Svaly, důležité nebo ne?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 13:13:44

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O ženských (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Svaly, důležité nebo ne?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Anketa
Otázka: Vadilo by Vám chodit s mužem s ochablým svalstvem?  (Hlasování ukončeno: 06. Únor 2007, 20:04:42)
ano, asi bych s ním nedokázala chodit - 0 (0%)
ano, ale pokud by jinak byl vpohodě, tak bych to nějak překousla - 10 (41.7%)
je to sice mínus, ale moc mi na tom nezaleží - 11 (45.8%)
takový kluk mi připadá citlivější a líp bych si s ním rozumněla - 3 (12.5%)
Celkem hlasů: 24

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15 Tisk
Autor Téma: Svaly, důležité nebo ne?  (Přečteno 245084 krát)
Ondrash
**


Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 42
Místo: Neverhood
Příspěvků: 270


Zobrazit profil
« Odpověď #75 kdy: 01. Březen 2007, 07:30:53 »

Kdysi jsem se taky docela venoval bojovemu (ja radeji rikam obranemu:)) umeni. Co se tyce pouzitelnosti - nezalezi na stylu, ale na tom, jaky je bojovnik. A pokud se jedna ciste o ulici, tak podle me jsou na tom nejlepe boxeri - je to jednoduche, prime a velmi ucinne. Zaklad se da "pomerne rychle" naucit a na bezneho opileho agresora to bohate staci a pokud se casem priucite nejake zaklady kopu a podmetu, tak na ulici nemusite mit strach Úsměv
Zaznamenáno
slada



Karma: 0
Příspěvků: 32


Zobrazit profil
« Odpověď #76 kdy: 01. Březen 2007, 09:20:15 »

Citace: "Devor"
slada - A jak dlouho minimalne je dobre cvicit denne, aby melo cviceni efekt? A je lepsi svicit obden nebo kazdy den? Úsměv
To je velice slozite, kazdy je jiny!!! Tak Ti napisu jak to delam ja, ale neber me jako svuj priklad!!! Uvidis sam jak Ti to bude vyhovovat. Ja treba kliky delam kazdy den, ale to jenom jako rozcvicku. Chodim totiz do posilovny, ale pozor nejsem ten "BUSMEN", jak si mozna myslis. Mam to rozdelene takto. Pondeli posilovna, utery bazen - tam si dam 45 az 60 minut plavani, streda odpopcinek, ctvrtek posilivna a patek opet bazen, sobota vylozene lenosim a v nedeli vetsinou jdu na horskou turu, dam si kolem 25 az 30 kilometru. ALE JAK RIKAM NEBER ME JAKO SVUJ PRIKLAD!!! Jinak pri tom cviceni, jak dlouho musis minimalne cvitit,az ucitis bolest v tech svalech, ktrere procvicujes, to je znameni, ze svaly na zatez reaguji. Te bolesti se neboj. Vetsinou se rika, a ja s tim souhlasim, ze pokud na druhy den ty procvicovane svaly boli, tak si je poctive procvicil a dal jsi jim ten "IMPULS" k rustu. Ale dulezita vec,OPRAVDU NEZAPOMEN NA TEN ODPOCINEK A ZA DRUHE JIDLO. Co se tyce jidla, pokud jsi, promin za ten vyraz "VYCHRTLY" tzn. kost a kuze, vetsinou to znamena, ze mas rychly metabolismus. Co to pro tebe znamena? Proste jez na co prijdes, ale ty bilkoviny by tam meli byt!!! A vykasli se na nejake diety atp., dam Ti priklad. Ja mam 176 cm a po vcerejsim vazeni mam 86,5 kq to znamena, ze ja si svuj jidelnicek opravdu hlidam, nejaky ten nizkotucny tvaroh, to same mleko, nejake musli, normalni obed, atp. Ale tvemu organismu by to neztacilo!!! TAKZE JEZ NA CO PRIJDES, AKORAT SI HLIDEJ TUKY, ALE I TY TVOJE TELO ASI BEZ PROBLEMU SPALI. Mej se fajn..... Mrkající
Zaznamenáno
daemoniack
****


Karma: 58
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Praha
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #77 kdy: 01. Březen 2007, 09:31:19 »

Heh, trosku rozsirim OT o bojovych umenich... delam asi to "nejmene pouzitelne" podle vestiny "odborniku" (tak schvalne, co delam?) Úsměv

Ale nemyslim si, ze ta ucinnost je jen o tom co cvicis. Jak napsal ondash, je to bojove umeni, ne rvacka a tak vic zalezi na tom, kdo praktikuje. A pokud Te samo bojove umeni vede k vyhybani konfliktu a nenasili, nauci Te rovne stat... uz to muze byt vic, nez ze mu rozkopes ksicht...
Napr. mam smulu na uchylaky - mnoho lidi mi rika, ze cesty kterymi chodim, nejsou bezpecne. Jenze me uchylaci proste nemaj radi, vyhybaj se mi... za 5 let v praze, ani jeden :-/
Zaznamenáno

Zitrek nebo pristi zivot. Nevime nikdy, co prijde driv.
slada



Karma: 0
Příspěvků: 32


Zobrazit profil
« Odpověď #78 kdy: 01. Březen 2007, 09:51:18 »

Citace: "daemoniack"

Napr. mam smulu na uchylaky - mnoho lidi mi rika, ze cesty kterymi chodim, nejsou bezpecne. Jenze me uchylaci proste nemaj radi, vyhybaj se mi... za 5 let v praze, ani jeden :-/
Tak to zaklepej do dreva. Preji TI at to tak mas minimalne dalsich 5 let.....  Šťastný
Zaznamenáno
Ondrash
**


Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 42
Místo: Neverhood
Příspěvků: 270


Zobrazit profil
« Odpověď #79 kdy: 01. Březen 2007, 10:00:11 »

Citace: "daemoniack"
Heh, trosku rozsirim OT o bojovych umenich... delam asi to "nejmene pouzitelne" podle vestiny "odborniku" (tak schvalne, co delam?) Úsměv


Nejmene pouzitelne? Valeni se na kanapi?Mrkající Ok, ja hadat nebudu, nebylo by to tak uplne fer Mrkající
Zaznamenáno
marcus
*


Karma: 2
Příspěvků: 128


Zobrazit profil
« Odpověď #80 kdy: 01. Březen 2007, 11:02:06 »

Tae bo?  Úsměv
Zaznamenáno

Pane, daj mi pokoru prijať veci, ktoré neviem zmeniť, odvahu zmeniť všetko to, čo zmeniť môžem, a múdrosť, aby som dokázal jedno od druhého odlíšiť. - František z Assisi
Mourn
***


Karma: 8
Příspěvků: 313


Zobrazit profil
« Odpověď #81 kdy: 01. Březen 2007, 11:40:45 »

Citace: "LordAli"
Si přečti japonskou historii bojových umění a pak mě poučuj. Zato nemůžu, že to evropani zkurvili podle výslovnosti.


Abych si taky prihral svou polivcicku a pomazlil ego... a ty si zjisti neco o zpusobu transkripce japonskych znaku do latinky. Úsměv Pro ni ma prirozene kazdy jazyk vlastni pravidla. "Ju-Jutsu' je anglicka transkripce, v cestine je nesmysl ji uzivat.
Zaznamenáno
Mourn
***


Karma: 8
Příspěvků: 313


Zobrazit profil
« Odpověď #82 kdy: 01. Březen 2007, 11:42:24 »

Citace: "daemoniack"
Napr. mam smulu na uchylaky - mnoho lidi mi rika, ze cesty kterymi chodim, nejsou bezpecne. Jenze me uchylaci proste nemaj radi, vyhybaj se mi... za 5 let v praze, ani jeden :-/


Nevzdavej to...  Šťastný
Zaznamenáno
R3v
***


;-D

Karma: 9
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 386


Zobrazit profil
« Odpověď #83 kdy: 04. Březen 2007, 18:59:58 »

cital som len prvu stranu, ale niekto tam mal problem s jedenim a cvicenim... snad sa to moze, pastujem sem jeden clanok, je pisany velmi poucnymi stylom a taktiez sa aj zasmejete Úsměv ale ma v sebe kusisko pravdy, navod ako na to:

http://new.biomag.sk/show_article.php?id=95

enjoy Úsměv
Zaznamenáno

When I get sad, I stop being sad and be awesome instead... True story.
noghri
*****


deadly assassin ;)

Karma: 81
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Honoghr
Příspěvků: 1 271


Zobrazit profil
« Odpověď #84 kdy: 04. Březen 2007, 19:15:11 »

Smějící se toho pisatele ale musela manzelka ci nekdo jiny predtim asi poradne nastvat Úsměv)) ale aspon jsem se zasmala Smějící se
Zaznamenáno

Jen stekam, nekousu...
infiniti
*


Karma: 0
Příspěvků: 67


Zobrazit profil
« Odpověď #85 kdy: 04. Březen 2007, 23:42:43 »

Tak mozna ze to muze byt k smichu, ale pokud chce clovek nabrat hmotu, je to tam snad do pismene pravda ...
Zaznamenáno
noghri
*****


deadly assassin ;)

Karma: 81
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Honoghr
Příspěvků: 1 271


Zobrazit profil
« Odpověď #86 kdy: 05. Březen 2007, 00:05:55 »

ale jo... o informacni hodnote jsem nic nerekla...rika jen uz bezne znamou vec, chces li pribrat, zer Úsměv mluvila jsem jen o tom zpusobu podani Smějící se
Zaznamenáno

Jen stekam, nekousu...
R3v
***


;-D

Karma: 9
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 386


Zobrazit profil
« Odpověď #87 kdy: 07. Březen 2007, 01:01:11 »

ale to je na tom to najlepsie, ten sposob ta uplne vyhecuje, je to perfektne Úsměv
Zaznamenáno

When I get sad, I stop being sad and be awesome instead... True story.
Ondrasek
*
Karma: 9
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 126


Zobrazit profil
« Odpověď #88 kdy: 02. Duben 2007, 08:59:36 »

Chtel bych sem jen jeste pridat jednu variantu pro lidi, co chcou ziskat fyzicku a nechce se jim nikam chodit. Je to celkem rychla a intenzivni cesta k rychle kondicce. A neni k tomu potreba skoro nic; jen to odhodlani. Z vlastni zkusenosti bych jen doporucil poradne se protahovat (pred i po), jinak nastoupi neprijemne pretazeni svalu. A taky behat v nejakejch dobrejch bezeckejch botach. Ja jednu dobu behal v kanadach a kdyz nevite jak spravne (ja nevedel), tak kolena pak hodne rvou...Smutný
http://www.military.cz/special_forces/seal/seal_prirucka.htm

A s tim pribiranim muze byt obcas doopravdy problem. Jedno leto jsem si taky chtel trosku zlepsit postavu, takze jsem zacal celkem dost cvicit a taky teda poradne jist. Telo se zacalo doopravdy zpevnovat a vypadat lip, ale odmitalo pribrat byt i blby kilo.
// Takze varianta taky je: Nic nedelat, pribrat a pak to proste jen zpevnit.Úsměv

Jo a jeste k tem bojovym vecem
Na stylu doopravdy az tak moc nezalezi. Spis zalezi na zpusobu vyuky a na tom, jak to clovek bere. Jestli jako sport, boj, nebo jen srandu na odreagovani. Lidske telo je preci jen jedno a jeho moznosti a slabiny jsou vicemene stejne.
Znam lidi, co delaj znacne razantni styly a v realu by asi pohoreli; a znam i lidi z velmi 'neznych' stylu, kteri by v pripade potreby byli schopni hodne ublizit.
Vzdycky je to o cloveku.
Zaznamenáno
Bob
*
Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Místo: Brno
Příspěvků: 50


Zobrazit profil
« Odpověď #89 kdy: 02. Duben 2007, 13:21:16 »

Citace: "LordAli"
Ju-jutsu jsem také cvičil, ale později jsem skončil na capoeiře, protože je daleko použitelnější.


Capoeira vypadá hezky, v boji je to nepoužitelný. Jiu - jitsu je v boji hodně dobrý.

Citace: "daemoniack"
Vzdy me zajimalo, co by delal capoirista ve vytahu, kdyby ho chtel nekdo znasilnit...


Capoeirstka by zkončila znásilněná.  Mrkající

Capoeira je takovej tanec. To co se u nás cvičí nepovažuju to za bojový umění.

Co se týče použitelnosti:
capoeira, karate shotokan - k ničemu
aikido, taekwondo - musí se umět hodně dobře, aby bylo použitelný
ruský karate, box, kickbox, thaibox, čínský box - dobré a účinné
musado, krav-maga, systema, scars - vojenský bojový umění
Zaznamenáno

"Jak vypadáte je daleko méně důležité, než jak se cítíte." - D. Lewis
Ricka

Karma: 0
Příspěvků: 9


Zobrazit profil
« Odpověď #90 kdy: 02. Duben 2007, 13:40:38 »

co se týče svalů,tak samozřejmě dám ˇ%nakou tu přednost týpkovi s trochu vypracovanym bříškem...ale popravdě  ,mě svalnatí chlapi nějak moc neberou... Super!
Zaznamenáno
LordAli
****


Karma: 8
Věk: 1017
Místo: Mousillon
Příspěvků: 895


Zobrazit profil
« Odpověď #91 kdy: 02. Duben 2007, 21:23:39 »

2Bob:
Běž si to zacvičit, přečíst si můžu spoustu věcí aniž bych věděl něco o použitelnosti v praxi.
Zaznamenáno

Láska jest plna jedu i medu!
Láskou se sluha nenasytí.
Škoda krásy, kde rozumu není.
Bez opatrnosti i moudrost slepa.
Bob
*
Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Místo: Brno
Příspěvků: 50


Zobrazit profil
« Odpověď #92 kdy: 02. Duben 2007, 23:34:33 »

Citace: "LordAli"
2Bob:
Běž si to zacvičit, přečíst si můžu spoustu věcí aniž bych věděl něco o použitelnosti v praxi.


Zaprvý jsem z toho docela dost zkoušel:
judo, aikido, capoeira, karate shotokan, systema, jiu jitsu

A za druhý dělám kickbox.
Takže o použitelnosti něco vím.  Mrkající
Zaznamenáno

"Jak vypadáte je daleko méně důležité, než jak se cítíte." - D. Lewis
Ondrasek
*
Karma: 9
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 126


Zobrazit profil
« Odpověď #93 kdy: 03. Duben 2007, 07:46:35 »

Mozna by nebylo od veci napsat jak dlouho jsi co cvicil. Ja jsem taky pricichl k celkem hodne bojovym umenim, a po min jak alespon tak 3letech bych si je asi netroufl hodnotit z hlediska pouzitelnosti, protoze jeste nemas ani zdaleka tuseni o jejich moznostech...
Preci jen pokud to vzniklo v minulosti jako bojova zalezitost, tak to muselo fungovat! To, ze se to ted uci jako sport, nebo absolutne bez bojove myslenky je veci neceho jineho nez konkretniho stylu.
Jedine co nemusim je bojove umeni jako sport a jeho pevna fixace pravidly. Prijde mi to odporujici primarni myslence. Ale znam i lidi, co to delaj jako sportovci na vysoke urovni a nejsou vubec spatni...
Jak jiz jsem napsal: "Vzdy je to o lidech."
Zaznamenáno
Lee Cougan
****


Karma: 9
Pohlaví: Mužské
Místo: Fox River
Příspěvků: 802


Zobrazit profil
« Odpověď #94 kdy: 03. Duben 2007, 18:04:31 »

Ja sem jako dite chodil asi 4 roky na karate a docela me to bavilo. Navic myslim, ze ac si z toho ted nic nepamatuju, ze mi to neco dalo...  Super!
Zaznamenáno

Strach brání lidem dosáhnout toho, co chtějí.
steeve

Karma: -2
Příspěvků: 32


Zobrazit profil
« Odpověď #95 kdy: 16. Duben 2007, 16:33:08 »

moje ex vypadala, že na vzhled vůbec není, myslím tu postavu, ale myslím, že to není pravda. Dostal sem ji prý svýma modrýma očima Úsměv já rád sportuju, ale z radosti z pohybu a ne z toho, abych nějak vypadal. Mám normální štíhlou postavu a svaly mám spíš z plavání, cyklistiky a tenisu než z nějakých blbých posiloven. Myslím, že holky mají rády, když je ten kluk tak o deset cenťáků vyšší a hlavně když má správné držení těla a !!!!nehrbí se!!!
Zaznamenáno
Ondras
*


Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Místo: kdesi v Čr
Příspěvků: 58


Zobrazit profil
« Odpověď #96 kdy: 18. Duben 2007, 20:09:17 »

souhlas, nehrbit se....ale chození do POSILOVNY 2-3 krát týdně spolu se zodpovědným stravováním a ještě nějakou aerobní aktivitou - fotbal, běh, golf atd. tvé postavě a tudíž sebevědomí může jen prospět...
Zaznamenáno

S krásou se člověk narodí a nebo si ji koupí.
Důležitější je to co má člověk v hlavě a do tý mu nikdo nevidí.
Rychlonozka
Host
« Odpověď #97 kdy: 21. Duben 2007, 15:49:55 »

no muj nazor je takovy ze dycky zacatkem kvetna zacinam doma cvicit naky ty kliky a sedlehy aybch vlete mohl vylezt nekam s holkama na plovarnu do bazenu nebo aspon i k rybniku a nemusel se nak stydet a myslim ze svaly rostou kdyz se posiluje kdyz zacinam tak kliku udelam tak 20-25 a mam dost ale ke konci a pres leto davam i mnohem vic uplne v poho a je to na me i videt kdyz zacinam tak sem uplne jinej   

tod muj nazor a myslim ze trocha svalu nikdy neskodi   sportuju  samozrejme
Zaznamenáno
Knight



Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Příspěvků: 31


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #98 kdy: 26. Duben 2007, 09:49:54 »

Tak 5 let tancim zavodne break dance a at snim co chci, tak stejne se nedostanu s kg nahoru ani kdybych sezral 5 kurat denne :-D Mam rychlej metabolismus a i kdyz opravdu ,,zeru,, tak mi to je k nicemu. Ale nestezuju si  Úsměv
Zaznamenáno
Knight



Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Příspěvků: 31


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #99 kdy: 26. Duben 2007, 09:52:21 »

Mino jine jak se rika, ze zenska da prednoust svalnatymu, aby ji ochranil, tak to je podle me blbost....Posledni pritelkyne mi rekla, ze se svalu spis boji a ma z nich respekt
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS