Život na americké střední škole

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
29. Duben 2024, 09:50:47

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Život na americké střední škole
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10 Tisk
Autor Téma: Život na americké střední škole  (Přečteno 97633 krát)
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #100 kdy: 21. Listopad 2008, 01:36:23 »

Přemýšlím jestli se mám pochlubit se svým neúspěchem nebo ne, ale když jsem to nakousnul, už to i dokončím. Nedostal jsem se do školního basketbalového týmu. Moje hostitelská rodina mě trochu tlačila abych tady dělal nějaký sport, tak jsem spolu s dalšími padesáti lidma přihlásil a spolu s třiceti-pěti z nich jsem se do týmu nedostal. V každém případě jsem rád ze třeba jednou budu ITák který to umí s holkama, a ne megasportovec který musí zvládat tréninky podobné armádním výcvikům a na holky třeba ani nemá čas. Super!

Když píšu o hostitelské rodině, musím se taky zmínit o nastávající změně. Tuhle sobotu máme s naší organizací takzvanou Mezinárodní večeři a budu tam mluvit se svojí kontaktní osobou ohledně změny rodiny. Když mi volala, řekla mi, že už nějakou host. rodinu našla a že se budu asi za tři týdny stěhovat. Ale to je zatím jedinný info co mám, takže vůbec nevím jestli zůstanu ve stejném městě, škole, atd.

V angličtině jsme právě dočetli povinou četbu. Je to knížka o klukovi ze čtyřicátých let, kterého vyhodili ze školy (už třetí škola ze který ho vyhodili) a on popisuje svoje tři dny cesty domů. Je mu asi sedmnáct, osmnáct. Je to kuřák, během té cesty domů se zastaví i v baru, v knížce se mluví o prostituci, ten hlavní hrdina mluví sprostě, ... Ale proč tohle popisuju? Organizace, která si říká Rodiče proti špatným knihám ve školství (http://www.pabbis.com/) přemýšlí o zrušení téhle knihy právě kvůli zmíněným tématům. Sice autor nikoho nenavádí aby kouřil, nebo měl sex před manželstvím (mimochodem, zmínil jsem se že za sex před manželstvím tady můžete jít do vězení? prostě to je "normální" porušení zákona), nebo pil alkohol před 21, ale protože to tam je v tý knížce popsaný, ti rodiče se bojí aby se americké děti nezkazily  Provokatér ... Takže my jako chytří skoro dospělí lidé máme za úkol napsat esej která tuhle knížku obhájí nebo naopak pošle na smetiště zakázaných knih.

Tenhle odstavec by se mohl jmenovat Zlaté české ručičky a americká lepící páska  Úsměv ... Mám tu s sebou i svůj český mobil který používám jako kalendář, budík, poznámky, atd. A americký mobil používám normálně pro (místní) volání a smsky. Kdybyste se ptali, proč nepoužívám jen jeden, zjednodušeně řečeno na českém mobilu mi nefunguje americká sim-karta tak jsem si musel sehnat ještě mobil pro americkou simku... No a podařilo se mi, že mi ten můj český mobil vyskočil s kapsy a po cestě ze schodů se mu urvala anténa. Všichni místní mi radili ať ho vyhodím, ale já jsem nechtěl přijít o svoje poznámky, tak jsem vzal lepící pásku a zase to všechno funguje Úsměv

Poslední zmínka je zase ze školy (já vím, ale tady je škola skutečně centrum všeho dění a setkávání). Nikdy jsem nevěděl, že by válka s Mexikem mohla být tak zajímavá. Schválně, co vám připomíná obrázek na praporu?  Šťastný
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
Thomas_RKH
Host
« Odpověď #101 kdy: 21. Listopad 2008, 01:44:17 »

(mimochodem, zmínil jsem se že za sex před manželstvím tady můžete jít do vězení? prostě to je "normální" porušení zákona)
Ty jo. Co bych tam dělal, když manželství považuju za blbost a nesmysl a nikdy bych si nikoho brát nechtěl. Jsem tak moc rááád, že jsem v čr.   Úsměv
Zaznamenáno
Mr.LiWu
*****


Advocatus diaboli

Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 40
Místo: Praha
Příspěvků: 2 153


Zobrazit profil
« Odpověď #102 kdy: 21. Listopad 2008, 10:39:32 »

Hezkej obrázek s dobrým pickuperským heslem Úsměv
Zaznamenáno

Kdo chce hledá možnosti, kdo nechce hledá důvody
P1R3K
*****


Hank Moody method :)

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Moravské Budějovice
Příspěvků: 1 209


Zobrazit profil
« Odpověď #103 kdy: 21. Listopad 2008, 16:20:41 »

Ale to neplatí v celý americe, že ne?
Zaznamenáno

...::Vykřičník::...
J/R
****


Karma: 69
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Místo: Minas Morgul
Příspěvků: 748


Zobrazit profil
« Odpověď #104 kdy: 21. Listopad 2008, 17:06:42 »

Tetička Wikipedie:
In the United States, laws vary from state to state. In those States where adultery is still on the statute books, even though they are rarely prosecuted, the penalties vary from life sentence (Michigan)[24], 2 years imprisonment (Pennsylvania), or a fine of $10 (Maryland). In the U.S. Military, adultery is a potential court-martial offense.[25] The enforceability of adultery laws in the United States has been / is being questioned following Supreme Court decisions since 1965 relating to privacy and sexual intimacy of consenting adults, in cases such as Lawrence v. Texas.
Zaznamenáno
P1R3K
*****


Hank Moody method :)

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Moravské Budějovice
Příspěvků: 1 209


Zobrazit profil
« Odpověď #105 kdy: 21. Listopad 2008, 19:18:05 »

Jestli mi tohle vyjde, tak chci do NYC nebo do LA  Šťastný
Zaznamenáno

...::Vykřičník::...
Augi
****


hustodémon ;)

Karma: 17
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Místo: a prop de Praga
Příspěvků: 672


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #106 kdy: 21. Listopad 2008, 21:44:56 »

V angličtině jsme právě dočetli povinou četbu. Je to knížka o klukovi ze čtyřicátých let, kterého vyhodili ze školy (už třetí škola ze který ho vyhodili) a on popisuje svoje tři dny cesty domů. Je mu asi sedmnáct, osmnáct. Je to kuřák, během té cesty domů se zastaví i v baru, v knížce se mluví o prostituci, ten hlavní hrdina mluví sprostě, ...
Kdo chytá v žitě od Salingera Mrkající
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #107 kdy: 22. Listopad 2008, 21:39:07 »

To je docela důležitej US autor, ne? Ty vado, ty amíci už neví co by Mrkající
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Comanch
*****


Karma: 70
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 316


Zobrazit profil
« Odpověď #108 kdy: 22. Listopad 2008, 22:53:03 »

Všichni místní mi radili ať ho vyhodím, ale já jsem nechtěl přijít o svoje poznámky, tak jsem vzal lepící pásku a zase to všechno funguje Úsměv
K čemu anténa když ho máš jen na poznámky??
Zaznamenáno
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #109 kdy: 23. Listopad 2008, 16:07:41 »

Comanch: Bez antény mi každou chvíli (odhaduju minutu ale neměřil jsem to) vyskočí hlášení "nepodařilo se připojit k žádné sítii" a když to odkliknu, dostanu se zase do pohotovostního režimu. Navíc do neustálý hledání operátorů dost žere baterii. Takže to bylo takový omezení se kterým se dá žít, ale je lepší nebýt omezený.

Augi: Přesně tak, je to Salinger. Akorát jsem nevěděl český překlad názvu. V originále to je "The Catcher in the Rye", takže to je určitě ono.

P1R3K: J/R to s tou citací vystihnul. Každý stát má právo vytvářet si spoustu vlastních zákonů. Za přestupek X půjdeš tady ve Virginii do vězení a v sousedním Marylandu bys jen zaplatil pokutu. A třeba přestupek Y je vážná věc v Marylandu ale tady ve Virginii se skoro neřeší.
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #110 kdy: 27. Listopad 2008, 00:42:23 »

Spousta z vas urcite vi, ze americani slavi takzvane dikuvzdani (thanksgiving). Je to svatek, kde se v rodinem kruhu ji krocan a spousta sladkosti a celkove doma panuje pohoda. A s moji prvni hostitelskou rodinou by se tomu pohoda skutecne rikat nedalo. Moje hostitelska mamka mi za zady zaridila stehovani. To znamena, ze mi v utery vecer zadrncel mobil, zavolala mi kontaktni osoba a ja se dozvedel ze se ve stredu stehuju.

Aktualne teda bydlim u ty moji kontaktni osoby, v nedeli se budu stehovat do nejake docasne rodiny v me oblasti (odsud mi nejezdi zadne autobusy do skoly; ted jsou dvoudeni prazdniny takze tady ted muzu bydlet), no a za nejakou dobu (ale snad pred Vanocema) se budu stehovat do bezne hositelske rodiny.

Jeden muj kamarad napsal clanek, kde mimo jine definuje hodne kluky (ktere holky nechteji protoze jsou zavisli na jedne holce), devkare (ktere holky nechteji protoze nejsou zavisli na jedne holce), a idealni kluky (ktere holky chteji, kombinace dvou predchozich, prakticky nemozne). Moje hostitelska mamka ze me v kazdem pripade chtela udelat hodneho kluka. Tim nemyslim, ze by mi ridila muj osobni zivot, ale snazila se mi vstipit pravidla, ze mam pro kazdeho udelat prvni posledni, na sebe mam myslet az na poslednim miste, atd. Samozrejme se snazim jit lidem vstric, ale muj status idealniho kluka se ji zmenit nepodarilo (a moje sebevedomi taky ne) Úsměv

A zitra je typicky americky svatek, takze tady za nejakou dobu cekejte hodne podrobny popis.  Mrkající
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
asdf
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 40
Příspěvků: 207


Zobrazit profil
« Odpověď #111 kdy: 27. Listopad 2008, 03:15:59 »

Kto chyta v zite je velmi dobra knihaa aspon mne sa strasne pacila Úsměv Precital som ju jednym dychom. Ma taky zvlastny styl pisania, v podstate aj dej je o nicom, ale naozaj vyborne sa to cita, kazda veta Úsměv

Inak to s tou plnoletostou 21, nedokazem si to ani predstavit tam zit v 18-20 rokoch co len par mesiacov. A v tej beduinovej rodine uz vobec. Nemoct pit pivo, spat o 9, pytat sa na pouzivanie elektr. predmetov, a mat vlastne konto s obmedzenymi pravami na pc a pod. By ma slak trafil, to by som nevydrzal snad ani 2 tyzdne, a to som uplne bezkofliktna povaha, ale toto uz je moc...
Zaznamenáno
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #112 kdy: 01. Prosinec 2008, 20:37:18 »

Jak jsem se dozvedel, thansgiving je svatek slaveny na pamatku Spanelu, kteri prijeli do Ameriky, postrileli par Indianu, postrileli par krocanu a snedli je, protoze meli hlad Úsměv ... Z toho je uz celkem videt, jak tradicni americka rodina proziva svoje dikuzvdani. Cely den se sedi u televize a pri sledovani fotbalu se ujidaji sladkosti. K tradicni veceri je krocan s bramborovou kasi a pak nasleduji dalsi sladkosti. Ale prakticky ve vetsine rodin panuje pohodova atmosfera vhodna na povidani.

Jinak porad bydlim u docasne rodiny, protoze moje nova hostitelska rodina napred musi vyplnit spousty papiru, projit pohovorem a overenim jestli nekdo z nich nebyl ve vezeni, atd. Proste takovahle bezna rutina ktera ma za ukol overit aby nedostali zadnyho studenta do nejaky spatny rodiny. Moje docasna rodina jsou dva postarsi lide, dobrovolnici tehle organizace. Strasne moc se mi libi, ze i kdyz jim je obema pres sedesat, maji velky elan do zivota, jsou optimisti, cestujou po celym svete (byli i v Praze) a celkove si uzivaji. Jo a vcera vecer, kdyz jsme se koukali na televizi, v upoutavkach se objevilo finale druhy serie The Pickup Artist, tak jsem jim vysvetlil o cem to je a vcerejsi vecer se dva americti duchodci a jeden cesky pubertak koukali na soutez o pickupu.  Super!
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
P1R3K
*****


Hank Moody method :)

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Moravské Budějovice
Příspěvků: 1 209


Zobrazit profil
« Odpověď #113 kdy: 01. Prosinec 2008, 20:49:50 »

Jo a vcera vecer, kdyz jsme se koukali na televizi, v upoutavkach se objevilo finale druhy serie The Pickup Artist, tak jsem jim vysvetlil o cem to je a vcerejsi vecer se dva americti duchodci a jeden cesky pubertak koukali na soutez o pickupu.  Super!

No way  Šťastný. Takze kdo vyhral?
Zaznamenáno

...::Vykřičník::...
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #114 kdy: 01. Prosinec 2008, 21:50:59 »

Pirek: Vyhral to ... (nereknu  Super!, hodne lidi to nevidelo, tak je nechci pripravit o prekvapeni, ale je to napsany na wikipedii) ... Finale bylo (stejne jako v prvni serii) rozdelene na dve casti. Napred byli posledni dva finalisti v klubu a meli dosahnout MC (makeout close, holka se s vama zacne libat) v co nejkratsim case. Vitez prvni casti dostal lepsi loznici pro druhou cast (DHV - demonstrace vyssi ceny). Druha cast byla velka house party a cilem bylo dostat holku do svoji loznice, jit s ni zpatky na party, a pak s ni jit znova do te loznice. Jinak vic info je taky na http://en.wikipedia.org/wiki/The_Pick-up_Artist_2

A jeste jsem si vzpomnel na jeden zajimavy detail. Muj kamos z Nemecka, ktery je tady taky jako vymeny student, mi vypravel jeho problem. Jeho patnactileta "sestra" (jemu je 17) je, dalo by se rict, uletovy typ (nechci rict ze se chova jako devka, i kdyz bych to tim mozna vystihl lip) Úsměv Proste si domu vodi kluky jako by se nechumelilo. Zkousela to i na nej (kdyz rodice nebyli doma, chodila doma v podprsence, nebo hodne kratkych kratasech), ale on ji odmital - taky kdyby s ni neco mel a nekdo by se to dozvedel, on okamzite bali kufry zpatky domu. No a proto, ze ji odmitnul, ona mu ted doma dela peklo. Ma prakticky podobny problem jako jsem mel ja. Jeho "sestra" s nim vubec nemluvi. Ono se to mozna takhle zda jako maly problem, ale kdyz nekolik mesicu zijete s clovekem, ktery vam na pozdrav odpovi maximalne "hm" a vyhledava jakoukoliv prilezitost, jen aby s vami nemusel byt, hodne to podkope vase sebevedomi a naladu. Navic ji uz nekolikrat pristihnul, ze prisel domu a ona zrovna utekla z jeho pokoje. Kdyz se zeptal, co tam delala, myslite ze odpovedela? ... Ja bych mu rad neco poradil, ale skutecne nevim co. A tak me napadlo ze to napisu sem a treba vas neco napadne.
« Poslední změna: 01. Prosinec 2008, 21:56:54 od Beduin » Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
P1R3K
*****


Hank Moody method :)

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Moravské Budějovice
Příspěvků: 1 209


Zobrazit profil
« Odpověď #115 kdy: 02. Prosinec 2008, 06:59:02 »

Když už jsme u toho, tys anglicky uměl hodně dobře ještě než si tam jel? Nebo to nebylo nic moc a teď ses hodně zlepšil jak ten jazyk máš pořád okole sebe?
Zaznamenáno

...::Vykřičník::...
Kazisvět
****


Karma: -16
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 625


Zobrazit profil
« Odpověď #116 kdy: 02. Prosinec 2008, 19:53:56 »

Když už jsme u toho, tys anglicky uměl hodně dobře ještě než si tam jel? Nebo to nebylo nic moc a teď ses hodně zlepšil jak ten jazyk máš pořád okole sebe?
Hulváte, vzal si mi vítr z plachet, taky jsem se na to teďko chtěl zeptat Šťastný. Ale díky že ses zeptal, já bych na to zase zapoměl  Šťastný Šťastný
Zaznamenáno
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #117 kdy: 03. Prosinec 2008, 18:27:26 »

Pirek a Kazisvet: Na ceske stredni, kam jsem chodil (a zase budu), mame tri skupiny anglictiny. Ja jsem byl v te nejlepsi skupine, ale tam jsem byl takovy prumer - ani nejlepsi, ani nejhorsi. Takze takovych 8.5 bodu z 10 Úsměv

Po prijezdu sem jsem se umel zeptat, jak se mam nekam dostat, jak se co dela, atd. Ale nemohl jsem s nikym mluvit, jako si povidas normalne - strasne dlouho mi trvalo nez jsem prisel na to o cem se vlastne mluvi. A kdyz jsem na to uz prisel, davno se zmenilo tema. Taky mi trvalo strasne dlouho, nez jsem prelozil nejakou vetu, kterou jsem vymyslel v cestine, do anglictiny abych vubec mohl neco rict. Postupem casu jsem se ale zacal zlepsovat (jak jednoduche - kdyz jsem nemluvil anglicky, nedomluvil jsem se, takze jsem MUSEL mluvit) a ted, po trech a pul mesicich, mi nedela problem premyslet uz rovnou v anglictine. Proste jdu ke skupine lidi, zacnu si s nima povidat, a uz si to nemusim prekladat do cestiny a zpatky, uz rovnou premyslim v anglictine.

Kdyz jsem o tomhle mluvil s tou svoji kontaktni osobou, rekla mi, ze tohle neni vsechno. Pry nekdy po Vanocich zacina vetsina studentu dokonce mit sny v anglictine. Nejak si nevybavuju v jakem jazyce se mi zdaji sny, ale asi o tom zacnu vic premyslet  Úsměv
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
P1R3K
*****


Hank Moody method :)

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Moravské Budějovice
Příspěvků: 1 209


Zobrazit profil
« Odpověď #118 kdy: 03. Prosinec 2008, 19:33:57 »

uz rovnou premyslim v anglictine

To je přesně to, co se chci naučit  Šťastný
Třeba když anglicky čtu, tak si to nepřekládám, vím o čem to je. Ale jak slyším, to už je horší, to už moc nestíhám... fakt přemejšlim že bych do tý ameriky jel taky, bratranec teď dodělal vejšku a chystá se tam, tak uvidím jak nám to vyjde  Šťastný
Zaznamenáno

...::Vykřičník::...
Kazisvět
****


Karma: -16
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 625


Zobrazit profil
« Odpověď #119 kdy: 03. Prosinec 2008, 20:33:28 »

Pirek a Kazisvet: Na ceske stredni, kam jsem chodil (a zase budu), mame tri skupiny anglictiny. Ja jsem byl v te nejlepsi skupine, ale tam jsem byl takovy prumer - ani nejlepsi, ani nejhorsi. Takze takovych 8.5 bodu z 10 Úsměv

Po prijezdu sem jsem se umel zeptat, jak se mam nekam dostat, jak se co dela, atd. Ale nemohl jsem s nikym mluvit, jako si povidas normalne - strasne dlouho mi trvalo nez jsem prisel na to o cem se vlastne mluvi. A kdyz jsem na to uz prisel, davno se zmenilo tema. Taky mi trvalo strasne dlouho, nez jsem prelozil nejakou vetu, kterou jsem vymyslel v cestine, do anglictiny abych vubec mohl neco rict. Postupem casu jsem se ale zacal zlepsovat (jak jednoduche - kdyz jsem nemluvil anglicky, nedomluvil jsem se, takze jsem MUSEL mluvit) a ted, po trech a pul mesicich, mi nedela problem premyslet uz rovnou v anglictine. Proste jdu ke skupine lidi, zacnu si s nima povidat, a uz si to nemusim prekladat do cestiny a zpatky, uz rovnou premyslim v anglictine.

Kdyz jsem o tomhle mluvil s tou svoji kontaktni osobou, rekla mi, ze tohle neni vsechno. Pry nekdy po Vanocich zacina vetsina studentu dokonce mit sny v anglictine. Nejak si nevybavuju v jakem jazyce se mi zdaji sny, ale asi o tom zacnu vic premyslet  Úsměv

danke schön, to je přesně to, co jsem chtěl už delší dobu slyšet...
Zaznamenáno
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #120 kdy: 08. Prosinec 2008, 15:27:26 »

Tuhle sobotu jsme měli akci nazvanou Holiday Tea. Každý měl povídat o Vánocích ve své zemi, ale když je z nějaké země víc lidí (jsou tu třeba 4 holky z Itálie nebo 9 lidí z Neměcka, já tu jsem sám z ČR), každý měl povídat o nějakém jiném svátku. Bylo to pojatý jako prezentace všech výměných studentů ve Virginii s tím že tam byli i hostitelský rodiny a lidi co půjdou příští rok studovat někam do zahraničí - celkově tak 100 posluchačů. Už před celou akcí jsem si všiml, že je v té přednáškové místnosti je klavír. Neodolal jsem a protože jsem, společně s dvěma holkama, přišel jako jeden z prvních, začal jsem hrát písničky co mě zrovna napadaly. Tak mě taky zrovna napadlo Untitled od Simple Plan (ploužák). Začal jsem hrát a sledoval jsem reakce. Jedna z nich mě začala nahrávat na foťák a druhá se snažila zpívat, prostě jsem si to užíval Úsměv

Po prezentaci se rozkřiklo, že umím hrát na klavír, tak jsem začal hrát What I've Done od Linkin Park. Zase podobná situace, já sedím u klavíru, kolem mě holky co se snaží zpívat. Super! Když jsem dohrál, zdálo se mi že někdo mluví ke mě a řekl "promiňte?". V tý spoustě angličtiny vás tohle slovo trkne do očí, ale v první chvíli jsem nevěděl co se děje. Pak jsem zjistil, že ke mě mluví asi padesátiletý člověk a zeptal se jestli mluvím česky. Chvilku jsme si povídali a já jsem zjistil, že asi před čtyřma rokama žil v ČR a učil na univerzitě v Olomouci a seznámil jsem se s jeho dcerou, která příští rok jede studovat do ČR Provokatér

Venku napadl nějaký sníh (asi půl centimetru, stejně to potom přes noc roztálo), tak jsem s tou holkou co mě natáčela a ještě s jednou vyběhl ven a začali jsme se koulovat. Šťastný Po chvilce povídání mi ta první holka nabídla že spolu někdy musíme jít lyžovat a zeptala se mě na číslo. Druhá se přidala taky. Takže výsledek - dvě nečekaný telefoní čísla  Úsměv

A jinak vám samozřejmě taky potřebuju oznámit, že už mám novou hostitelskou rodinu. Stěhoval jsem se včera odpoledne, takže je ještě moc neznám, ale na první pohled jsou úplně skvělá rodina Úsměv ... Mám dvě mladší "ségry" (4 a 7), to je pro mě naprosto nový prostředí, ale myslím že to budu zvládat v pohodě.
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #121 kdy: 08. Prosinec 2008, 16:57:23 »

já mam taky dvě mladší ségry, akorát ne 4 a 7, ale 13 a 16... ale 4 a 7 jim bylo taky... je to peklo... Šťastný
Zaznamenáno

Kazisvět
****


Karma: -16
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 625


Zobrazit profil
« Odpověď #122 kdy: 08. Prosinec 2008, 19:26:51 »

beduin: to mi vysvětli, co američany táhne do té naší cikánama a korupcí prolezlý prdelky..
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #123 kdy: 08. Prosinec 2008, 19:43:01 »

O čem to mluvíš? máme nejhezčí holky na světě, nejlepší pivo,... nevim, co víc chceš...
Zaznamenáno

Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #124 kdy: 09. Prosinec 2008, 22:02:59 »

Avarang3r: Dik za rozumny prispevek Mrkající

Nevim proc Americani obecne jezdi do CR, ale muzu poskytnout par prikladu. Dcera toho profesora pujde do CR protoze tam pred ctyrma rokama bydlela a uz ma k tehle zemi svoji citovou vazbu. Jeden muj znamy (u ktereho jsem chvili bydlel kdyz jsem menil hostitelskou rodinu) a jeho zena cestuji po celem svete a chvalili architekturu a udrzovane pamatky v Praze. Skola jedne moji Italske kamosky porada pro maturanty kazdy rok cestu do Prahy, a ona mi rekla ze se tam musime sejit na pivo. Dalsi moje znama ma nejlepsi kamosku z CR tak chce poznat prostredi ve kterym jeji nejlepsi kamoska zije. Proste kazdy ma svoje osobni duvody.

Prvni tyden po dikuvzdani (prelom listopadu a prosince) byly vsechny obchody precpane protoze vsichni kupovali darky a vyzdobu a ted uz jsou snad vsichni 100% pripraveni na Vanoce. Vsude jsou vanocni svetla a vence a v radiich hraje vanocni hudba.
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS