Život na americké střední škole

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 23:58:33

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Život na americké střední škole
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10 Tisk
Autor Téma: Život na americké střední škole  (Přečteno 96050 krát)
Kazisvět
****


Karma: -16
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 625


Zobrazit profil
« Odpověď #25 kdy: 11. Září 2008, 14:46:23 »

tak hele, o radaru vi
A ví kde ten radar má být? věděj že v nějakym česku?
 
Zaznamenáno
j4c0p
Host
« Odpověď #26 kdy: 11. Září 2008, 17:04:43 »

Takže zdroj je Score: Podle odhadů se v severní americe pirátství na PC pohybuje mezi 70 až 85 %.
neviem kto to vycislis(najskor firmy ktore chcu ukazat o ake zisky prichadzaju)... podla mna az take zavratne to nieje
ktovie ake percento je to na slovensku/cesku.


btw otazocka

co si ty myslis o ludoch v USA? napis klady a zapory
Zaznamenáno
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: 12. Září 2008, 01:56:18 »

Tyjo, čtyři dny jsem nebyl na netu a tolik příspěvků... Ale zkusím za sebe odpovědět.

odpovědi pro D9: Prakticky bych přepsal thyrealovy odpovědi, takže tohle psát nebudu. Samozřejmě se moje rodina trochu liší, ale to je stejné jako v ČR. Hodně lidí (tak 95%) ví o ČR - mluvil jsem o ČR jak s lidma v mém věku i staršíma. A s tou zdrženlivostí v sexu to tu naštěstí nemám tak strašné. I když tu společnost nastavuje hodně tvrdý pravidla, spousta teenagerů si prostě dělá co chce (když je nevidí rodiče, učitelé nebo policie). To i ohledně sexu před svatbou. Dneska jsem se ve škole bavil se spolužákem, se kterým sedím na angličtině, není to přímo pickupper, ale dostal mě do pár skupinek holek. A freak znamená nejen šílený, ale taky spát s někým i když to asi v moc slovníkách nenajdete. Úsměv

S těma skupinkama - to je věc, kterou musím ještě vyřešit. Když ráno přijdu do školy, jsou tam vždycky stejné skupinky lidí. Už patřím do nějaké skupiny všude - na hodinách i na obědě. Ale ještě jsem se nedokopal přijít k nějaký skupině holek a říct "Čau lidi, jak se máte? (tohle běžný začátek konverzace). Ty vypadáš že se jmenuješ (nějaký_jméno). Strefil jsem se?" ... Dneska jsem to aplikoval na jednu holku, ale neměl jsem moc velký úspěch. Ani mě nenechala hádat a řekla nějaký asijský jméno který si už nepamatuju. Doufám že zítra budu mít větší úspěch a v nějaký skupině.  Super!

Co se týče počítačového pirátsví - moje rodina má dost striktní firewall (kvůli dětem) takže se nedostanu ani na české warez fórum, natož mezinárodní. Ve škole je veškerý pohyb na internetu sledovaný a můžou předávat záznamy policii, ale jak to je v jiných rodinách, nevím. Ale s originálníma filmama to je tady stejný jak píše thyrael. Hodně lidí si tu kupuje originální hudbu a filmy, protože CD od známých skupin (co hrajou v rádiích) jsem viděl za cenu okolo $10 - v čechách to je třeba osmkrát víc.
« Poslední změna: 12. Září 2008, 02:02:28 od Beduin » Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
Elnaron

Karma: 0
Příspěvků: 1


Zobrazit profil
« Odpověď #28 kdy: 12. Září 2008, 15:22:15 »

Ahoj, zatím  mám dvě otázky, které by mě zajímaly. Jak je to u nich s tříděním odpadu? Jsou na to zvyklí? Třídí se tam vůbec? A druhá věc, která mě zajímá, jak ses tam domluvil? Nemyslím s učitely a dospělými, ale s tvými spolužáky, předpokládám, že mají nějaký slang, stejně jako čeští teenageři.

Děkuji a přeju hodně štěstí za velkou louží.

EDIT: prosímtě, jaké tam mají ceny benzínu a nafty?Úsměv
Zaznamenáno
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #29 kdy: 13. Září 2008, 00:07:15 »

Tady ve Virginii je třídění odpadu stanovený zákonem, takže tu pravděpodobně všichni třídí - papír, plasty, plechovky, sklo, a zbytek. Ale v každém státě USA to může být jiné. Ceny benzínu jsou zhruba stejné jako v ČR - přepočítával jsem to z galeonů na litry - okolo $1.75 za litr. Američani mají mince .01 (jeden cent), .05 (pět centů), .10 (deset centů) a .25 (dvacet pět centů), ale ceny všeho tu jsou různé na jednotlivé centy. Mám zvyk z Čech (asi jako spousta lidí v ČR dělá) zaplatit zaokrouhleně nahoru a nechat si vrátit drobné, ale se mi už hromadí peněženka s penny (jedno-centy) a já je skoro nemůžu použít zpátky (vracím s nima ale nekupuju zas tolik věcí, takže to jde pomalu)  Podivený

A k těm skupinám. Dneska si ke mě v autobuse sedla jedna holka, ale já jsem povídal s "bráchou" tak jsem si jí moc nevšímal. Pak jsem ve škole měl před první hodinou trochu času, tak se přidám ke skupince kde je jeden můj spolužák, a najednou koukám, že vidím tu holku z autobusu (s jednou její kámoškou). Přišel jsem k nim a začínám "Čau, já ti chci říct něco co jsem ti v autobuse neřekl... Mám jen pět minut tak to snad stihnu." Ona zaraženě kouká a pak jsem dodal "zapomněl jsem tě pozdravit". Obě holky se začnou smát. Uff, tady jsem to napravil, ale kdybyste věděli, jak příští konverzaci (tohohle typu) začít líp, budu rád za rady. Pak jsem se zeptal její kamarádky na jméno, ale hned jsem dodal "počkej, budu hádat". Odhadoval jsem "ty vypadáš že bys mohla být někdo od L - třeba Lea, Lucy,...". Skočila mi do řeči že se Kaiti (ale nevím jak se to píše), takže docela blízko Super! ... Přišla další jejich kamarádka (aktuální stav: tři holky a já), tu jsem pozdravil "Ahoj, Caroline" (první dívčí jméno co mě napadlo, je mojí hostitelské sestry). Opravila mě, že se jmenuje jinak, ale jméno si už nepamatuju... Pak jsem se konečně otočil k té holce z autobusu (snažil jsem se řečí těla být na odchodu a ignorovat tuhle jednu) a říkám že musí být někde ze začátku abecedy, a že je určitě Barbara. Všechny holky se na sebe podívaly a začaly se usmívat, tak jsem se to snažil vykecat na konec abecedy a plácnul jsem nějaké jiné jméno. (Tohle byla pravděpodobně chyba, měl jsem rozvést řeč na ty jejich úsměvy.) Řekla, že se jmenuje Ashley (takže jsem se strefil s tím začátkem abecedy Úsměv). Já jsem už byl na odchodu, měl jsem okno a nevěděl co říct, takže jsem se vymluvil že můj čas vypršel a jdu zpátky za kámošema. Zeptal jsem se jich, jestli chtějí hádat moje jméno (asi jsem jim měl rovnou říct ať hádají  Neutrální) a tak podle prvního písmena co jsem jim řekl, uhádly. Potom jsem se vrátil ke skupině kde byl i ten můj spolužák a během zbývajících pěti minut co jsme povídali před hodinou jsem několikrát zahlédl Ashley s Kaiti jak chodí po chodbě, povídají si a občas pokukují...

Když se na to koukám s časovým odstupem, udělal bych některé věci jinak, ale stejně - víc hlav víc ví, takže čekám na kritku Super!
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #30 kdy: 26. Září 2008, 22:08:44 »

Informace po nějakých dvou týdnech:

Škola je už v plném proudu. I když máme jen čtyři (jeden a půl hodinové) hodiny denně, každý den píšu úkoly na tři až čtyři předměty, ale za to je tu méně věcí na zapamatování - testy nekontrolují znalost jmen a dat (jak je to běžné na českých a slovenských školách), ale spíš zjišťují názor studentů na nějakou situaci. Třeba esej, kterou mám napsat na angličtinu má téma Jak se Nick mění v knize In our time od Hemingwaye - tohle bylo skutečně zadaný téma a můžete psát cokoliv co má něco společnýho s tématem - hodnotí se tu styl psaní (za esej která je zajímavá na čtení a zároveň plná informací dostanete víc bodů než za krátký přehled v několika bodech).

Hobby pro studenty tu začínají v průběhu října a jsou organizované prakticky jen školou. V průběhu týdne jsem byl v Activities office, vzal jsem si seznam a teď koukám. Čtyř stránkový seznam (jen název a kontakt na každém řádku) aktivit - od různých druhů techniky přes sporty a politiku až po tvorbu médií (divadlo, hudba, ...).

A i když teprve končí září, obchody jsou plné vybavení na halloween (tomu bych se moc nedivil, ale prý se ozdoby nastavují tak týden před koncem měsíce) a za halloweenskými hračkami se v koutě obchodů krčí už i vánoční santa clausové :-P Včera jsem si byl koupit nějaké oblečení (tady se tričko i kalhoty hází do pračky už po jednom dni, takže jsem potřeboval trochu víc oblečení) a v části obchodu se sezóním zbožím bylo odpočítávání 89 dní do Vánoc  Šťastný
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
Kazisvět
****


Karma: -16
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 625


Zobrazit profil
« Odpověď #31 kdy: 27. Září 2008, 14:11:44 »

a co kantoři...vycházej ti vstříc takhle třeba s těma esejema? je jasný že to člověk nepodá asi tak kvalitně jako rodilej američan..
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #32 kdy: 27. Září 2008, 14:45:24 »

jj to by mě taky zajímalo... a ještě k těm jménům: jsou tam nějaký jména nejčastěji používaná? jako třeba u nás jméno Jan?... a v čem jsou americký holky lepší a v čem horší než český holky? Úsměv ... (btw já házim do pračky tričko a kalhoty po jednom dni i tady).. jo a ještě jedna věc: poznají na tobě lidi hned, že jsi cizinec? a jsi pro ně nějakým způsobem zajímavej nebo exotickej? mají zájem se s tebou spřátelit apod?
Zaznamenáno

L1ST3r
**


Karma: -7
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: někde u Prostějova
Příspěvků: 209


Zobrazit profil
« Odpověď #33 kdy: 27. Září 2008, 15:01:39 »

a jak je to tam ze skatem ? Je tam plno skejťáku ?  Těch co skejtujou ? Mrkající
Zaznamenáno
Kazisvět
****


Karma: -16
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 625


Zobrazit profil
« Odpověď #34 kdy: 28. Září 2008, 13:45:55 »

Jak moc se tam holky malujou? Jsou tam taky fifleny? A jsou tam taky vtipy o blondýnách a fízlech? A vůbec, co jejich humor, třeba vtipy jaký si povídaj, podobaj se českejm?
Zaznamenáno
P1R3K
*****


Hank Moody method :)

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Moravské Budějovice
Příspěvků: 1 209


Zobrazit profil
« Odpověď #35 kdy: 28. Září 2008, 16:32:18 »

Viděls Borata? To sako je apríl černé  Smějící se
Zaznamenáno

...::Vykřičník::...
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #36 kdy: 01. Říjen 2008, 21:55:46 »

Kazisvět: Myslím, že ani nepotřebuju vyjít vstříc Super! Ne že bych uměl tak dobře anglicky, ale škola tu je fakt jednoduchá. Dneska jsme dostali zpátky pracovní verze esejí (zase další téma) a já jsem tam měl červeně napsáno "Převyprávění příběhu není esej! Téma je Role přírody v knize In our time, tak napiš víc o souvislosti přírody a děje knihy" a takovéhle rady co by měli zlepšit měli všichni. V pátek máme termín na odevzdání finální verze tak to zkusím nějak upravit  Úsměv

D9: Na první pohled jsem nenašel žádný vyčnívající jména. Ale když jsem začal přemýšlet o lidech co znám, hodně holek se tu jmenuje Kate, Kaiti, Katia a podobné odvozeniny od Kateřiny. Naopak u kluků jsou ty jména víc rozházený. Ale docela častý je Chris, Christopher, Chrisitan, ...

V čem jsou americký holky odlišný? Težká otázka Úsměv Jsou víc extroverní - to se mi líbí. V čechách většina lidí nepovažuje za normální přijít jen tak za holkou a začít se s ní bavit. To tu je naprosto normální. A trochu mi vadí že když jde o fyzickou stránku vztahu, jsou víc odtažitý, jak už psal thyrael (btw, taky bys už moh zase něco napsat ať v tom nejsem sám Úsměv) - tady skutečně většina lidí dodržuje pravidlo sex až po svatbě  Podivený - Ale tohle nemusím řešit - s přítelkyní v čechách jsem dohodnutý, že na sebe ten rok počkáme. A možná i kvůli tomu jsem víc přitažlivej - jsem otestovanej že jsem normální když mám holku Úsměv (prostě že zadanej kluk zajímá holky víc než nezadanej - jestli to umíte někdo vysvětlit líp, budu rád) A mimochodem, poslední dobou mi spousta drobností (jako třeba jen pokroky v angličtině nebo v seznamování s lidma) strašně zdvihá sebevědomí Úsměv

Když procházím po chodbě nebo ve městě, vzhledem nepoznají že jsem cizinec - tady je tolik etnických skupin že skutečně nepoznáš kdo je američan a kdo ne. Ale když mluvím, mám prý silný přízvuk. Já ten přízvuk neslyším, ale je to možný. A mám menší slovní zásobu - podle toho taky poznáš cizince.

Co se týče malování, jsou tu na tom zhruba stejně jako v Evropě. Některým holkám to víc sluší od přírody a některý se trochu přimalují. Ale takový drobnosti jako rtěnka (ale moc se v malování nevyznám) tu používá snad každá holka. Moc velký fifleny jsem tu zatím neviděl. Samozřejmě, některý holku tu jsou skutečně pěkný (odtud vychází označení hot babe - pěkný holky tu jsou označovaný jako nice a nebo hot) a ty se chovají naprosto stejně jako ty "jen" hezký (akorát s rozdílem že mají kolem sebe pořád spoustu kluků).

Vtipy o policajtech jsem zatím neslyšel - lidi tu mají respekt k autoritám jako jsou policie, učitelé nebo vláda. Neslyšel jsem ani žádné vtipy o blondýnách, ale myslím, že existujou, už kvůli tomu že jsem v televizi viděl upoutávku na film o blondýně na střední škole (myslím že se jmenuje Pravá blondýna, ale nejsem si jistý). Vlastně jsem vůbec neslyšel moc vyprávěných vtipů. Doma ale odebíráme Washington Post a v jedné příloze je každý den strana plná komixů. Většina z nich je "vtipná" v tom smyslu že někdo řve z okna "znáte mikea?" a oni ho pošlou do pryč. Nebo dost sledovaný je i televizní show kam lidi posílají videa - většinou to jsou ty "vtipné" pády do vody nebo dorty v obličeji. Ale třeba tradiční garfield dokáže pobavit vždycky  Úsměv
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
Bobo
****


Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 40
Příspěvků: 685


Zobrazit profil
« Odpověď #37 kdy: 01. Říjen 2008, 22:14:59 »

Jasnacka, Garfield je naj  Smějící se
Zaznamenáno
Kazisvět
****


Karma: -16
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 625


Zobrazit profil
« Odpověď #38 kdy: 02. Říjen 2008, 15:05:17 »

a ještě jedna otázečka- a pak už ode mě možná budeš mít pokoj Úsměv
Jak to tam je s vlastenectvím a nacionalismem? Jsou výrazně nějak hrdější na to že jsou američani?
Jak moc je oblíbenej Bush? Jak se lidé dívají na 11 září? Mluví se otom jakoby víc nebo už se na to pozapomělo? A ještě a to poslední-terorismus-mám na mysli jestli tam je víc různejch kontrol a pod.
Zaznamenáno
P1R3K
*****


Hank Moody method :)

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Moravské Budějovice
Příspěvků: 1 209


Zobrazit profil
« Odpověď #39 kdy: 02. Říjen 2008, 15:58:29 »

Co krize v ekonomice? Cejtí to nějak tvoje rodina, nebo jak to vypadá v praxi?
Zaznamenáno

...::Vykřičník::...
Kazisvět
****


Karma: -16
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 625


Zobrazit profil
« Odpověď #40 kdy: 02. Říjen 2008, 16:33:00 »

Co krize v ekonomice? Cejtí to nějak tvoje rodina, nebo jak to vypadá v praxi?
já věděl že jsem na něco zapoměl..díky
Zaznamenáno
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #41 kdy: 02. Říjen 2008, 22:53:07 »

Vlastenectví a nacionalismus? Právě dělám velkej projekt na historii o 10th Amendment (nevím jak to přeložit, ale je to jeden z Amendments a má název "Práva přidělená státům nebo osobám", další jsou třeba "Svoboda slova", "Možnost volby prezidenta" atd. - takže něco jako naše ústava ale trochu větší). Historie se tu probírá do detailů - co si pamatuju z poslední hodiny, tak probíráme ustanovení nezávislosti, ale předtím tam byly popisy všech možných bitev jako třeba "Generál Borg povolal George Washingtona jako velitele bitvy u Bunker Hill, protože měl znalosti místního terénu. Na 5 000 britských vojáků čekalo 400 minutemen (speciální rychlé jednotky)." Zhruba takhle podrobně se tu probírá historie, takže z toho je myslím vidět že američani jsou velcí vlastenci  Úsměv

Jinak o krizi v ekonomice se tu moc nemluví (proč taky? je před volbama Super!). Co jsem četl v novinách, ten ekonomický pád je dotovaný z nějakýho státního programu takže pohoda. Jinak moje rodina se krize nebojí - můj hostitelský taťka je generál letectva, ale šetříme tady stejně jako ostatní rodiny. Takže situace tu je stejná jako před tím než ta krize začala být tolik viditelná.
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
P1R3K
*****


Hank Moody method :)

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Moravské Budějovice
Příspěvků: 1 209


Zobrazit profil
« Odpověď #42 kdy: 03. Říjen 2008, 12:02:23 »

Když už sme u těch voleb, komu "fandí" třeba ta tvoje rodina? Nebo jak je to obecně s politikou? Dělají tam taky takový vopičky jak u nás?
Zaznamenáno

...::Vykřičník::...
j4c0p
Host
« Odpověď #43 kdy: 03. Říjen 2008, 15:19:48 »

do ktorej strany sa toci voda na toalete?  Smějící se
Zaznamenáno
JoeyJoey
*


Karma: 3
Pohlaví: Ženské
Věk: 38
Místo: Praha
Příspěvků: 69


Zobrazit profil
« Odpověď #44 kdy: 03. Říjen 2008, 16:37:54 »

Hezké, že vědí, kolik britských vojáků leželo u Bunker Hill, hlavně, aby věděli, kde leží Británie. Jinak já četla v Timesech, že právě ten zajišťovací státní program způsobil onu ekonomickou krizi, ale nejsem ekonom, takže se do toho radši nebudu plést  Andílek
Zaznamenáno

¡Amores perros!
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #45 kdy: 03. Říjen 2008, 23:36:41 »

JoeyJoey: Kde leží Británie většina z nich ví, stejně jako většina lidí ví kde je ČR Úsměv - moje sestra byla v USA před sedmi lety a v té době tady moc lidí nevědělo které státy jsou v Evropě nebo když věděli tak nevěděli o rozpadu Československa (Ale byla ve vnitrozemí takže je možný že tam jsou se vzděláním celkově jinak)... Je to zvláštní ale dneska byla ve Washington Post na hlavní stránce informace o zavírání obchodů kvůli té krizi. Takže možná jsem předtím nějaké údaje přehlédnul, nejsem si jistý.

j4c0p: Proti směru hodinových ručiček, protože jsme na severní polokouli  Provokatér (v geosystémech jsme se tohle učili o hurikánech ale pravděpodobně to je stejný i s odpadem Úsměv)

P1R3K: Z mojí rodiny není k volbám zapsaný nikdo kromě taťky. Ten půjde volit Republikány (Obamu). Důvod proč se někteří lidé nezapisují do katastru voleb (něco jako matrika tu není -  není tu žádný federální přehled kde kdo bydlí a jak se jmenuje, je tu jen katastr voličů do kterého se můžete zapsat, když vám je 18) je takový, že když jste v tom katastru, můžou vás kdykoliv předvolat do poroty soudu (a to se hodně lidí z neznámého důvodu bojí jít). A vy musíte jít - jinak jdete do vězení.

Dneska jsem představil ten projekt. Bylo docela zajímavý sledovat lidi z mojí třídy historie, jak se stydí mluvit nahlas a říkali něco že "Svoboda tisku vám umožňuje ..." a dál jsem neslyšel protože řečí těla říkali "stydím se za svůj projekt protože si myslím že není dostatečně dobrý". Samozřejmě se musím pochlubit, že jsem nastoupil před tabuli a začal jsem povídat o tom, že spojené státy nemají tolik federálních zákonů protože všechna možná nařízení nechávají na jednotlivých státech... A kromě potlesku (tleskali jsme všem Úsměv) jsem sklidil i poznámku o mém silném slovanském přízvuku Šťastný takže když američani jsou veřejně hrdí na to že jsou američani, já se hrdě hlásim k tomu že jsem Čech! (ale se slovenskem mám taky hodně společnýho Mrkající)
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
Kiruy
***
Karma: 16
Příspěvků: 528


Zobrazit profil
« Odpověď #46 kdy: 04. Říjen 2008, 11:31:19 »

Ehm - takže "amendment je do češtiny překládán jako "dodatek" - hodně diskutovaný je např. druhý dodatek.

Republikáni mají jako svého kandidáta do prezidentských voleb Johna McCaina, jeho kandidátkou na viceprezidentku je Sarah Palin, Barack Obama je hlavním kandidátem demokratů. Takže nemůže zvolit za republikány Obamu.

A přízvuku se neboj, toho se zbavíš.
Zaznamenáno
JoeyJoey
*


Karma: 3
Pohlaví: Ženské
Věk: 38
Místo: Praha
Příspěvků: 69


Zobrazit profil
« Odpověď #47 kdy: 04. Říjen 2008, 15:22:09 »

Přesně tak... Nejdůležitější je prvních 10 = "Bill of Rights", přičemž proslulost 2. dodatku je až téměř bulvární Šťastný

Second Amendment: Right to keep and bear arms; A well regulated Militia, being necessary to the security of a free State, the right of the people to keep and bear Arms, shall not be infringed.

Kiruy > Věřím, že s tím Obamou se jenom přepsal Úsměv
Zaznamenáno

¡Amores perros!
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #48 kdy: 04. Říjen 2008, 15:22:47 »

Kiruy: Díky za upřesnění, nebyl jsem si jistý, tak jsem kouknul na google a tam bylo v té vyskakovací nápovědě "Republicans for obama" tak jsem to prostě napsal Znepokojený - ale volí Obamu (takže demokraty).

JoeyJoey: Těch prvních deset dodatků bylo napsáno někdy na konci 18. století, tak se nediv. Úsměv Jeden z těch dalších zakazuje prodej alkoholu (1919 - ale nejsem si jistý) a další ho zase povoluje (okolo 1930). Další zase upravuje právo vojáků že k vám v případě války můžou přijít a něco si vzít,... Je tu na mě moc nových pravidel, které k tomu ještě musím umět na známku, takže se že se v tom všem trochu nevyznám.  Úsměv
« Poslední změna: 04. Říjen 2008, 15:32:14 od Beduin » Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
hustejdym
***


태권도를 사랑해요

Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Prágl
Příspěvků: 520


Zobrazit profil
« Odpověď #49 kdy: 06. Říjen 2008, 11:42:28 »

JoeyJoey: Kde leží Británie většina z nich ví, stejně jako většina lidí ví kde je ČR Úsměv
Tak nevim, ale kdyz jsem rikal prodavacce v Targetu, ze jsem z CR, tak vubec nevedela Úsměv A dve zensky, ktere staly ve fronte za mnou rikaly: To je nekde v Evrope, ze...? Smějící se
Zaznamenáno

Láska je to jediné, co můžeme dát, aniž bychom to sami měli.
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS