Svaly, důležité nebo ne?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 14:55:48

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O ženských (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Svaly, důležité nebo ne?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Anketa
Otázka: Vadilo by Vám chodit s mužem s ochablým svalstvem?  (Hlasování ukončeno: 06. Únor 2007, 20:04:42)
ano, asi bych s ním nedokázala chodit - 0 (0%)
ano, ale pokud by jinak byl vpohodě, tak bych to nějak překousla - 10 (41.7%)
je to sice mínus, ale moc mi na tom nezaleží - 11 (45.8%)
takový kluk mi připadá citlivější a líp bych si s ním rozumněla - 3 (12.5%)
Celkem hlasů: 24

Stran: 1 ... 12 13 [14] 15 Tisk
Autor Téma: Svaly, důležité nebo ne?  (Přečteno 245087 krát)
Nam0Nk

Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Příspěvků: 31


Zobrazit profil
« Odpověď #325 kdy: 19. Listopad 2009, 17:55:51 »

jo a hlavne musis mit i aerobni zatez , aby jsi na brichu ty tuky shodil jinak svaly tam mas poradny, ale pres tu vrstvu "sadla" to neni videt
Zaznamenáno
Buchy
***


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 392


Zobrazit profil
« Odpověď #326 kdy: 19. Listopad 2009, 18:01:55 »

Mno jo ... jenze shodím ty tuky na břichu když potřebuju hodně jíst abych přibíral na svalech? ... ono mi to přijde jako dvě protichůdné věci ... hubnout a přibírat Úsměv
Edit: Jo a známej mi říkal, že když m átělo nedostatek energie a živin, tak první po čem sáhne, jsou svaly - že je to pro těl ojednodušši získat si energii z rozbouraného svalu než tuku ... nevím co je na tom pravdy a jestli tomu věřit ...
Zaznamenáno

"Sex je dědičný. Jestliže jej vaši rodiče nikdy nezažili, je docela pravděpodobné, že vy také ne." N.N.
Nam0Nk

Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Příspěvků: 31


Zobrazit profil
« Odpověď #327 kdy: 19. Listopad 2009, 18:07:14 »

jo tak tomu ver to ma ten tvuj kamarad pravdu... Musis hodne jist, ale zdravy  snidane: treba ovesny vlocky, svacina:  celozrný chleb  obed:ryba s ryzi vecere: pečené jamy a pred spanim: varena vajicka nebo cottage syr a budes v poho. jo a  k tomu hodne ovoce a zeleniny samozrejme
« Poslední změna: 19. Listopad 2009, 18:14:58 od Nam0Nk » Zaznamenáno
Neferu
***


Karma: 16
Pohlaví: Ženské
Věk: 35
Místo: Praha
Příspěvků: 325


Zobrazit profil
« Odpověď #328 kdy: 19. Listopad 2009, 18:08:07 »

Právě proto si musíš sestavit ten jídelníček se správnym poměrem bílkovin, sacharidů a tuků. Akorát se budeš muset smířit s tim, že bude nutný si to jídlo různě vážit, aby ti vyšly ty správný hodnoty..
Bílkoviny jsou pro svaly nejlepší, ale právě v tý správný míře. Sacharidy jsou taky ok, ale doporučujou se spíš hned po cvičení. Dobrý je ovoce a nejlepší třeba kiwi, ananas nebo hroznový víno.
Když zabruslíš na net, najdeš toho docela dost Mrkající
Zaznamenáno

Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.
Hox
***


Ikdyž zrovna nepíšu,forum pročítám

Karma: -3
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 443


Zobrazit profil
« Odpověď #329 kdy: 19. Listopad 2009, 18:24:31 »

U mě je problém s tím, že kdyz jim hodne, tak mi to vsecko leze do bricha. Pritom bricho bych chtel mit samozrejme nejvyrysovanejsi ... prostě vánočka Úsměv Ale na to jsou prej složitý jídelníčky a vyrýsovat si břicho je snad nejtěžší nebo co sem četl Úsměv

Tento problém mám i já...vánočka nechci být (kecám  Šťastný) ale taky mi všechno leze do břicha,a tam se to fakt těžko zhazuje... Neutrální
Zaznamenáno

Fortis cadere, cedere non potest
Femina varium et mutabile semper
Amor tussisque non celat
Abruzzi
***


Karma: 159
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 594


Zobrazit profil
« Odpověď #330 kdy: 19. Listopad 2009, 18:32:17 »

Neferu: Máš nějaké konkrétní stránky ? Mě by docela zajímalo co o tom píšou Mrkající
Zaznamenáno

Buchy
***


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 392


Zobrazit profil
« Odpověď #331 kdy: 19. Listopad 2009, 20:44:55 »

Abruzzi: Zajdi si na ronnie Úsměv (google) Je tam dobrý fórko ...
Jinak s tím vážením si jídla a hledáním správného poměru bílkovin se sacharidy - to už jsem taky slyšel a radši budu tlustej než to všecko dělat (jsem strašně lenivej člověk a když se do něčeho pustím, tak mi to vydrží strašně krátko  Smějící se Úsměv )
Tak zkusím přidat až odezní zima více pohybu a uvidíme jestli tím spálím nějaký tuky a třeby vyrýsuju svaly Úsměv ...
Zaznamenáno

"Sex je dědičný. Jestliže jej vaši rodiče nikdy nezažili, je docela pravděpodobné, že vy také ne." N.N.
Abruzzi
***


Karma: 159
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 594


Zobrazit profil
« Odpověď #332 kdy: 19. Listopad 2009, 21:07:39 »

Buchy: Jo, fórko přímo pro mě Šťastný

Ne, tak tam jsou samý kulturisti. Do toho mam hodně daleko navíc takhle bych vypadat nechtěl. Jsem spokojenej sám se sebou.
Zaznamenáno

Samuel
*


Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 128


Zobrazit profil
« Odpověď #333 kdy: 19. Listopad 2009, 21:17:25 »

No tak moje zkušenost je taková že během 2-3 týdnů jde v pohodě přibrat 10kg (a to jen díky konzumaci jednoho balíčku piškotů denně navíc)  Smějící se má ulítlá zkušenost z jara kdy jsem si řekl, že přiberu a vzal jsem to trošku s rozmachem. Poté jsem začal jíst normálně a šlo to o 7kg dolů! :-D Zjistil jsem, že je lepší jíst trošku více než obvykle, aby váha šla 1-2kg nahoru za měsíc, tělo má větší šanci si ji rozložit rovnoměrně a ne jen do břicha, které mi trošku porostlo, čtverečky si ještě budou muset chvíli počkat :-D

Jinak jako jediný doplněk výživy co jsem kdy jedl tak byl pangamin (pivovarské kvasnice), ale upřímně piškoty jdou poznat lépe, nejlíp s čajem  Provokatér
A na přesný jídelníček bych se vykašlal prostě od oka jíst jak kdo cítí, za ty nervy s hlídáním mi to nestojí, i bez toho to půjde!

Abruzzi: jak si psal že to ženský nezajímá ono to není úplně pravda, znám hodně holek které se lepí jen na svalouše, ale je pravda že jsou ty holky povrchní a na jednu věc. Navíc svaly budí v člověku určitý respekt a více si věří, tudíž pomáhá to dost zvýšit state.

Jinak každý by měl cvičit pro to aby se cítil dobře, věděl že se může v nebezpečí ubránit. Ale aby tím nějak machroval??? Myslím že každého s výsledky to přejde a bude cvičit kvůli sobě a svému dobrému pocitu z cvičení.
Zaznamenáno

Morálka je poslední baštou zbabělce!
Neferu
***


Karma: 16
Pohlaví: Ženské
Věk: 35
Místo: Praha
Příspěvků: 325


Zobrazit profil
« Odpověď #334 kdy: 19. Listopad 2009, 21:24:18 »

Buchy, to jídlo si nemusíš vážit do smrti. Postupem času zjistíš, kolik jaký jídlo přibližně vážíš. Nemusí to být přesně na gram Mrkající

Samuel: jasně že přibereš, když budeš jíst víc než obvykle, ale nabereš tuky a ne svaly Mrkající
Zaznamenáno

Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.
pata07
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Místo: Východní čechy
Příspěvků: 177


Zobrazit profil
« Odpověď #335 kdy: 19. Listopad 2009, 22:47:17 »

uucho: já taky ráno nemůžu jíst, jednou když jsem se ráno najedl, tak při cestě do školy jsem myslel, že hodim šavli.
Zaznamenáno
Neferu
***


Karma: 16
Pohlaví: Ženské
Věk: 35
Místo: Praha
Příspěvků: 325


Zobrazit profil
« Odpověď #336 kdy: 20. Listopad 2009, 18:42:43 »

Taky jsem se snídaněma měla problémy, ale během střední školy jsem se to tak nějak naučila, takže teď snídat musim Mrkající Chce to třeba něco jako ovesnou kaši nebo celozrnný sušenky. Nic moc těžkýho..
Zaznamenáno

Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.
Buchy
***


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 392


Zobrazit profil
« Odpověď #337 kdy: 20. Listopad 2009, 20:48:40 »

Jáá třeba snídám corn flakes s mlíkem nebo občas ... velice zřídkakdy si udělám banánovej cocktail s tvarohem a třeba jogurtem Úsměv
Zaznamenáno

"Sex je dědičný. Jestliže jej vaši rodiče nikdy nezažili, je docela pravděpodobné, že vy také ne." N.N.
Neferu
***


Karma: 16
Pohlaví: Ženské
Věk: 35
Místo: Praha
Příspěvků: 325


Zobrazit profil
« Odpověď #338 kdy: 20. Listopad 2009, 21:02:53 »

Corn flakes docela dobrý, ale jsou lepší po ránu spíš víc sacharidů než bílkovin. Ten tvaroh a jogurt třeba ke sváče Mrkající Jinak ale dobrej výběr.
Zaznamenáno

Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.
Hox
***


Ikdyž zrovna nepíšu,forum pročítám

Karma: -3
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 443


Zobrazit profil
« Odpověď #339 kdy: 20. Listopad 2009, 23:05:27 »

Jáá třeba snídám corn flakes s mlíkem nebo občas ... velice zřídkakdy si udělám banánovej cocktail s tvarohem a třeba jogurtem Úsměv

Blééé,tak to bych nevydržel,já to mám jen vyjjimečně...mě stačí chleba/rohlík+marmeláda+kakao....=sacharidy  Smutný
Zaznamenáno

Fortis cadere, cedere non potest
Femina varium et mutabile semper
Amor tussisque non celat
R3v
***


;-D

Karma: 9
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 386


Zobrazit profil
« Odpověď #340 kdy: 21. Listopad 2009, 02:06:49 »

Kazdy tu pise nejake mudrosti, ale vacsinou zbytocne, ak to niekoho fakt zaujima, nech ide radsej na specializovane stranky (ronnie, posilnovanie, biomag a podobne)... Pokial nerobis profesionalnu kulturistiku a nepripravujes sa na sutaz, tak je vazenie jedla je uplna sprostost. Delenie sachry / tuky / bielkoviny je potreba dodrziavat, je vsak mimo tvrdit, ze svaly potrebuju bielkoviny a sachre mozeme trochu zanedbat. Jedno bez druheho nejde. Ked chces posilovat, musis mat sacharidy = musis mat energiu, inak to nepojde. Glykogen ti ide pocas cvicenia prudko dole, takze to treba doplnit aj po treningu a potom prirodzene pocas dna, aby malo telo z coho fungovat. Bielkoviny vo velkom pocte po treningu, na noc sa snazit davat len bielkoviny s mensou davkou komplexnych sachrov. Idealny je kazein zmiesany s trochou vlociek napriklad. Nezabudat na zdrave tuky.
Zaznamenáno

When I get sad, I stop being sad and be awesome instead... True story.
R3v
***


;-D

Karma: 9
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 386


Zobrazit profil
« Odpověď #341 kdy: 21. Listopad 2009, 02:13:23 »

A ked sacharidy, tak mam namysli samozrejme komplexne sacharidy, nie biele pecivo a podobne.

Neda sa priberat svaly a neist hore aj s tukom sucasne, to by ste museli mat 100% vyzivu a venovat sa tomu 24 hodin denne a aj tak by to bolo neefektivne. Bud sa zamerat na kvalitu a ist hore pomalsie (t.j. jest kvalitne bielkoviny a sachre, zdrave tuky) alebo potom ist hore absolutne a zrat vsetko co sa da (tak som zacinal) a potom neskor zhodit tuk... A nezabudat na strecing Úsměv
Zaznamenáno

When I get sad, I stop being sad and be awesome instead... True story.
James1
**


Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Jilemnice
Příspěvků: 192


Zobrazit profil
« Odpověď #342 kdy: 21. Listopad 2009, 10:08:01 »

Já jsem teď přešel na školu, kde se dbá hodně na fyzičku, každýho čtvrt roku se dělají fyzický testy a je to poměrně náročné. Jelikož jsem doteď téměř neposiloval, musím teď makat a 4* týdně chodím do posilovny a snažím se jíst zdravěji, to jest: nejíst brambůrky, čokoládu a podobné nezdravé věci. Snažím se jíst více zeleniny a ovoce, pravidelně pít, samozřejmě vynechat coca colu a podobné slazené nápoje. Tak snad se to na mně brzy projeví.  Úsměv
Zaznamenáno

Každý by chtěl být rytířem a bojovat o ženy, ale nikomu se nechce krvácet.
Neferu
***


Karma: 16
Pohlaví: Ženské
Věk: 35
Místo: Praha
Příspěvků: 325


Zobrazit profil
« Odpověď #343 kdy: 21. Listopad 2009, 12:19:10 »

R3v, nikde jsem nenapsala, že je dobrý sacharidy trochu zanedbat. Jen že jsou bílkoviny stavební látkou pro svaly.. A o svalech se tu snad bavíme, ne? O správnym poměru B, S a T jsem tu taky psala, takže samý nesmysly to opravdu nejsou!
Btw. jsem pak i soukromě doporučovala dobrej web.
« Poslední změna: 21. Listopad 2009, 12:23:44 od Neferu » Zaznamenáno

Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.
R3v
***


;-D

Karma: 9
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 386


Zobrazit profil
« Odpověď #344 kdy: 21. Listopad 2009, 23:10:48 »

R3v, nikde jsem nenapsala, že je dobrý sacharidy trochu zanedbat. Jen že jsou bílkoviny stavební látkou pro svaly.. A o svalech se tu snad bavíme, ne? O správnym poměru B, S a T jsem tu taky psala, takže samý nesmysly to opravdu nejsou!
Btw. jsem pak i soukromě doporučovala dobrej web.

Jop, prepac cital som to narychlo a nejako mi z toho vyslo, ze sachre nie... Nic som nepovedal Stydlivý
Zaznamenáno

When I get sad, I stop being sad and be awesome instead... True story.
crazym

Karma: 1
Příspěvků: 5


Zobrazit profil
« Odpověď #345 kdy: 09. Prosinec 2009, 12:55:31 »

Ano bílkoviny sice stavebním kamenem jsou, ale pokud člověk nemá z čeho budovat (jak to vidím u většiny mladších kluků dneska), tak musí dostatečně tlačit na sacharidy, jenže musí volit během dne ty správné a taky netlačit na to aby za pár týdnů, měsíců nabral desítky kil, protože je jasné, že to by nebyly ani z 20% svaly.

Jinak pro mě osvědčená snídaně = vaječná omeleta z 5 vajec ( pouze 2 žloutky, na to pozor) + 200g ovesnejch vlocek v mlice a kakau.
Zaznamenáno
Hox
***


Ikdyž zrovna nepíšu,forum pročítám

Karma: -3
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 443


Zobrazit profil
« Odpověď #346 kdy: 09. Prosinec 2009, 14:42:34 »

Dobré je celkem si prostudovat biologii(středoškolskou)zrovna to probíráme,a je celkem zajímavé,že když někddo chroupe jen bílkoviny, a malo sacharidů a tuků,tak co to dělá.Ale hlavně,to jsem celkem nevědel,že je rozdíl mezi krátko-dlouho trvajícím sacharidem.Ikdyž se to zničí do 11s nebo jak,a tělo s rozštěpeného scharidu přijme jen malo energie...zbytek jde pryč (ATP vazby?).Kdyby si vzalo všechno by jsme se převařili,zničili.A je velmi super,že sacharidy jsou velmi potřeba též Mrkající...a taky na ruzné typy svalů atd...
Ikdyž osobně nějaký ten jídelníček speciální nezastávám.Jim skoro všechno,a držet se nějakých hodnot bych fakt nevydržel....Smutný.
Ale zase jsem viděl dokument,a tam říkali že ženy ani na svaly nehlední,jak které...spíš na mozek a chemii,ruce,hlas,vůni,oči.
Zaznamenáno

Fortis cadere, cedere non potest
Femina varium et mutabile semper
Amor tussisque non celat
Varg
**


per aspera ad astra

Karma: 6
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 162


Zobrazit profil
« Odpověď #347 kdy: 09. Prosinec 2009, 20:02:07 »

Pri posilovaní treba dávať pozor na trojuholník tréning-strava-odpočinok. Kto chce pribrať/schudnúť/aj aj, mal by si naštudovať - a neustále študovať - čosi o samotnom tréningu, závažiach, počtu opakovaní, sérií, cviky.. Iné je to keď chce človek pribrať svalovú hmotu, nabrať silu, zvýšiť dynamiku, kondičku, vyrysovať svaly, schudnúť pneumatiky.. každý chce čosi iného takže by si to mal sám individuálne prispôsobiť. Strava. 2g bielkovín na kilogram telesnej váhy, 4,5g sacharidov na 1kg, denne a malo by to byť fajn. Priemerný človek ktorý nešportuje potrebuje týchto živín logicky menej. Ja toto študujem tiež - na toľkých predmetoch až sa mi to pletie - ale dôležité je dodržiavať pravidelne tento príjem a budú výsledky. Keď telo nebude mať dostatok energie z uhľohydrátov, bude si ju brať z bielkovín ktoré nedokáže zásobovať v tele.. iba tak premeniť na názov témy - svaly  Úsměv veľa spať.. a pôjde to.. všetko sa dá keď sa chce..

Ženy sú najzložitejšie organizmy na tejto planéte a kto z mužov pochopí čo sa im odohráva v hlave.. dám mu všetko  Šťastný Ale tiež si nemyslím že by boli nejak závislé na svaloch. O také, ktorým ide len o to a na ničom inom nezáleží ani nemám záujem. Určite je dôležitá komunikácia, rozum, inteligencia, charakter.. Ale výzor je určite bonus tiež.

Nie je dôležité ako človek berie sám seba? Ak sa cíti v pohode a spokojne, tak to určite pôsobí aj na ľudí okolo, naopak keď si niekto o sebe myslí aký je chudý/tlstý/škaredý, tak to bude robiť to isté.
Takže keď neohúrim holčinu vypracovanými prsiami, aspoň sa budem cítiť fajn a zdravo  Šťastný
Zaznamenáno

Buchy
***


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 392


Zobrazit profil
« Odpověď #348 kdy: 09. Prosinec 2009, 22:31:58 »

Tak je jasné, že každý nabušený svalovec, který holku neosloví, moc šancí nemá... narozdíl od normálního kluka, který rád a často oslovuje. Není to asi o svalech ale o té komunikace, popř. sebevědomí. Na druhou stranu ti můžou svaly pomoci nabrat sebevědomí, samotné cvičení produkuje testosteron a dělat něco v rozumné míře pro své tělo / zdraví se vyplatí...

Varg: Máš pravdu, pořádně studovat ... ale zároveň není vůbec na škodu si občas koupit nové číslo časopisu o cvičení ( jsou jich spousty ), ve kterém si přečteš i nové studie ( mnohdy velice zajímavé ), tipy a triky na samotné cviky a inspirace na jídelníčky, tréninkové plány atd... doporučuju všem Úsměv
Zaznamenáno

"Sex je dědičný. Jestliže jej vaši rodiče nikdy nezažili, je docela pravděpodobné, že vy také ne." N.N.
Jarko



Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Košice
Příspěvků: 28


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #349 kdy: 11. Prosinec 2009, 14:17:15 »

som rad ze tu popri vsetkom bola spomenuta jedna z velmi dolezitych veci spojena s rastom svalov. Je to rada pre vsetkych tych, ktori s posilnovanim svalov zacali alebo planuju zacat. To magicke slovko je:

STREČING

Aj ked to v zaciatkoch neskutocne boli, postupom casu je to uz len prijemne roztahovanie (napr aj noh, obzvlast v posteli sa daju vymyslat zaujimave veci) Šťastný
Odmenou vam bude pruznejsie telo a z toho plynuce pocity Úsměv

A jedna vec mi este nedala: Gainer, AMK, Proteiny atd ... to vsetko su len DOPLNKY vyzivy, a nie nahrada stravy, zaklad tvori poriadny a pestry jedalnicek. Gainer uzivam tiez, vysledky sa po case dostavili=moja spokojnost. Po cviceni vypit sacharid alebo protein a potom utekat domov a poriadne sa najest, nasledne kvalitny oddych na regeneraciu. Nezabudnut na pravidelnost, bez toho su to len vyhodene peniaze, cas a usilie. Pri niecom takom neexistuje ale, bud to robim poriadne alebo to radsej nerobim vobec. 

Mohol by som tu tiez pisat vselico, ale nie je to potrebne, to co som chcel, som vyzdihol. A hlavne sa prestante stale na nieco vyhovarat a pustte sa do prace, lebo to ako zijete, sa potom odrazi na vasich detoch a ich detoch atd. Snad nechceme vsetci vyzerat ako mischellin alebo jeho presny opak  Smějící se

Prajem vela zdaru, o 15:00 uz stojim pri cinke a budem sa znovu pokusat ju skrotit Šťastný

J.
Zaznamenáno

"Software is like sex, it's better when it's Free."
Stran: 1 ... 12 13 [14] 15 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS