho vinit, ale třeba jak jednou budeš mít vlastní děcka, máš tip navíc, jak z nich neudělat ubožáky.

Dál tu padly slova o tom, že vztah je hra a silnější vyhrává. Hra by to mohla být jen zpočátku, později takhle být na sebe hodní, v ideálním naivním případě. Co je na hře špatné je, že můžeme vyhrát, nebo prohrát. Pak se jeden z partnerů raduje z výhry nad tím druhým, který to schytá. To je ale hodně bezohledný pohled. Možná vám, pánové, ty vaše osmnáctky tohle udělaly, ale pak o ně netřeba stát. Skutečná výhra je taková, kdy vyhrají všichni žůčastnění, žádná hra. Ale takový přístup chce moudrost, která zrovna na stromech neroste ... hlavně dneska, všude s těma reklamama typu "chceš to hned? puč si u nás prachy!" anebo "kup si tenhle vohoz! budeš in!", uctíváním hlouposti mládí a až moc svobodným projevem. prostě američani, posedlí hledáním vlastního "štestí" přes mrtvoly

Ad1. souhalsim, je to zavislost,  ale kde je hranice mezi laskou a zavislosti? Asi kdyz pochopime, ze jiz to nema smysl a jdeme svou cestou.. ale neni to take tak trochu utek?
Dovolil bych si tvrdit, že v jistým pohledu na věc jsou to protichůdné síly. Láska nevzniká, buď ji v sobě máš, nebo nemáš. Láska jde skrz obdiv a úctu k sobě, k druhým, k životu, ke světu. Máš jí omezené množství a rozhodneš se, komu ji chceš dávat. Zato závislost je vysávání lásky z jiného člověka, když sám pociťuješ její nedostatek. A bereš si ji odjinud, místo toho aby jsi ji v sobě tvořil.
Zaznamenáno

Seize the moment -- and the moment will echo forever!
jenik

Karma: 1
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #64 kdy: 17. Červenec 2007, 13:08:28 »

Myslim si take, ze vztah neni hra, budto vyhraji nebo naopak prohraji oba zucastneni. I kdyz obcas ve vztahu ma jeden z partneru navrch, ale to je spise nastavovani mantinelu nez ziskani nadvlady. A jestlize to je uz hra, pak to asi neni uz tak laska ale soutez.
Laska a zavislost, myslim si ze to nejsou protiklady, i ja jsem ten exot, ktery si o sobe mysli ze je zavislej (a asi take jsem, kdyz jiz 5 mesicu se z toho nemuzu dostat), jen se ten cit prenesl do roviny, ze si clovek mysli ze bez toho druheho nedokaze zit a existovat (coz pekna blbost, ale hlava to proste nekdy nebere, ono take po xx letech je opravdu tezke byt uplne bez zavislosti.).
Zaznamenáno
ArchimonDe
**


Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Zlín
Příspěvků: 209


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #65 kdy: 17. Červenec 2007, 14:21:59 »

Prohrává ten, kdo do toho zcela spadne.
Šance, že najdeš partnera, který do toho spadnes tebou a nebude se toho chtít nikdy vzdát, zároveň s tebou, je míň než 10% si myslím. Mrkající
Zaznamenáno

Člověk je člověku víc než jen člověkem.
Nezáleží na tom, kým jsi, podstatné je kým chceš být a co pro to děláš.
Pítr

Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Praha
Příspěvků: 22


Zobrazit profil
« Odpověď #66 kdy: 19. Červenec 2007, 21:52:01 »

Ahoj všichni ,
 předem chci poděkovat za všechny ty příspěvky je vidět ,že v tom opravdu nejsem sám.A jsou mnohem horší věci.Opravdu horší : doslechl jsem se od jedné kamarádky co pracuje na ARU ,že jim tam přivezli 26 kluka ktery byl opilej a skočil  do vody .Bohužel tam bylo asi 60 cm.Co myslít jak to dopadlo?Určitě by jsi to s nama vymenil aby mohl chodit a hybat rukama.Kdyz jsem se tohle dozvedel tak jsem si opravdu rekl ,ze jsem rad ze jsem zdravej.
 
 Tak a ted k memu rozchodu.Je to už 3 mesice ,persne.Muj stav se opravdu zmenil.Je to lepsi.dokonce posloucham uz hudbu co jsme meli tolik radi.Neprohlizim fotky,snazim se na ni nemyslet.Moc to nejde ale snazim se a navazuji kontakty i s jinyma slecnama.Je to ale takovy divny.Kamarad mi rika hlavne nesrovnavej,ale nejde to.Jiny gesta,jiny usmev,jiny chovani  proste srovnavam.A kdyz s nejakou jsem tak si potom reknu jezisi TO NEEEEE.Ale jeste jsem ve stadiu BYLA NEJLEPSI (zavislost jak se tu pise).V praci uz je to taky mnohem lepsi zacina to tam zit  Šťastný. Ona to asi taky ted nema jednoduchy,ale nebudu ji omlouvat.Zahodila vsechno.Jeji mamca rikala ,ze ted tam byla asi po 1,5mesici a ze se s ni nikdo nebavi jenom klasicky veci.Ale o jejim novym vzathu ani slovo ,nikoho to nezajima.Nenavazuju zadny kontakt s ni ani s jeji rodinou.Je to tak lepsi.Proste se snazim nejak zabavit .Jdu na Ladronku zajezdit na in-linech sem tam jdu do hospudky s kamosem dame petanqeu a pohoda,ale kdyz nic nepodnikam je to horsi.Treba se bojim abych ji nekde nevidel nebo nepotkal asi bych to jeste neustal.Ale hlavu vzhuru nefnukat proste stalo se zivot jde dal  Mrkající
Zaznamenáno
Jeliman



Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Příspěvků: 16


Zobrazit profil
« Odpověď #67 kdy: 20. Červenec 2007, 00:27:17 »

Ahoj všichni ,
 předem chci poděkovat za všechny ty příspěvky je vidět ,že v tom opravdu nejsem sám.A jsou mnohem horší věci.Opravdu horší : doslechl jsem se od jedné kamarádky co pracuje na ARU ,že jim tam přivezli 26 kluka ktery byl opilej a skočil  do vody .Bohužel tam bylo asi 60 cm.Co myslít jak to dopadlo?Určitě by jsi to s nama vymenil aby mohl chodit a hybat rukama.Kdyz jsem se tohle dozvedel tak jsem si opravdu rekl ,ze jsem rad ze jsem zdravej.
 
 Tak a ted k memu rozchodu.Je to už 3 mesice ,persne.Muj stav se opravdu zmenil.Je to lepsi.dokonce posloucham uz hudbu co jsme meli tolik radi.Neprohlizim fotky,snazim se na ni nemyslet.Moc to nejde ale snazim se a navazuji kontakty i s jinyma slecnama.Je to ale takovy divny.Kamarad mi rika hlavne nesrovnavej,ale nejde to.Jiny gesta,jiny usmev,jiny chovani  proste srovnavam.A kdyz s nejakou jsem tak si potom reknu jezisi TO NEEEEE.Ale jeste jsem ve stadiu BYLA NEJLEPSI (zavislost jak se tu pise).V praci uz je to taky mnohem lepsi zacina to tam zit  Šťastný. Ona to asi taky ted nema jednoduchy,ale nebudu ji omlouvat.Zahodila vsechno.Jeji mamca rikala ,ze ted tam byla asi po 1,5mesici a ze se s ni nikdo nebavi jenom klasicky veci.Ale o jejim novym vzathu ani slovo ,nikoho to nezajima.Nenavazuju zadny kontakt s ni ani s jeji rodinou.Je to tak lepsi.Proste se snazim nejak zabavit .Jdu na Ladronku zajezdit na in-linech sem tam jdu do hospudky s kamosem dame petanqeu a pohoda,ale kdyz nic nepodnikam je to horsi.Treba se bojim abych ji nekde nevidel nebo nepotkal asi bych to jeste neustal.Ale hlavu vzhuru nefnukat proste stalo se zivot jde dal  Mrkající

tááák táák to je slovo chlapa!
Zaznamenáno
Lasendou
*


Karma: 30
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Příspěvků: 86


Zobrazit profil
« Odpověď #68 kdy: 23. Červenec 2007, 08:06:23 »

Prohrává ten, kdo do toho zcela spadne.
Šance, že najdeš partnera, který do toho spadnes tebou a nebude se toho chtít nikdy vzdát, zároveň s tebou, je míň než 10% si myslím. Mrkající

No a teď jsi právě naťuknul problém dlouhodobých vztahů. To se totiž právě obvykle potkají lidi, kteří o toho spadnou spolu. Všechno klape rok, dva, tři (znám i pár kterým to klape jednadvacet let a oba v tom lítají jak puberťáci). A potom si jeden řekne "vždyť žiju jen pro něj,  chtělo by to víc samostatnosti" a začne žít víc pro sebe, víc svůj život a méně ten společný.
Ten druhý to zaregistruje a myslí že je něco špatně. Snaží se prvního zpátky přitáhnout k sobě.
Dál už to znáte, mističky vah se začínají vychylovat.

Ve vztahu musí být rovnováha. A riziko dlouhodobých vztahů zpočívá v tom, že si myslíte že partnera dokonale znáte, důvěřujete mu a předpokládáte že vám se něco takového stát nemůže. Může a stane.
Vztah může být intezivní když žije jeden pro druhého, nebo laxní když vedle sebe žijí lidé s bohatým samostaným životem. A jakkoli intezivní vztah může i fungovat. Je jen na vás jaký vztah chcete a budete mít. Důležité ale je udržovat v něm rovnováhu a nepropadat (nadávat) do vztahu o moc víc než partner. Zní to nepěkně, ale taková je realita.
Zaznamenáno

V lásce žiji, v lásce umírám.
MooMoo



Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Brno / Zlin
Příspěvků: 19


Zobrazit profil
« Odpověď #69 kdy: 23. Červenec 2007, 11:48:10 »

Kdysi jsem nad tim premyslel, a spoluprace/vztahy mezi lidmi se daji rozdelit podle toho co jim nesou:
PROHRA + PROHRA:
- to jsou ti co se rozejdou, vetsinou, takove vztahy nezaciname umyslne vetsinou, jen je potreba zjistit kdy to smrdi a pustit to k vode nebo zmenit, jak je komu libo (tyvado NIKDY NEDAVEJTE 2. SANCI! - Neumi si toho vazit ted? a myslite ze se jako zmenila? haha. Jestli rika ze jo, tak na 90% keca)

VYHRA + PROHRA:
- Typicke zneuziti. Nic vic... dochazi k tomu diky manipulaci s lidmi. Protoze je tak krasna.. tak s ni budu.. bla bla vsechno keci. shrnul bych to takto: NENI MOZNE CLOVEKA ZMANIPULOVAT, POKUD NECHCE ON SAM. Amen. Je to proste tak. Takove vztahy vzdy konci

VYHRA + VYHRA:
To jsou vztahy, ktere tvori vecne pratelstvi, diamantove svatby, obchodni transakce, vzajemnou spolupraci, praci v tymu. Vsechno. Toto je cil... Vzajemne vyhodna spoluprace. Nejlepsi vec. Logicky, kdyz si udelate vysledovku s obchodnim partnerem a vy na tom tratite, reknete papa. Ja to zacal pouzivat ve vztahu delam po mesici "vysledovku" a staci aby to slo 3x dolu a papa. to poznate rychle... Zenskou treba uhanite, nepise vam, 4x ji pozvete a ona vas nikam, to za to pak nestoji. toto je jediny model dlouhodobeho vztahu, jinak to nejde. Prirozene kazdy z paru se tim padem musi snazit pomoct co nejvic tomu druhemu... atd. atd. neni to jenom o sukani borci, pouzivejte mozek (ne ten mezi nohama, ten v hlave)
Zaznamenáno

n-_-n    Moomoo with a sleeping dog
dextera
***


Karma: 10
Místo: Praha
Příspěvků: 339


Zobrazit profil
« Odpověď #70 kdy: 30. Červenec 2007, 08:01:52 »

No a teď jsi právě naťuknul problém dlouhodobých vztahů.

Myslím, že problém dlouhodobých vztahů je spíš stereotyp, do kterých zákonitě každý vztah jednou či později  spadne a který většina lidí špatně snáší a pokud je ve vztahu špatná komunikace,  tak si každý začne žít víc svůj vlastní život, hledá něco nového...nastane odcizení partnerů a pak už je jen otázkou času, kdy se ti dva rozejdou....no, a to s tou rovnováhou ve vztahu, že se nemá dávat do vztahu víc než partner (jak psal Lasendou), ale dávat do vztahu to samé....jak se to dá ovlivnit, když toho druhého miluješ a mozek moc racionálně nefunguje? hm?                               
Zaznamenáno

"Na ranách na duši je krásné to, že z nich rostou křídla." (Jung)
Lasendou
*


Karma: 30
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Příspěvků: 86


Zobrazit profil
« Odpověď #71 kdy: 30. Červenec 2007, 16:06:50 »

Myslím že stereotyp není problém, to je holý fakt. Po několika společných letech si lidi zevšední a do vztahu se dostane rutina, tomu nezabráníš. To ale nutně neznamená, že se lidi přestanou mít rádi a rozejdou se.
Partnera miluješ, protože ho obdivuješ. V další fázi vztahu ho miluješ proto, že si ho vážíš a on naplňuje tvoje životní potřeby (ale pozor životní potřeby se věkem mění). No a ze stejných důvodů on miluje tebe. Partnerská láska není nezištná.
Jediná nezištná láska je ta rodičovská. Myslim  Kroutící očima
Ovlivnit se dá spousta věcí ale je potřeba se nad tím zamyslet.
Při rovnovážném vztahu do něj oba vkládáte a oba z něj stejně získáváte. Ve chvíli kdy tvůj partner začne dávat do vztahu méně můžeš reagovat několika způsoby.
1) Začneš do vztahu dávat taky méně. Tady je riziko že budete ubírat na intenzitě vztahu tak dlouho až se rozpadne.
2) Budeš dávat pořád stejně. Nastane ustálený i když nevyrovnaný vztah, ve kterém se budeš pravděpodobně trápit.
3) Budeš si chtít partnera získat zpět a začneš dávat do vztahu víc. Partner si tebou bude jistý a bude dávat naopak čím dál tím méně. Nakonec budou mističky vah vychýlené natolik, že se rozejdete.
4) Pokusíš se donutit partnera aby začal dávat do vztahu opět aspoň tolik, co předtím. Toho se dá dosáhnout tak, že ho donutíš aby tě obdivoval a nebyl si tebou jist. Což ale znamená, že alespoň na čas se budeš věnovat více sobě a méně partnerovi.

Zaznamenáno

V lásce žiji, v lásce umírám.
Stran: 1 2 [3]  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS